تاپ خبر۲۴:مانیتور ایسوس PB298Q دارای پنل ۲۹ اینچی با نسبت تصویر ۲۱:۹ و مجهز به فناوری AH-IPS است. این مانیتور که معادل دو نمایشگر ۱۷ اینچ در کنار یکدیگر عرض دارد می‌تواند تصاویر را با وضوح ۱۰۸۰*۲۵۶۰ پیکسل نمایش دهد و فناوری AH-IPS در مانیتور فوق گسترده  PB298Q رنگ‌های درخشان و اشباع با زاویه دید […]

تاپ خبر۲۴:مانیتور ایسوس PB298Q دارای پنل ۲۹ اینچی با نسبت تصویر ۲۱:۹ و مجهز به فناوری AH-IPS است. این مانیتور که معادل دو نمایشگر ۱۷ اینچ در کنار یکدیگر عرض دارد می‌تواند تصاویر را با وضوح ۱۰۸۰*۲۵۶۰ پیکسل نمایش دهد و فناوری AH-IPS در مانیتور فوق گسترده  PB298Q رنگ‌های درخشان و اشباع با زاویه دید ۱۷۸ درجه را نمایش می‌دهد. فریم‌های اطراف نمایشگر در این مدل تنها ۰٫۸ میلی‌متر ضخامت دارند و این حاشیه بسیار باریک، نمای یک مانیتور بدون فریم را ایجاد می‌کند.وضوح  تصویر ۱۰۸۰*۲۵۶۰ در مانیتور PB298Q ایسوس ۳۳ درصد گسترده‌تر از نمایشگرهای استاندارد Full HD است و قطر ۲۹ اینچی آن برابر با دو مانیتور ۱۷ اینچ با نسبت تصویر ۵:۴ در کنار یکدیگر است. نسبت تصویر ۲۱:۹ در این مانیتور نیاز به یک نمایشگر جداگانه برای افزایش وسعت تصویر را برطرف می‌کند و وضوح فوق گسترده نیز به این معنی است که کاربران می‌توانند تعداد ستون‌های بیشتری را در جدول‌های محاسباتی مشاهده کنند که این تعداد تا ۱۳ برابر مانیتورهای Full HD در سایز معمولی است.

نور پس زمینه LED در نمایشگر مجهز به فناوری AH-IPS با تولید رنگ‌های دقیق باعث می‌شود مانیتور PB298Q برای کاربردهای خانگی و حرفه‌ای مناسب باشد. ضمن اینکه زاویه دید ۱۷۸ درجه در این مدل به معنی حفظ کیفیت رنگ‌ها هنگام مشاهده تصویر از اطراف و بالا و پایین است. این ویژگی‌ها در یک مانیتور با فریم ۰٫۸ میلی‌متری ترکیب شده که تصویر یک نمایشگر بدون فریم را ایجاد می‌کند و از طریق آن می‌توان چندین مانیتور را در کنار یکدیگر قرار داد.

در نمایشگر PB298Q ردیفی از امکانات ارتباطی برای پشتیبانی از انواع تجهیزات صوتی و تصویری فراهم شده است. ورودی‌های تصویری شامل DisplayPort، HDMI و دو درگاه DVI‌ هستند ضمن اینکه دو اسپیکر با توان پخش ۳ وات نیز در این مدل نصب شده‌اند.

نسبت کنتراست هوشمند ۸۰٫۰۰۰٫۰۰۰:۱  و روشنایی ۳۰۰ کاندلا، با تنظیم نور پس‌زمینه برای دستیابی به رنگ خالص مشکی و نور سفید درخشان، تصاویری زنده  را در مانیتور PB298Q را نمایش می‌دهند. نرم‌افزار اختصاصی MultiFrame ایسوس به کاربران امکان می‌دهد چندین دسکتاپ را مدیریت کنند و بدون اینکه این صفحات تداخلی با هم داشته باشند و با ترتیبی جذاب مرتب می‌شوند. فناوری ویدیویی هوشمند Splendid ایسوس، ارایه رنگ‌های زنده از طریق ۶ حالت پخش در هر موقعیتی را تضمین می‌کند و از طریق یک دکمه اختصاصی قابل اجرا است. همچنین با استفاده از مقیاس‌های مجازیQuickFit  و دستورالعمل‌های روی صفحه نمایش، اندازه واقعی تصاویر قبل از چاپ نمایش داده می‌شود. مانیتور PB298Q به صورت ایستاده با شیب قابل تنظیم طراحی شده است و نمایشگر روی یک محور گردان با قابلیت تغییر ارتفاع تا ۱۵۰ میلی‌متر قرار دارد. این نمایشگر را می‌توان حول محور افقی تا ۹۰ درجه تغییر جهت داد و در این حالت، مانیتور به صورت عمودی قابل استفاده است.