تاپ خبر۲۴: مرکز تصویربرداری پزشکی (MRI) منطقه شمال کشور با حضور مسئولان کشوری و استانی در بیمارستان تامین اجتماعی ولیعصر (عج) قائمشهر به بهره برداری رسید . به گزارش تاپ خبر ۲۴ به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، دکتر محمد خورشیدی مدیر درمان تامین اجتماعی مازندران در مراسم افتتاح این مرکز اظهار […]

تاپ خبر۲۴: مرکز تصویربرداری پزشکی (MRI) منطقه شمال کشور با حضور مسئولان کشوری و استانی در بیمارستان تامین اجتماعی ولیعصر (عج) قائمشهر به بهره برداری رسید .

به گزارش تاپ خبر ۲۴ به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، دکتر محمد خورشیدی مدیر درمان تامین اجتماعی مازندران در مراسم افتتاح این مرکز اظهار داشت: ساخت مرکز تصویربرداری پزشکی بیمارستان ولیعصر(عج) قائمشهر که ۱۰ میلیارد ریال هزینه داشت، از سال ۹۲ در زمینی به مساحت ۴۰۰ متر مربع آغاز شد.
وی با بیان اینکه این دستگاه از کشور هلند خریداری شده، افزود: برای خرید دستگاه ام. آر. آی، ۷۵ میلیارد ریال هزینه شده است.
به گفته مدیر درمان تامین اجتماعی مازندران، تصویر برداری دیجیتالی با کیفیت بالا، تصویربرداری از بیماران درشت اندام، آنژیوگرافی عروق،  انجام ام. آر. آی بیماران مبتلا به ام. اس و محاسبه دقیق سایز تومورهای مغزی از قابلیت های این دستگاه است.
وی گفت: پیش از این بیمه شدگان تامین اجتماعی استان های شمالی کشور برای دریافت اینگونه خدمات مجبور به طی مسافت تا تهران  بودند.
دکتر خورشیدی ساخت این مرکز تصویربرداری و خرید دستگاه آن را با وجود کمبود اعتبارات حوزه درمان در استان مازندران ارزشمند توصیف کرد و افزود: مشابه این دستگاه هم اکنون در تهران و ارومیه وجود دارد.
وی بهره برداری از پلی کلینیک تنکابن ، آغاز عملیات ساخت درمانگاه چمستان نور ، طرح توسعه بیمارستان شفای بابلسر ، بازسازی وبهسازی پلی کلینیک بابل ، بازسازی و بهسازی بیمارستان ولیعصر(عج) و ساخت و تجهیز مرکز جراحی قلب باز شمال کشور در جوار این بیمارستان را از جمله اقدامات انجام شده در حوزه مدیریت درمان سازمان تامین اجتماعی مازندران در سال گذشته عنوان کرد.
وی تصریح کرد: سال گذشته برای خرید تجهیزات و توسعه مراکز درمانی و بیمارستانی تامین اجتماعی مازندران ۴۵۰ میلیارد ریال هزینه شد.
وی به آمار دو هزار و ۲۰۰ نفری کادر درمانی مدیریت درمان تامین اجتماعی مازندران اشاره کرد و افزود : با جذب نیروهای موردنیاز و نصب آخرین تجهیزات ، مرکز جراحی قلب باز شمال کشور تا ماه آینده در جوار بیمارستان ولیعصر(عج) قائمشهر افتتاح می شود .
وی افزود: بیمارستان ولیعصر(عج) قائمشهر یکی از پنج بیمارستان ملکی تامین اجتماعی در مازندران است که از سال ۱۳۴۷ در زمینی به مساحت ۳۷ هزار متر مربع در مرکز شهر قائمشهر واقع شده است.
دکتر خورشیدی اظهار داشت: این بیمارستان دارای بخش های فوق تخصصی، تخصصی بستری، سرپایی، پاراکلینیک، سنگ شکن، سی تی اسکن و تصویربرداری پزشکی است .
مشاور اجرایی معاون درمان سازمان تامین اجتماعی نیز در این مراسم، از ایجاد مراکز درمانی و بیمارستانی در نقاطی که بیمه شدگان دسترسی کمتر به این مراکز را دارند، خبرداد .
دکتر علیرضا احمدزاده افزود : اکثر افراد تحت پوشش تامین اجتماعی از طبقه ضعیف و محروم جامعه هستند که فراهم کردن بسترهای لازم برای برخورداری این افراد از امکانات و خدمات، در دستور کار این سازمان قرار دارد.
وی ادامه داد: در حال حاضر ۳۶ مرکز درمانی و بیمارستانی سازمان تامین اجتماعی در نقاط مختلف کشور در حال ساخت است .
وی تصریح کرد: براساس آمارهای ارائه شده، سازمان تامین اجتماعی از طریق ۳۵۰ بیمارستان و مراکز درمانی، خدمات موردنیاز خود را به بیش از ۴۰ میلیون بیمه شده ارائه می کند .
به گفته مشاور اجرایی معاون درمان سازمان تامین اجتماعی، مطالعه و طراحی ساخت بیش از ۳۰ مرکز درمانی وبیمارستانی دیگر نیز در دستور کار این سازمان قرار دارد .
وی بودجه امسال بخش درمان سازمان تامین اجتماعی را ۱۶ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: از این میزان بودجه، ۳ هزار میلیارد تومان برای همراهی و اجرای طرح تحول سلامت اختصاص می یابد .
دکتراحمدزاده ادامه داد : بودجه سال گذشته بخش درمان تامین اجتماعی ۱۲ هزار میلیارد تومان بود که از این میزان یکهزار میلیارد تومان برای اجرای طرح تحول سلامت اختصاص یافت .
وی اصلی ترین ماموریت بخش درمان سازمان تامین اجتماعی را حفظ سلامتی و ارتقای آن دانست و گفت: این سازمان به صورت درمان مستقیم از طریق بیمارستان ها و مراکز درمانی ملکی و درمان غیر مستقیم با عقد قرارداد مراکز درمانی و پزشکان غیرملکی، خدمات دهی را انجام می دهد.
بر اساس آمارهای رسمی یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر در مازندران تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند که ۵۸ درصد از جمعیت سه میلیون و یکصد هزار نفری استان را شامل می شود .
گفتنی است تامین اجتماعی مازندران با تحت پوشش داشتن ۱۲۰ هزار بازنشسته اصلی ، رتبه هشتم را در تعداد بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی کشور دارد.