تاپ خبر۲۴:شمارش آرای اعضای شورای شهر به پایان رسید. شنیده‌ها حاکی از این است که براساس شمارش مجدد آرای اعضای شورای شهر، محمدباقر قالیباف ۱۶ رأی و محسن هاشمی ۱۴ رأی را به خود اختصاص دادند و با این وجود، محمدباقر قالیباف بار دیگر شهردار تهران شد. محمدباقر قالیباف و محسن هاشمی به همراه رئیس […]

تاپ خبر۲۴:شمارش آرای اعضای شورای شهر به پایان رسید. شنیده‌ها حاکی از این است که براساس شمارش مجدد آرای اعضای شورای شهر، محمدباقر قالیباف ۱۶ رأی و محسن هاشمی ۱۴ رأی را به خود اختصاص دادند و با این وجود، محمدباقر قالیباف بار دیگر شهردار تهران شد.

محمدباقر قالیباف و محسن هاشمی به همراه رئیس شورای شهر در صحن علنی شورا حاضر شدند.صبح امروز جمعی از اعضای شورا در صحن علنی شورا حضور پیدا کردند اما براساس دستور هیئت‌رئیسه مقرر شد جلسه به صورت غیرعلنی در سالن جلسات شورا برگزار شود.خبرنگاران پشت درهای بسته

لحظاتی پیش دومین جلسه شورای شهر تهران، در حالی برگزار شد که جمع زیادی از خبرنگاران و اصحاب رسانه پشت درهای بسته سالن جلسات ساختمان شورا قرار دارند.

گفتنی است در جلسه امروز محمدباقر قالیباف و محسن هاشمی، دو نامزد انتخاب شهرداری تهران، در جلسه حضور می‌یابند. نختستن دستور جلسه امروز به انتخاب شهردار اختصاص دارد.

طبق اعلام روابط عمومی شورای شهر، مقرر شده است سخنگوی شورا برای انتقال مباحث داخل جلسه، در جمع خبرنگاران حضور یابد.

تقی‌پور: جلسه امروز قطعا به انتخاب شهردار ختم می‌شود

لحظاتی پیش، رضا تقی‌پور سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران، در جمع خبرنگاران حاضر شد و اظهار داشت: جلسه امروز طبق روال گذشته ساعت ۹ آغاز شد و وارد دستور کار شدیم؛ نخستین دستور جلسه که طرحی دو فوریتی برای چگونگی برگزاری جلسات شورا بود، به رأی گذاشته شد.

وی افزود: براساس این طرح دوفوریتی، مقرر شد جلسات طبق سنوات گذشته، یکشنبه و سه‌شنبه برگزار شود که جلسات روز یکشنبه بدون حضور مدعو برگزار شود.

سخنگوی شورای شهر تأکید کرد: هیچ یک از جلسات شورا غیرعلنی نیست و فرق آن‌ها با یکدیگر این است که اصحاب رسانه و مدعوین در جلسات یکشنبه حضور نمی‌یابند. بنابراین با توجه به این دو سوم اعضای شورا به این طرح رأی دادند، تا پایان سال جاری جلسات به شکل مذکور برگزار می‌شود.

تقی‌پور با بیان اینکه دستور اصلی جلسه امروز، به انتخاب شهردار اختصاص می‌یابد، تصریح کرد: طی ۳ ماه گذشته فرصتی وجود داشت تا اعضای شورا گزینه‌های مختلف انتخاب شهردار را که حدود ۲۰ نفر بودند بررسی کنند؛ نهایتا طبق قانون هر فردی که می‌خواهد نامزد شود، باید حداقل ۵ عضو شورا اعلام نامزدی وی را اعلام کنند که تا این لحظه، چند نفر از اعضای شورا، محمدباقر قالیباف و محسن هاشمی را معرفی کرده‌اند.

وی افزود: با مشورتی که انجام شده، مقرر شد این افراد در جلسه امروز حاضر شوند و هرکدام به مدت نیم‌ساعت کلیات برنامه‌ها و رزومه‌های خود را در حضور یکدیگر ارائه دهند و بعد وارد رأی‌گیری شویم.

سخنگوی شورای شهر تهران ادامه داد: تصمیم هیئت‌رئیسه این است که امروز شهردار انتخاب شود بنابراین به هر دلیل جلسه امروز طولانی شود، آن را قطع نمی‌کنیم و حتی ممکن است این جلسه تا شب هم طول بکشد که در فواصلی اعلام تنفس می‌کنیم.

قالیباف و هاشمی وارد شورای شهر شدند

دقایقی پیش محسن هاشمی و محمدباقر قالیباف به همراه یکدیگر وارد شورای شهر تهران شدند.

سخنرانی ۳۰ دقیقه‌ای قالیباف آغاز شد

به گزارش خبرنگار اجتماعی تسنیم، بعد از حضور قالیباف و هاشمی در صحن شورای شهر تهران، دقایقی پیش محمدباقر قالیباف برای ارائه برنامه‌های خود پشت تریبون قرار گرفت. قالیباف ۳۰ دقیقه فرصت دارد تا ضمن ارائه برنامه‌های خود برای آینده شهر تهران، از عملکرد خود در دوره گذشته نیز دفاع کند.

آغاز ارائه برنامه‌ توسط محسن هاشمی

با پایان سخنرانی و ارائه برنامه توسط محمدباقر قالیباف، محسن هاشمی نیز پشت تریبون قرار گرفت تا به مدت ۳۰ دقیقه، برنامه‌های خود برای آینده شهرداری و شهر تهران را ارائه کند.

با حکم مسجدجامعی؛ عباس جدیدی معاون نظارت شورای شهر شد

احمد مسجدجامعی در جلسه امروز با صدور حکمی، عباس جدیدی را به عنوان معاون نظارت شورای شهر تهران منصوب کرد.

سخنگوی شورای شهر برای بار دوم در میان خبرنگاران حاضر شد و اظهار داشت: بعد از آغاز جلسه، اعضای شورا وارد دستور انتخاب شهردار شدند و برای اعلام نامزدی گزینه‌های انتخاب شهرداری، قرعه‌کشی انجام شد. تقریبا تمام اعضا بر دو گزینه مطرح یعنی قالیباف و هاشمی اتفاق‌نظر داشتند.

تقی‌پور ادامه داد: قالیباف برنامه‌های خود را در ۱۰ محور ارائه داد که بر مبنای نگاه‌ راهبردی، استانداردها و اهداف بود و اعلام کرد که براساس آن چه پروژه‌هایی باید انجام شود. این برنامه براساس افق سند چشم‌انداز سال ۱۴۰۴ نیز است.

تقی‌پور: تعیین سرپرست برای شهرداری در جلسه امروز مطرح نشد

به گفته سخنگوی شورای شهر تهران، بعد از صحبت‌های هاشمی، طبق برنامه ریاست شورا، به رأی‌گیری خواهیم پرداخت.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا نگاه‌های سیاسی در انتخاب شهردار دخیل است یا خیر، گفت: مواردی که بنده به عنوان سخنگو می‌توانم اظهار کنم، مواردی است که در شورا می‌گذرد، اما واقعیت این است که جریان‌های سیاسی در جامعه وجود دارد ولی برای اخذ تصمیماتی مهم و ملی، لحاظ کردن نگاه‌های سیاسی پسندیده نیست و همه اعضای شورا نیز به آن تأکید دارند.

تقی‌پور با بیان اینکه اعضای شورا، بر اینکه نامزدها به جزئیات نپردازند، توافق دارند و نیازی به جلسه مجدد نیز نخواهد بود. ضمن اینکه اعضای شورا پیشنهاد سرپرست برای شهرداری تهران را هم مطرح نکرده‌اند.

قالیباف و هاشمی صحن شورای شهر را ترک کردند

محمدباقر قالیباف و محسن هاشمی بعد از ارائه برنامه‌های خود، دقایقی پیش صحن شورای شهر تهران را ترک کردند و به این ترتیب تا دقایقی دیگر اعضای شورای شهر آماده رأی‌گیری برای انتخاب شهردار تهران می‌شوند.

توزیع برگه‌های رأی بین اعضای شورا

با خروج دو گزینه‌ تصدی شهرداری تهران، مراسم رأی‌گیری آغاز شده است و برگه‌های رأی بین اعضای شورای شهر توزیع شد. تا دقایقی دیگر اعضای شورا، برگه‌های خود را در صندوق می‌اندازند.

شمارش آرا آغاز شد

با اتمام رأی‌گیری، شمارش آرای اعضای شورای شهر برای انتخاب شهردار تهران آغاز شد.

تقی‌پور در جمع خبرنگاران حاضر شد و گفت: رأی‌گیری برای اولین‌بار انجام شد؛ ۱۵ رأی‌ برای هاشمی و ۱۵ رأی برای قالیباف بیرون آمد و یک رأی سفید بیرون آمد. رأی‌گیری دوباره تکرار می‌شود و این کار براساس قانون تکرار می‌شود و محدودیتی برای تکرار رأی‌گیری وجود ندارد.
دور دوم رأی‌گیری آغاز شد

برگه‌های اخذ رأی برای دومین‌بار بین اعضای شورای شهر توزیع شد. آن‌طور که تقی‌پور گفت رأی‌گیری تا زمانی انجام می‌شود که یکی از گزینه‌ها حداقل تعداد نصف به علاوه یک آرا را به خود اختصاص دهد و شهردار تهران شود.

برگه‌های رأی، جمع‌آوری و شمارش آرای اعضای شورای شهر برای انتخاب شهردار، برای دومین‌بار آغاز شد.

قالیباف باز هم شهردار تهران شد

شمارش آرای اعضای شورای شهر به پایان رسید. شنیده‌ها حاکی از این است که براساس شمارش مجدد آرای اعضای شورای شهر، محمدباقر قالیباف ۱۶ رأی و محسن هاشمی ۱۴ رأی را به خود اختصاص دادند و با این وجود، محمدباقر قالیباف بار دیگر شهردار تهران شد. همچنین یک نفر از اعضا رأی ممتنع در صندوق انداخته است.

عباس شیبانی در حال خروج از صحن شورا به یکی از خبرنگاران گفت: قالیباف شهردار تهران شد.

سایر اعضای شورای شهر تهران نیز در حال ورود به صحن علنی شورای شهر هستند.

عباس جدیدی در پاسخ به خبرنگار تسنیم مبنی بر اینکه آیا رأی سفید متعلق به شما بوده است، بدون اینکه حرفی بزند، خندید و رفت.

قالیباف و هاشمی به صحن شورا بازگشتند
محمدباقر قالیباف و محسن هاشمی به همراه رئیس شورای شهر در صحن علنی شورا حاضر شدند.

جلسه شورای شهر علنی شد/قرائت قرآن توسط عبدالمقیم ناصحی

جمع کثیری از خبرنگاران و عکاسان در صحن علنی شورا حضور دارند و مرتضی طلایی نایب رئیس شورا سعی در ایجاد نظم در صحن است و خواستار خروج افراد حاضر در صحن است. جلسه به طور رسمی تا دقایقی دیگر آغاز می‌شود. قرائت قرآن‌کریم توسط عبدالمقیم ناصحی آغاز شد.

جلسه شورای شهر علنی شد/قرائت قرآن توسط عبدالمقیم ناصحی

جمع کثیری از خبرنگاران و عکاسان در صحن علنی شورا حضور دارند و مرتضی طلایی نایب رئیس شورا سعی در ایجاد نظم در صحن است و خواستار خروج افراد حاضر در صحن است. جلسه به طور رسمی تا دقایقی دیگر آغاز می‌شود. قرائت قرآن‌کریم توسط عبدالمقیم ناصحی آغاز شد.

احمد مسجدجامعی در جایگاه قرار گرفت و در جریان سخنرانی خود، تعداد آرای محمدباقر قالیباف را ۱۷ و محسن هاشمی را ۱۴ رأی اعلام کرد.

منبع: تسنیم