تاپ خبر24: ال‌جی الکترونیکس (LG) و ،Cybellum پلتفرم سیستم مدیریت امنیت سایبری (CSMS) خود برای تولیدکنندگان تجهیزات اتومبیل را در نمایشگاه 2024 CES معرفی خواهند کرد. پلتفرم CSMS Cockpit که در سال 2021 به سفارش ال‌جی در یک همکاری مشترک میان ال‌جی وCybellum ، یک شرکت امنیت سایبری خودرویی، طراحی و به کار گرفته شد، امنیت سایبری خودرو را تحت نظر گرفته و از آن حفاظت می‌کند.

این راهکار پیچیده وظایف تضمین امنیت سایبری و پاسخ به حوادث را برای تولیدکنندگان قطعات اتومبیل ساده کرده و از امنیت دیجیتالی وسایل نقلیه و تطابق کامل آن‌ها با مقررات در حال تکامل امنیت سایبری اطمینان حاصل می‌کند.

امنیت سایبری خودرو به عنوان حوزه‌ای با اهمیت روز‌افزون، با ادامه اجرای مقررات امنیت سایبری WP.29 UNECE R155 در حیطه مرکزی بخش حمل و نقل قرار خواهد گرفت. از جولای ۲۰۲۴ تمامی خودروهای تولیدی توسط تولیدکنندگان تجهیزات اتومبیل باید استانداردهای جدید امنیت سایبری را رعایت کرده باشند تا بتوانند تأییدیه نوع محصول را دریافت کنند. اخذ این تأییدیه پیش نیاز فروش خودرو در ۵۴ کشور از جهان شامل ایالت‌های عضو اتحادیه اروپا، انگلستان، ژاپن و کره جنوبی است. CSMS Cockpit ال‌جی و Cybellum که از تولیدکنندگان تجهیزات اتومبیل برای انطباق با تغییرات پیش‌ رو پشتیبانی می‌کند، یک پلتفرم کامل است که بسیاری از چالش‌های مدیریت امنیت سایبری خودرویی را برطرف می‌کند.

پلتفرم CSMS Cockpit فوراً آسیب‌پذیری‌های امنیتی را شناسایی کرده و با نظارت فعالانه، اقدامات پیشگیرانه لازم جهت رفع خطرات احتمالی را انجام می‌دهد. راهکار ال‌جی و Cybellum می‌توانند در طول عمر مفید خود (حدوداً ۲۰ سال) تمامی اجزاء و قطعات خودرو را به طور کامل آنالیز کرده و یک پایگاه داده جامع در‌برگیرنده داده، مربوط به موارد توسعه یافته و داده حاصل از استفاده در دنیای واقعی را ایجاد و مدیریت کند. این پلتفرم با رسیدگی خودکار به نگرانی‌های امنیتی و ردیابی اثربخشی پاسخ‌ها، تشخیص در لحظه خطر و انجام پروتکل‌های بازرسی هر یک از قطعات به صورت مجزا را امکان‌پذیر می‌کند. CSMS Cockpit به عنوان یک مرکز کنترل امنیت محصول (از نظارت تا مدیریت) عمل کرده و به خودروسازان اجازه می‌دهد هرگونه خطر امنیتی مرتبط با هر یک از قطعات را به سرعت ارزیابی و برطرف کنند. به علاوه، این راهکار به صورت فعالانه تهدیدها و خطرات یافته شده جدید و اثرات احتمالی آن‌ها بر قطعات تولیدکنندگان را ارزیابی نموده و در کل امنیت و ضریب اطمینان‌پذیری را بهبود دهد.