دوشنبه, ۰۱ بهمن ۱۳۹۷

طی فروردین ماه رقم خورد؛

معامله بیش از ۳۳ هزار میلیارد ریال انواع کالا در بورس کالای ایران

معامله بیش از ۳۳ هزار میلیارد ریال انواع کالا در بورس کالای ایران

تاپ خبر۲۴: تالارهای مختلف بورس کالای ایران طی فروردین ماه سال ،۹۷ شاهد معامله بیش از یک میلیون و ۴۹۳ هزار تن انواع کالا به ارزش بیش از ۳۳ هزار میلیارد ریال بود.

به گزارش تاپ خبر۲۴ از روابط عمومی و امور بین الملل بورس کالای ایران، طی ماه گذشته تالار محصولات کشاورزی شاهد معامله بیش از ۱۵۴ هزار و ۷۸۵ تن انواع محصول به ارزش یک هزار و ۸۲۷ میلیارد ریال بود.

بر این اساس در این تالار ۴۶۰ هزار قطعه جوجه یکروزه، ۱۰۰ کیلوگرم زعفران ، ۱۲۶ هزار و ۶۰۰ تن گندم، ۱۴ هزار و ۳۷۵ تن شکر، ۶ هزار و ۶۰۰ تن روغن خام و ۶ هزار و ۷۵۰ تن جو طی ماه مذکور به فروش رسید.

این گزارش حاکی است، تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی بورس کالای ایران نیز در ماهی که گذشت شاهد معامله افزون بر یک میلیون و ۱۳۱ هزار تن انواع کالا به ارزش بیش از ۲۴ هزار و ۵۰ میلیارد ریال در دو بخش داخلی و صادراتی بود.

در این تالار بالغ بر ۳۷۶ هزار و ۵۴۵ تن انواع قیر، ۱۹۳ هزار و ۳۳۵ تن انواع مواد پلیمری و ۶۰ هزار و ۹۷۸ تن مواد شیمیایی معامله شد.

از دیگر کالاهای معامله شده در این تالار می توان به دادوستد ۴۱۱ هزار و ۲۱۰ تن وکیوم باتوم، ۵۰ هزار و ۱۸۰ تن لوب کات، ۲۹ هزار و ۶۳۰ تن گوگرد، ۲۰ تن انواع گازها و خوراک، ۸ هزار تن عایق رطوبتی، ۲ هزار و ۵۰۰ تن سلاپس واکس، یک هزار و ۸۹۴ تن عایق رطوبتی، ۳ هزار و ۵۵۰ سلاپس واکس و ۳ هزار و ۶۸۰ تن روغن اشاره کرد.

تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران نیز در فروردین ماه شاهد معامله بیش از ۲۰۱ هزار تن انواع کالا به ارزش بیش از ۱۹ هزار و ۵۰۲ میلیارد ریال بود.

در این تالار ۱۷۴ هزار و ۲۶۰ تن انواع فولاد، ۱۰ هزار و ۴۳۵ تن انواع مس، ۲۸۰ تن کنسانتره مولیبدن، ۲۴ تن کنسانتره ، ۳۰ کیلوگرم شمش طلا، ۱۰ هزار تن آهن اسفنجی، ۲ هزار تن سیمان و ۴ هزار و ۴۶۰ تن انواع آلومینیوم از سوی مشتریان خریداری شد.

بازار فرعی بورس کالا نیز طی مدت مذکور معامله یک هزار و ۱۲۵ تن محصول معدنی، ۳۱۶ تن ضایعات فلزی و ۲ هزار و ۳۱۹ تن محصول کشاورزی را تجربه کرد.

نوشته شده توسط سايت خبري تحليلي تاپ خبر 24 در شنبه, ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۸:۱۳ ب.ظ

دیدگاه