تاپ خبر۲۴: مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل بورس کالای ایران صبح امروز با حضور معاون نظارت بر بورس ها و بازارهای سازمان بورس و اوراق بهادار، جمعی از مدیران عامل ارکان بازار سرمایه ، اعضای هیات مدیره و مدیران بورس کالای ایران برگزار شد. به گزارش تاپ خبر۲۴ به نقل از روابط عمومی و امور […]

تاپ خبر۲۴: مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل بورس کالای ایران صبح امروز با حضور معاون نظارت بر بورس ها و بازارهای سازمان بورس و اوراق بهادار، جمعی از مدیران عامل ارکان بازار سرمایه ، اعضای هیات مدیره و مدیران بورس کالای ایران برگزار شد.
به گزارش تاپ خبر۲۴ به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل بورس کالای ایران، دکتر حسن امیری معاون نظارت بر بورس ها و بازارهای سازمان بورس و اوراق بهادار در مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل بورس کالای ایران با قدردانی از تلاش های دکتر پناهیان در چهار سال گذشته گفت: دکتر پناهیان در طول فعالیتش توانست جایگاه بورس کالا در اقتصاد ملی را به تثبیت برساند به طوریکه اقدامات و فعالیت های بورس کالا به خوبی در اقتصاد کشور به ثمر نشسته است.
معاون سازمان بورس و اوراق بهادار همچنین با تشکر از دکتر سلطانی نژاد برای قبول سمت مدیرعاملی بورس کالای ایران گفت: دکتر سلطانی نژاد از مجموعه بازار سرمایه با عملکردی قابل قبول در مسند مدیرعاملی بورس کالای ایران می نشیند که آرزوی توفیق را برای وی دارم.
دکتر حامد سلطانی نژاد مدیرعامل جدید شرکت بورس کالای ایران با تشکر ویژه از زحمات دکتر پناهیان در طول چهار سال گذشته گفت: عمده فعالیت ها و تحولات بورس کالا طی مدیریت دکتر پناهیان صورت گرفته و به طور حتم از کمک های وی برای پیشبرد اهداف و توسعه جایگاه بورس کالا استفاده خواهیم کرد.
دکتر سلطانی نژاد با بیان اینکه امروز بورس کالا در جایگاه مهمی در اقتصاد کشور قرار گرفته است، اظهار داشت: معتقدم بسیاری از سیاست های کلی نظام، توقعات و قوانین بالادستی که از مسئولان اقتصادی کشور انتظار می رود را می توان از طریق بورس کالای ایران محقق کرد که شفافیت و مشارکت آحاد مردم در فرآیندهای اقتصادی از این قیبل فعالیت ها هستند.
وی افزود: هر چه دایره فعالیت های بورس کالا در اقتصاد کشور وسیع تر شود، بازیگران بازار کالا از جمله خریداران و فروشندگان با اطمینان بیشتری به معاملات می پردازند .
مدیرعامل جدید بورس کالای ایران در ادامه گفت: سرمایه اصلی بورس ها، تجهیزات، ماشین آلات و اموال غیر منقول نیست بلکه نیروی انسانی متخصص و سابقه مناسب فعالیت برای ذی نفعان اقتصادی است که خوشبختانه بورس کالا امروز هر دو فاکتور مذکور را داراست.
دکتر سلطانی نژاد تصریح کرد: تا به امروز در حوزه بین المللی شدن بورس کالا قدم هایی برداشته شده که با توجه به فراهم شدن شرایط لغو تحریم ها، می توان نقش پررنگ تری را در این زمینه با حضور بازیگران بین المللی ایفا کرد.
این گزارش حاکی است منصور یزدی زاده رییس هیات مدیره بورس کالای ایران در این مراسم ضمن تشکر از زحمات دکتر پناهیان در طول چهارسال فعالیت شایسته بورس کالا، عنوان کرد: حضور دکتر سلطانی نژاد در کسوت مدیرعاملی بورس کالای ایران را با توجه به سابقه درخشان ایشان در بازار سرمایه کشور به فال نیک می گیریم و هیات مدیره بورس کالا پشتیبان فعالیت های مدیرعامل جدید خواهد بود.
همچنین دکتر حسین پناهیان در مراسم تودیع خود به بیان عملکرد و دستاوردهای چهار سال فعالیت در سمت مدیرعاملی شرکت بورس کالای ایران پرداخت و گفت: مقایسه ارزش معاملات بورس کالا در چهارسال گذشته نسبت به چهار سال ابتدایی فعالیت این شرکت از ۳۵۹ هزار میلیارد ریال به ۲۱۹۰هزارمیلیارد ریال رسیده است.
دکتر پناهیان به سرمایه شرکت بورس کالا نیز اشاره کرد و گفت: سرمایه شرکت در چهار سال ابتدایی فعالیت از ۱۰ میلیارد به ۱۲ میلیارد رسیده بود که اکنون سرمایه شرکت به ۴۵ میلیارد تومان رسیده و مقدمات افزایش سرمایه به ۶۰ میلیارد تومان نیز فراهم شده است.
وی با آرزوی موفقیت برای دکتر سلطانی نژاد عنوان کرد: امیدوارم روز به روز شاهد شکوفایی و توسعه شرکت بورس کالای ایران در اقتصاد ملی باشیم .