تاپ خبر۲۴: سونیلندن، بریتانیا- Sony Mobile Communications («Sony Mobile») امروز از مشارکتی جدید با پنج فیلم‌سازی که هرکدام از تلفن هوشمند Xperia Z5 برای ضبط تعدادی فیلم کوتاه با کیفیت ۴K در چند شهر اروپا استفاده کرده‌اند، خبر داد. Sony Mobile به‌منظور نمایش قابلیت‌های ممتاز و تحسین‌شدهٔ دوربینش، گروهی از تصویربرداران را به داستان‌سرایی دربارهٔ […]

تاپ خبر۲۴: سونیلندن، بریتانیا- Sony Mobile Communications («Sony Mobile») امروز از مشارکتی جدید با پنج فیلم‌سازی که هرکدام از تلفن هوشمند Xperia Z5 برای ضبط تعدادی فیلم کوتاه با کیفیت ۴K در چند شهر اروپا استفاده کرده‌اند، خبر داد.

Sony Mobile به‌منظور نمایش قابلیت‌های ممتاز و تحسین‌شدهٔ دوربینش، گروهی از تصویربرداران را به داستان‌سرایی دربارهٔ پنج شهر با استفاده از Xperia Z5 گمارد. کارگردانان به‌ویژه به برجسته‌کردن «لحظات زودگذر» و جاذبه‌های پنهان لندن، پاریس، برلین، بارسلونا و میلان، تشویق شدند.
هریک از فیلم‌های حاصل از این پروژه، این شهرها را از نگاه این کارگردانان به نمایش در می‌آورند و در عین حال داستانی را دربارهٔ مناظر و فرهنگ بی‌نظیر آن‌ها با کیفیتی زنده و فوق‌العاده واضح، روایت می‌کنند.
داستان‌های روایت‌شده تصویرسازی کلیشه‌ای این شهرها نیست بلکه برداشت اصیل ساکنان این شهرهاست که آن‌ها را به‌خوبی می‌شناسند. از نمایش افراد واقعی با تجربه‌های واقعی تا برقراری ارتباط بین تم‌های عشق، برادری، آزادی و خلاقیت، هر یک از این فیلم‌ها چهره‌ای متمایز از نمادین‌ترین شهرهای جهان ارائه می‌کنند.
لی چنی، کارگردان مقیم لندن، گفت: «استفاده از Xperia Z5 و توانمندی‌های بی‌نظیر دوربینش این فرصت را در اختیار من قرار داد تا بدون هیچ محدودیتی زیبایی‌های شهری چون لندن را برای مخاطبان نمایش دهم. برای من به‌عنوان فیلم‌ساز، فناوری به‌کارگرفته‌شده در این دستگاه فرصت‌های جالب‌توجه بسیاری را فراهم آورد. همچنین اینکه یک تلفن هوشمند می‌تواند برای ضبط تصاویری باکیفیت ۴K مورد استفاده قرار گیرد تحسین‌برانگیزاست چرا که چنین کاری اغلب تنها با تجهیزات حرفه‌ای فیلم‌برداری امکان‌پذیر است.
من می‌خواستم از طریق محتوایی که می سازم هر چیزی را که تاکنون در لندن ندیده‌ام یا در آن مشارکت نکرده‌ام تجربه کنم. می‌خواستم از جاهایی که تاکنون نرفته بودم دیدن کنم و چیزهایی را که در زندگی روزمره در شهری که در آن زندگی می‌کنم در تمام عمرم به چشمم نخورده بود، ببینم. در عین اینکه نمای لندن همیشه جالب و تماشایی است، مردم و فرهنگ آن است که آن را این‌طور منحصربه‌فرد ساخته است و این دقیقاً همان چیزی بود که من می‌خواستم در این فیلم به تصویر بکشم»
لوکاس جاکوبا، کارگردان مقیم بارسلونا، گفت: «بارسلونا شهری پرانرژی و زنده است و همیشه در این شهر خبرهای جدیدیست. به همین دلیل می‌خواستم خصلت پرجنب‌وجوش جایی را که به باور من باشکوه‌ترین مکان دنیاست، به تصویر بکشم.» وی افزود: « Xperia Z5 برای من به‌عنوان یک فیلم‌ساز ابزاری قدرتمند است.»
جون ماکینو، مدیر ارشد بازاریابی تجربهٔ محصول Sony Mobile، گفت: «ما از داستان‌هایی که هر یک از کارگردانان تولید کرده‌اند بسیار خوشنودیم. همهٔ این فیلم‌ها حسی متفاوت ایجاد می‌کنند و چهره‌ای متفاوت از شهرهایی که برای بسیاری از ما آشنا هستند ارائه می‌کنند. علاوه بر این کارهای آنان مبین آن است که Xperia Z5 همان‌قدر که می‌تواند به افراد خلاق کم‌تجربه در خلق تصاویری خیره‌کننده کمک کند، برای باتجربه‌ها هم مفید است.»
همهٔ این فیلم‌های کوتاه را که با استفاده از Xperia Z5 با کیفیت ۴K ضبط شده‌اند، می‌توان در کانال رسمی Sony Mobile در YouTube تماشا کرد.
Xperia Z5 به حسگر جدید و بزرگ ۲٫۳/۱ Exmor RS™ برای موبایل ۲۳ مگاپیکسلی و لنز F2.0 G متعلق به Sony مجهز شده است. ماژول این دوربین نخستین ماژول از زمان Xperia Z1 است که به‌طور کامل و بر اساس فناوری دوربین‌های با لنزهای تعویض‌پذیر αTM به‌منظور خلق تصاویری واضح و شفاف در هر بار، از نو طراحی شده است.
این دوربین دارای قابلیت فوکوس خودکار بسیارسریع است. ترکیبی قدرتمند از سرعت و دقت برای ثبت آسان لحظه‌هایی که در کسری از ثانیه رخ می‌دهند. این دوربین سرعت پیشگام ۰٫۰۳۱ ثانیه را ارائه می‌دهد که برای ثبت لحظات غیرمنتظره و زودگذر ایده‌آل است.
این تلفن هوشمند جدید به داشتن زبان طراحی نمادین Sony و قابلیت پرطرفدار دو روز ماندگاری باتری۲ به خود می‌بالد. بنابراین می‌توانید بدون هرگونه نگرانی به آهنگ‌های بیشتری گوش دهید، و مدت زمان بیشتری بیرون بمانید و صحبت کنید.
Xperia Z5 اکنون در فروشگاه آنلاین Sony Mobile در دسترس است.