تاپ خبر۲۴: تالارهای مختلف بورس کالای ایران طی دی ماه سال ۹۷ شاهد معامله بیش از یک میلیون و ۷۷۰ هزار تن انواع کالا به ارزش ۷۳ هزار میلیارد ریال بود که نسبت به ماه ماقبل به ترتیب رشد ۴۴ و ۴۱ درصدی را در حجم و ارزش تجربه کرد. به گزارش تاپ خبر۲۴ از […]

تاپ خبر۲۴: تالارهای مختلف بورس کالای ایران طی دی ماه سال ۹۷ شاهد معامله بیش از یک میلیون و ۷۷۰ هزار تن انواع کالا به ارزش ۷۳ هزار میلیارد ریال بود که نسبت به ماه ماقبل به ترتیب رشد ۴۴ و ۴۱ درصدی را در حجم و ارزش تجربه کرد.

به گزارش تاپ خبر۲۴ از روابط عمومی و امور بین الملل بورس کالای ایران، طی ماه گذشته تالار محصولات کشاورزی شاهد معامله بیش از ۳۳ هزار و۹۰۵ تن کالا به ارزش ۳۹۱ میلیارد ریال بود.
این گزارش حاکی است، ۸ هزار و ۳۰۵ تن ذرت، یک هزار و ۶۰۰ تن شکر و ۲۴ هزار تن گندم خوراکی در این تالار معامله شد.
تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی بورس کالای ایران نیز در ماهی که گذشت شاهد معامله افزون بر یک میلیون و ۱۷۲ هزار تن انواع کالا به ارزش بیش از ۴۲ هزار و ۸۱۵ میلیارد ریال در دو بخش داخلی و صادراتی بود.
در این تالار بالغ بر ۳۸۳ هزار و ۴۳۲ تن انواع قیر، ۲۱۴هزار و ۱۴۸ تن انواع مواد پلیمری و ۹۷هزار و ۴۹۹ تن مواد شیمیایی معامله شد.
از دیگر کالاهای معامله شده در این تالار می توان به دادوستد ۴۵۶ هزار و ۵۸۵ تن وکیوم باتوم، ۱۴هزار و ۱۵۵ تن گوگرد، یک هزار و ۲۲۰ تن عایق رطوبتی و ۴۱۰ تن گازها و خوراک ها اشاره کرد.
تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالا نیز در دی ماه میزبان معامله ۵۶۳ هزار و ۸۴ تن انواع کالا به ارزش ۳۰ هزار و ۳۱۲ میلیارد ریال بود.
در این تالار ۵۲۹ هزار و ۳۹۰ تن انواع فولاد، ۱۶ هزار و ۸۵۵ تن انواع مس، ۴۸۰ تن کنسانتره مولیبدن، ۳۹ تن کنسانتره، ۱۲ هزار و ۴۰۰ تن آلومینیوم، ۳ هزار تن سیمان و ۹۲۰ تن روی از سوی مشتریان خریداری شد.
بازار فرعی بورس کالای ایران نیز طی مدت مذکور معامله ۹۴۱ تن نخ پلی استر و ضایعات را تجربه کرد.