تاپ خبر۲۴: در آستانه انتخابات اتاق بازرگانی تهران گروه ائتلاف برای فردا میزبان جمع کثیری از فعالان بخش خصوصی  صنعت فولاد ؛ پتروشیمی،آلومینیم، صنایع کشاورزی وغذایی ، دارو، فرش و … بود.  در این همایش مهدی جهانگیری یکی از اعضای ائتلاف برای فردا اظهار داشت:دراین شرایط که رکود اقتصادی در تاریخ ایران کم سابقه بوده […]

تاپ خبر۲۴: در آستانه انتخابات اتاق بازرگانی تهران گروه ائتلاف برای فردا میزبان جمع کثیری از فعالان بخش خصوصی  صنعت فولاد ؛ پتروشیمی،آلومینیم، صنایع کشاورزی وغذایی ، دارو، فرش و … بود. 

در این همایش مهدی جهانگیری یکی از اعضای ائتلاف برای فردا اظهار داشت:دراین شرایط که رکود اقتصادی در تاریخ ایران کم سابقه بوده و تورم های چهل و چند درصدی را پشت سر گذاشته ایم امید واریم با تدابیر دولت  در فضای دیپلماسی سیاسی، ارتباط و تعامل بیشتر با دنیای خارج برقرار شود تا به عنوان فعالان و جهادگران اقتصادی با سرلوحه قرار دادن بخش خصوصی ،اقتصاد کلان کشور را مدیریت کنیم.

وی که در جمع فعالان بخش خصوصی حضور داشت در ادامه افزود:بخش خصوصی باید به خود باوری و اعتماد به نفس کامل برسد  تا بتواند از حق خود دفاع کند .اگر خواهان رشد بخش خصوصی هستیم باید از خود شروع کنیم و این موضوع تنها با همت و خود باوری شما عزیزان میسر می شود.  این عضو گروه ائتلاف برای فردا در ادامه به اجرای نادرست اصل ۴۴ اشاره کرد و یاد آورشد: امروز اگر همه ما ناراحتیم که در خصوص اجرای اصل ۴۴ بد عمل شده واقتصاد دولتی حاکم است، دلیل آن این است که صدای ما به گوش مسوولین تصمیم گیرنرسیده است .اصل ۴۴ نقطه عطف اقتصاد خصوصی در کشور بود اما اجرای نادرست آن باعث شد تا امروز تنها  ۱۲ درصد اقتصاد بیشتر در اختیار بخش خصوصی نباشد.

وی تاکید کرد:بیش از آنکه مسوولین دولتی مقصر باشند ما مقصریم که نتوانستیم از حق خود دفاع کنیم. وقتی در انتخابات قبلی اتاق بازرگانی، بخش خصوصی ما مشارکت ۱۶ درصدی دارد جای تامل و تاسف است. اگر اعتقاد داریم اتاق می تواند به عنوان صدای واحد تمام تشکل ها و صنوف برای احقاق حق بخش خصوصی پیشگام باشد ، باید از حق خود در مشارکت در انتخابات استفاده کنیم. باید افرادی انتخاب شود که با نگاه ملی بتوانند در نهادینه کردن اقتصاد به دست بخش خصوصی پیشگام باشند.

رییس گروه مالی گردشگری خاطر نشان کرد: من به عنوان یک فعال بخش خصوصی ایرانی خوشحالم که فضایی به وجود آمده که بیش از ۲۵۰ نفر در انتخابات حضور یافته اند.اما نباید فراموش کنیم که ما از جنس بخش خصوصی هستیم و رعایت اخلاق در انتخابات باید در اولویت امور قرار گیرد. نباید فراموش کنیم ۱۹ اسفندی هم هست و چشم در چشمان یکدیگر خواهیم انداخت .

جهانگیری در ادامه اظهار داشت : من امشب به عنوان یکی از اعضای گروه  ائتلاف برای فردا به خود می بالم که آقای میر محمد صادقی رییس یکی از گروه های دیگر به عنوان ائتلاف بزرگ در این نشست حضور داشتند . این یعنی اخلاق انتخاباتی که رقبا در کنار هم به رقابت می پردازند اما رفاقت ها را فراموش نمی کنند.

وی در ادامه ضمن تاکید بر توانمندی تمام اعضای گروه ائتلاف برای فردا یاد آور شد: باید امروز به گونه ای برای فردای این کشور کار و تلاش کنیم که دیگرغبطه  نخوریم که کشور های اطراف با چالشهای ما رشد کردند و ما هنوز در حال درجا زدن هستیم. کشور ما ساخته نمی شود جز به دست شما مردان و زنان فعال بخش خصوصی که تلاش می کنید و این کشور را می سازید. لازم به ذکر است در این مراسم حامد واحدی ، مسعود خوانساری،محمد لاهوتی، سید محمد اتابکف محمد امیر زاده، محمد رضا انصاری، علیرضا خائف ، ناصر ریاحی،و احمد صادقیان اعضای دیگر ائتلاف بودند که به بیان نظرات خود پرداختند.

در این مراسم همچنین عیسی کلانتری وزیر اسبق کشاورزی، علا میر محمد صادقی عضو هیات رییسه اتاق بازرگانی و بسیاری دیگر از چهره های شناخته در حوزه اقتصادی حضور داشتند.

گفتنی است که در این نشست  این افراد که اعضای ائتلاف برای فردا  در بخش های مختلف اقتصادی هستند حضور داشتند.  بخش بازرگانی:عباس آرگون- یحیی آل اسحاق-محمد امیرزاده- محمدرضا انصاری-محسن بهرامی ارض اقدس- قاسم تقی زاده خامسی-سید رضی حاجی آقا میری-مسعود خوانساری- ناصر ریاحی- محمد رضا زهره وندی- علی سنگینیان- محمد لاهوتی- شریف نظام مافی- مهدی شریفی نیک نفس- فرهاد فزونی- سیده فاطمه مقیمی بخش صنعت: سید محمد اتابک- رضا پدیدار- مهدی پور قاضی- مهدی جهانگیری- محسن خلیلی عراقی- سید حسین سلیمی- علی شمس اردکانی- مسعود شنتیائی- احمد کیمیایی اسدی- علیرضا کلاهی- حمید رضا صالحی سلمی- نصرالله محمد حسین فلاح-  محمود نجفی عرب- علی نیازی ورنامخواستی بخش معدن: سید بهادر احرامیان- پدرام سلطانی- مرتضی لطفی- فریال مستوفی بخش کشاورزی: علیرضا خائف- کاوه زرگران- احمد صادقیان- حسن فروزان فرد- مهدی معصومی اصفهانی- سید حامد واحدی