تاپ خبر۲۴: مدرسه شهدای بانک ملت در زیباشهر، نخستین مدرسه از ۱۱ مدرسه ای است که ساخت آن با مشارکت این بانک در سال جاری شروع شده است و تا پایان آذرماه احداث و آماده بهره برداری خواهد شد. به گزارش تاپ خبر۲۴ به نقل از روابط عمومی بانک ملت، مدرسه سازی در مناطق محروم […]

تاپ خبر۲۴: مدرسه شهدای بانک ملت در زیباشهر، نخستین مدرسه از ۱۱ مدرسه ای است که ساخت آن با مشارکت این بانک در سال جاری شروع شده است و تا پایان آذرماه احداث و آماده بهره برداری خواهد شد.
به گزارش تاپ خبر۲۴ به نقل از روابط عمومی بانک ملت، مدرسه سازی در مناطق محروم کشور یکی از حوزه های مسوولیت اجتماعی بانک ملت است که در این زمینه علاوه بر احداث ۱۰۰ مدرسه در کپرزدایی استان کرمان و بیش از ۳۵ مدرسه در سال های قبل، ساخت ۱۱ مدرسه هم در سال جاری از سوی این بانک تعهد شده است.
این گزارش حاکی است، هم اکنون ۱۸ هزار کلاس درس در استان سیستان و بلوچستان وجود دارد که حدود ۱۱ هزار کلاس آن به ترمیم اساسی نیاز دارد. همچنین حدود ۸۰۰ کلاس پیش ساخته در مناطق صعب العبور دایر است و تعداد ۶ هزار کلاس درس استان هم خشت و گلی اند و وضعیت نابسامانی دارند.
این در حالی است که به گفته مدیرکل آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان هم اکنون حدود ۱۰۰ هزار بازمانده از تحصیل در سه مقطع ابتدایی و متوسطه دوره اول و دوم در استان وجود دارد که با احتساب اضافه شدن آن به جمعیت دانش آموزی، کمبود فضای آموزشی مدارس بیش از پیش احساس خواهد شد.