تاپ خبر۲۴: عصر دیروز بانک ملی ایران میزبان بالغ بر ۶۰۰ نفر از اعضای کانون جوانه‌های بانک ملی ایران، مدیران و دانش‌آموزان مناطق مختلف تهران در سالن همایش کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بود. این جشن بزرگ که به منظور معرفی و اهدای جوایز برندگان جشنواره «بانک و خاطره» و با حضور رشیدارده رئیس اداره […]

تاپ خبر۲۴: عصر دیروز بانک ملی ایران میزبان بالغ بر ۶۰۰ نفر از اعضای کانون جوانه‌های بانک ملی ایران، مدیران و دانش‌آموزان مناطق مختلف تهران در سالن همایش کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بود.
این جشن بزرگ که به منظور معرفی و اهدای جوایز برندگان جشنواره «بانک و خاطره» و با حضور رشیدارده رئیس اداره کل روابط عمومی بانک، نخعی و کاظمی روسای اداره امور شعب شرق و جنوب تهران، نصیری و رفیعی، مدیر آموزش و پرورش شهر ری و شهرستان رباط کریم، باقری و فروتن معاون پژوهشی منطقه ۶ تهران و معاون آموزش پرورش منطقه ۱۸ تهران همچنین حجت الاسلام حق گو معاون پرورشی منطقه ۸ آموزش و پرورش و جمعی دیگر از مسئولان بانک و آموزش و پرورش برگزار شد، جشنواره فوق شامل بخش‌های مختلف، شاد و سرگرم‌کننده برای اعضای این کانون و دیگر کودکان و نوجوانان بود.
حضور گروه رنگین کمان و عروسک محبوب «پنگول» و اجرای برنامه های شاد در این جشن و برنامه‌هایی نظیر مسابقه داخل سالن، قرعه‌کشی، سرود و اهدای بیش از ۲۵ سکه تمام بهار آزادی، نیم بهار آزادی، ربع بهار آزادی و سکه گرمی به برندگان جشنواره «بانک و خاطره» فضای جالب توجه برای کودکان و نوجوانان تهرانی به وجود آورده بود.
حبیب اله رشیدارده رئیس اداره کل روابط عمومی بانک ملی ایران در حاشیه این مراسم هدف از راه‌اندازی کانون جوانه‌های بانک ملی ایران را آشنایی کودکان و نوجوانان با بازار اقتصادی، آموزش مفاهیم اقتصاد، پول، سرمایه و فرهنگ سازی استفاده از خدمات نوین بانکی به کودکان و نوجوانان و بالا بردن انگیزه پس‌انداز برای قشر آینده ساز کشور و بهره‌مندی از این پس‌اندازها عنوان کرد.
وی با اشاره به اینکه آموزش فرهنگ مدیریت اقتصاد و سرمایه توسط کودکان و نوجوانان از دیگر اهداف کانون جوانه هاست بیان داشت: کودکان توسط سایت کانون جوانه ها با یادگیری فرهنگ استفاده موثر از پول به مدیریت وجوهی که در اختیار دارند و برنامه ریزی آن برای آینده می پردازند.
رئیس اداره کل روابط عمومی بانک ملی ایران، از ارتقای سطح آموزشی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی سایت کانون جوانه‌ها در آینده نزدیک خبر داد و اظهار داشت: جشنواره‌های علمی، فرهنگی و هنری کانون جوانه‌ها در هر فصل برگزار خواهد شد.
وی افزود: علاوه بر قصه، شعر، سرود، بازی‌ها و موارد مشابه که در سایت کانون قرار دارد، مواردی نظیر عکاسی، فیلم کوتاه و کاریکاتور نیز به امکانات کانون اضافه می شود و در مسابقات آینده نیز از برترین‌ها در سالن های با وسعت ۳ تا ۵ هزار نفر تقدیر خواهد شد.
زین‌العابدین مشاور کانون جوانه‌های بانک ملی ایران در این مراسم ضمن خیر مقدم به حضور پرشور کودکان و نوجوانان و خانواده‌های آن‌ها از تمامی کودکان و نوجوانانی که برای جشنواره «بانک و خاطره» خاطره‌ها‌ی زیبا و به یادماندنی نوشته بودند قدردانی کرد و بیان داشت: ۷۵ قطعه انواع سکه های طلا سهم کودکان و نوجوانان سایر استان هاست که به زودی برای برندگان ارسال خواهد شد.
وی یادآور شد: خاطرات برگزیده در سایت کانون جوانه‌های بانک ملی ایران برای مطالعه دیگر کودکان قرار خواهد گرفت.
لازم به ذکر است، موضوع اصلی مسابقه «بانک و خاطره» خاطره کودکان و نوجوانان از بانک بود و متقاضیان با عضویت در کانون جوانه‌های بانک فرصت داشتند در این مسابقه شرکت نمایند.
جوایز جشنواره در بخش ویژه (خاطره‌ من با ملی کارت آرزو)، ۱۰سکه تمام بهار آزادی برای ۵ نفر از دانش‌آموزان دبستانی و ۵ نفر از دانش‌آموزان دبیرستانی و همچنین در سایر بخش‌ها ۳۰سکه نیم بهار آزادی برای ۱۵ نفر از دانش‌آموزان ابتدایی و ۱۵ نفر از دانش‌آموزان دبیرستانی، ۳۰ سکه ربع بهار آزادی برای ۱۵ نفر از دانش‌آموزان ابتدایی و ۱۵ نفر از دانش‌آموزان دبیرستانی و ۳۰سکه گرمی برای ۱۵ نفر از دانش‌آموزان ابتدایی و ۱۵ نفر از دانش‌آموزان دبیرستانی تعیین شده بود.
همچنین آثار ارسالی توسط گروه داوری متشکل از کارشناسان حوزه ادبیات کودک و نوجوان مورد بررسی قرار گرفت.