تاپ خبر۲۴: بودجه عمرانی اختصاص یافته در سال ۱۳۹۳ یک عملکرد فوق العاده است و در کمتر سالی این نسبت از بودجه عمرانی در این وقت از سال اختصاص یافته است. تاکنون حدود ۲۰هزار میلیارد تومان اعتبار به طرحهای عمرانی اختصاص پیدا کرده و بودجه عمرانی سال آینده نیز با رشد همراه بوده و امیدواریم […]

تاپ خبر۲۴: بودجه عمرانی اختصاص یافته در سال ۱۳۹۳ یک عملکرد فوق العاده است و در کمتر سالی این نسبت از بودجه عمرانی در این وقت از سال اختصاص یافته است. تاکنون حدود ۲۰هزار میلیارد تومان اعتبار به طرحهای عمرانی اختصاص پیدا کرده و بودجه عمرانی سال آینده نیز با رشد همراه بوده و امیدواریم که موجب شتاب گرفتن و پایداری رشد اقتصادی کشور باشد .
به گزارش تاپ خبر۲۴ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت : محسن حاج میرزایی با اشاره به نهایی شدن لایحه بودجه ۹۴ در هیأت دولت گفت: مهمترین نکته درباره بودجه این است که دولت تدبیر و امید اصرار داشته و دارد که طبق قانون،لایحه بودجه را تا ۱۵ آذرماه به مجلس شورای اسلامی تقدیم کند. این اقدام، هم در راستای تبعیت از قانون است و هم این که قبل از شروع سال جدید، این فرصت را به مجلس شورای اسلامی می دهد که با دقت و فرصت کافی نسبت به بررسی لایحه اقدام کند و دولت هم بتواند پیش از آغاز سال ۹۴، قانون بودجه را که برنامه یک ساله دولت است در اختیار داشته باشد.
دبیر هیأت دولت در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی دولت(پاد) افزود: طبیعی است وقتی برنامه مالی دولت قبل از شروع سال قطعیت پیدا کند، ما از ظرفیت بیشتری برای تحقق اهداف و برنامه های پیش بینی شده برای سال ۹۴ برخوردار خواهیم بود. نکته دیگر این که دولت اصرار دارد آیین نامه های اجرایی قانون بودجه را هر چه سریعتر به تصویب برساند. چون بسیاری از مواد قانونی، نیازمندآیین نامه های اجرایی هستند، وقتی قانون به موقع تصویب شود این امکان وجود دارد که آیین نامه های اجرایی قانون هم سریعتر تدوین شود و به روشن تر کردن تکلیف دستگاههای اجرایی و مأموریتهایشان برای سال ۹۴ کمک کند.
وی تصریح کرد: ما کلیه آیین نامه های اجرایی قانون بودجه ۹۳ را قبل از شروع سال جاری به تصویب هیأت وزیران رساندیم. امسال هم مصمم هستیم بعد از تصویب قانون بودجه در مجلس، آیین نامه های اجرایی آن را آماده کرده و به تصویب هیأت دولت برسانیم تا بتوانیم با آمادگی کامل سال ۱۳۹۴ را آغاز کنیم.
حاج میرزایی با اشاره به تلاش دولت در تدوین بودجه بیان کرد: امسال هیأت دولت حدود ۶ جلسه کامل را به صورت فوق العاده به بررسی وضعیت تبصره ها، سقف بودجه و ردیفهای اختصاص یافته به دستگاه های اجرایی اختصاص داد و این به غیر از اوقاتی است که در معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی برای تدوین پیش نویس لایحه بودجه ۹۴ اختصاص پیدا کرده. بنابراین دولت کار فشرده و دقیقی را در خصوص لایحه بودجه سال ۹۴ انجام داد که خوشبختانه در جلسه دیروز هیأت وزیران، لایحه بودجه نهایی شد وهفته آینده توسط آقای رئیس جمهور به مجلس شورای اسلامی تقدیم خواهد شد.
وی با اشاره به واقع بینانه بودن لایحه بودجه گفت: دولت همچنان که در سال ۹۳ نشان داد تلاش دارد درک واقعی از ضرورتها و ظرفیتهای کشور داشته باشد و بودجه را متناسب با شرایط تأمین منابع طراحی کند. خوشبختانه مسیر بودجه ۹۳به نحو مناسبی تاکنون طی شده و برای سال آینده هم اصرار دولت این است که کاملا واقع بینانه باشد و عملکرد سال ۱۳۹۳شاهد خوبی بر درک واقع بینانه دولت از شرایط است واعضای هیأت دولت متناسب با توان و ظرفیت واقعی، منابع و هزینه ها را در نظر گرفته و لایحه بودجه را تدوین کردند.
دبیر هیأت دولت افزود: بودجه عمرانی اختصاص یافته در سال ۱۳۹۳ یک عملکرد فوق العاده است و در کمتر سالی این نسبت از بودجه عمرانی در این وقت از سال اختصاص یافته است. تاکنون حدود ۲۰هزار میلیارد تومان اعتبار به طرحهای عمرانی اختصاص پیدا کرده و بودجه عمرانی سال آینده نیز با رشد همراه بوده و امیدواریم که موجب شتاب گرفتن و پایداری رشد اقتصادی کشور باشد .
وی خاطرنشان کرد: هرچقدر بودجه واقع بینانه تدوین شود، تفاهم کاملتری با مجلس شورای اسلامی خواهیم داشت کما این که در سال ۹۳ نیز همینطور بوده است. تبصره هایی که به عنوان بودجه ۹۴ مطرح است، قبلا در قالب تنظیم رابطه مالی دولت تقدیم مجلس شورای اسلامی شده بود که با مشکلاتی مواجه شد و اکنون در صورت دیگری در قالب یک طرح در مجلس در حال بررسی است و قرابت زیادی بین محورهایی که در دولت و مجلس مورد بررسی قرار گرفته وجود دارد. امیدواریم که با هماهنگی خوبی که در مجلس شورای اسلامی اتفاق خواهد افتاد، لایحه بودجه مسیر خوبی را طی کند.