تاپ خبر۲۴:ثبت ۸ رکورد جهانی و کسب ۱۲ جایگاه نخست از آن مادربوردهای Z170 ایسوس شد پس از ماه ها انتظار امروز ایسوس به طور رسمی رده کامل مادربوردهای Z170 خود را که مبتنی بر پردازنده‌های Skylake اینتل طراحی و ساخته شده‌اند معرفی کرد. مادربوردهای حرفه‌ای ROG و مدل‌های متوسط Pro Gaming، قابلیت‌های متنوع ماردبوردهای […]

تاپ خبر۲۴:ثبت ۸ رکورد جهانی و کسب ۱۲ جایگاه نخست از آن مادربوردهای Z170 ایسوس شد

پس از ماه ها انتظار امروز ایسوس به طور رسمی رده کامل مادربوردهای Z170 خود را که مبتنی بر پردازنده‌های Skylake اینتل طراحی و ساخته شده‌اند معرفی کرد. مادربوردهای حرفه‌ای ROG و مدل‌های متوسط Pro Gaming، قابلیت‌های متنوع ماردبوردهای Deluxe و مادربوردهای سری TUF مجهز به فناوری‌های اختصاصی برای اطمینان از بهترین پایداری عملکرد، کارایی آسان و گزینه‌های کامل برای به‌روزرسانی هستند و با بیشترین توان بهره‌برداری از ظرفیت‌ پردازنده‌های نسل ششم اینتل Core™ ارائه میشوند.

مادربوردهای سری Maximus VIII ایسوس از خانواده ROG با شکستن ۸ رکورد جهانی اورکلاکینگ و کسب ۱۲ مقام نخست در دنیا توانستند در میان سایر رقبا عنوان بهترین مادربورد اورکلاکینگ را از آن خود کنند.

به گفته جکی سو، مدیرکل فروش جهانی و معاونت رئیس کل ایسوس: « با فروش بیش از ۵۰۰ میلیون مادربورد، ایسوس در میان سایر برندها جایگاه نخست را در اختیار دارد و همواره برای تولید مادربوردهای پیشرفته، با کاربرد آسان، پایدار و قابل اعتماد، مشتاق و پیشرو است. ما مفتخریم سری کامل مادربوردهای Z170 را با بالاترین عملکرد و بهترین تجربه کاربری معرفی کنیم.»

فناوری‌های کاربرپسند و نوآورانه برای اورکلاکینگ

فناوری Pro Clock ایسوس دارای طراحی اختصاصی مولد فرکانس مرجع (BCLK) برای پردازنده‌های نسل ششم اینتل است تا فرکانس مرجع را تا ۴۰۰ مگاهرتز و فراتر از آن افزایش دهد. این ویژگی در همراهی با واحد پردازشProcessing Unit TurboV (TPU) فعالیت می‌کند تا قدرت کنترل بر تقویت ولتاژ و فرکانس مرجع را افزایش و عملکرد پردازنده را به ۵٫۲ گیگاهرتز و بالاتر از آن ارتقا دهد.

نسل دوم T-Topology ایسوس، سطوح جدیدی برای اورکلاک حافظه‌های DDR4 فراهم می‌کند. در این روش، یک طراحی اختصاصی باعث کاهش تقابل و اتصال نویزها می‌شود و از طریق تنظیم زمانبندی انتقال سیگنال‌ها، پایداری و سازگاری حافظه را تضمین می‌کند. همچنین پشتیبانی از حافظه های DDR3/3L روی مدل‌های منتخب پیشرفت کرده است تا انعطاف‌پذیری و سازگاری این مدل‌ها را افزایش دهد.

یکی دیگر از فناوری‌های اختصاصی ایسوس ۵-Way Optimization است که به صورت پویا بخش‌های ضروری سیستم را بر اساس نوع کاربرد بهینه سازی میکند. به این ترتیب عملکرد قدرتمند پردازنده، مصرف بهینه انرژی، توان فوق‌العاده پایدار دیجیتال، فن‌های خنک و بی‌صدا و همچنین تنظیمات صدا و شبکه برای اجرای برنامه‌ها و بازی‌ها و سایر کاربردهای سیستم را به میزان قابل توجهی تضمین می‌شود. مادربوردهای جدید ایسوس به درپوش پمپ آبی نیز مجهز شده اند تا کاربران بتوانند سرعت آن را از طریق بایوس UEFI یا ویندوز ارتقا دهند.

مادربورد Sabertooth Z170 Mark 1 با استفاده از سپر حرارتی براق به رنگ‌های مشکی و خاکستری متالیک با زبان کاملا جدیدی در طراحی مادربوردهای سری TUF وارد میدان رقابت شده است که نمادی قدرتمند از مقاومت و زیبایی به شمار میرود. در این مادربورد عملیات خنک‌ کنندگی و نظارت بر سیستم توسط قابلیت‌های کامل TUF Ice، Thermal Radar 2 و TUF Detective 2 ارایه و کاربران می‌توانند این امکانات را از طریق نرم‌افزار Thermal Radar یا توسط ابزارهای موبایل به راحتی کنترل کنند. قطعات به کار رفته درر مادربوردهای TUF مانند گذشته از رده نظامی هستند و برای اطمینان از پایداری و ثبات عملکرد، به طورکامل در تمام طول شبانه‌روز و در بازه زمانی بسیار طولانی مورد آزمون‌های بسیار دشوار قرار گرفته‌اند.

ارتباطات بی‌نظیر: اولین پنل ۱۰۰W UPD و کانکتورهای U.2 در پلتفرم Z170

مادربوردهای سری جدید Z170 ایسوس به پورت USB 3.1 از نوع A و نوع C مجهز شده‌اند تا سرعت انتقال اطلاعات برای کاربران را تا ۱۰ گیگابیت بر ثانیه افزایش دهند. علاوه بر این، ایسوس اولین پنل جلوی ۱۰۰W UPD را همراه با دو درگاه نوع C ارایه کرده است. مادربورد جدید Maximus VIII Extreme ایسوس اولین مادربورد Z170 است که از کانکتورهای U.2 و Thunderbolt 3 روی بورد پشتیبانی می‌کند. مادربوردهای Z170-Premium و Z170-Pro ایسوس نیز به ترتیب از پورت های Thunderbolt 3 و Intel USB 3.1 پشتیبانی می‌کنند. تمام مادربوردهای Z170 ایسوس از جدیدترین رابط PCI Express® و درایوهای SSD نوع M.2 NVM Express برای افزایش سرعت انتقال تا ۳۲ گیگابیت بر ثانیه پشتیبانی می‌کنند.

تمامی مادربوردهای جدید ایسوس به ۵X Protection II یا Gamer’s Guardian مجهز شده‌اند که استفاده از بهترین قطعات، طراحی استثنایی مدار و استانداردهای هیجان‌انگیز را تضمین می‌کنند. در کنار تمامی امکانات ذکر شده، مادربوردهای سری Z170 ایسوس که مبتنی بر پردازنده های Skylake اینتل طراحی شده‌اند به ویژگی های دیگری از جمله LANGuard، حفاظت در برابر افزایش ولتاژ، مدار برق رسانی دقیق و پنل پشتی از جنس استیل برخوردار هستند که برای اطمینان از کیفیت، دوام و ثبات این مادربوردها به کار رفته اند.

۸ رکورد جهانی اورکلاکینگ از آن مادربوردهای ROG ایسوس

مادربوردهای سری ROG Maximus VII ایسوس توانستند با ۸ رکورد جهانی و دستیابی به ۱۲ مقام نخست در بنچمارک ها عملکرد قابل تحسینی را به نام خود ثبت کنند. در این بنچمارک از پردازنده i7-6700 استفاده شد و اورکلاکرها توانستند فرکانس پردازنده را به ۶٫۸۰۸ گیگاهرتز برسانند.