تاپ خبر۲۴:سازمان بورس و اوراق بهادار موافقت اصولی تأسیس صندوق سرمایه‌گذاری زمین و ساختمان مسکن را صادر کرد. به گزارش تاپ خبر۲۴ به نقل از روابط عمومی بانک مسکن، سازمان بورس و اوراق بهادار با تقاضای شرکت گروه سرمایه‌‌گذاری مسکن از شرکت های زیرمجموعه این بانک در‌خصوص تأسیس صندوق زمین و ساختمان موافقت کرد و […]

تاپ خبر۲۴:سازمان بورس و اوراق بهادار موافقت اصولی تأسیس صندوق سرمایه‌گذاری زمین و ساختمان مسکن را صادر کرد.
به گزارش تاپ خبر۲۴ به نقل از روابط عمومی بانک مسکن، سازمان بورس و اوراق بهادار با تقاضای شرکت گروه سرمایه‌‌گذاری مسکن از شرکت های زیرمجموعه این بانک در‌خصوص تأسیس صندوق زمین و ساختمان موافقت کرد و به‌زودی شاهد پذیرش و عرضه واحدهای سرمایه‌گذاری این صندوق در فرابورس ایران خواهیم بود.
بر اساس این گزارش،موضوع فعالیت صندوق، جمع‌آوری وجوه متقاضیان سرمایه‌گذاری در صندوق، ساخت پروژه ساختمانی، پیش‌فروش واحدهای ساختمانی پروژه و در‌نهایت تقسیم عواید ناشی از این فعالیت بین سرمایه‌‌گذاران است.
معزی مدیرعامل شرکت سرمایه‌‌گذاری مسکن گفت: در صندوق‌های سرمایه‌‌گذاری زمین و ساختمان، سرمایه‌‌گذاران با توجه به‌میزان واحدهای سرمایه‌‌گذاری خریداری‌شده در پروژه شریک خواهند بود.
مدیرعامل شرکت سرمایه‌‌گذاری مسکن همچنین گفت: پذیره‌‌نویسی این صندوق‌‌ها در بازار سرمایه موجب می‌شود منابع مالی پروژه‌‌ها در زمان مناسب به پروژه‌ها تزریق شود. البته ساختار این صندوق‌ها به‌گونه‌‌ای تعریف و طراحی شده‌‌ است که ارکان نظارتی مختلفی بر اجرا و رویدادهای مالی پروژه نظارت می‌کنند تا پروژه طبق زمان‌‌بندی تعیین‌شده اجرا و تکمیل شود.
وی افزود: در این صندوق شرکت گروه سرمایه‌گذاری مسکن به‌عنوان مدیر صندوق وظیفه ثبت و تأسیس صندوق را بر عهده داشته و تلاش می‌شود در حداقل زمان نسبت به پذیره‌‌نویسی این صندوق در بازار سرمایه اقدام شود.