تاپ خبر۲۴ : مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با بیان اینکه شخصا اجرای دقیق بخشنامه های صادر شده و فعالیت اثربخش میز خدمت را در این سازمان پیگیری می کند، گفت: میز خدمت در راستای راهبردهای کلی سازمان است و باید به این موضوع اهتمام داشته باشیم و خدماتی که از طریق میز خدمت ارائه می […]

تاپ خبر۲۴ : مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با بیان اینکه شخصا اجرای دقیق بخشنامه های صادر شده و فعالیت اثربخش میز خدمت را در این سازمان پیگیری می کند، گفت: میز خدمت در راستای راهبردهای کلی سازمان است

و باید به این موضوع اهتمام داشته باشیم و خدماتی که از طریق میز خدمت ارائه می شود باید به اطلاع عموم مردم برسد.
به گزارش تاپ خبر ۲۴ از اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، دکتر سیدتقی نوربخش در جلسه ویدئو کنفرانس با حضور مدیران بیمه ای و درمانی تأمین اجتماعی سراسر کشور اظهار داشت: میزخدمت در تمامی واحدهای بیمه ای و واحدهای اداری حوزه درمان سازمان تأمین اجتماعی راه اندازی می شود.
دکتر نوربخش افزود: برنامه اصولی سازمان تأمین اجتماعی اجرای کامل منویات ریاست محترم جمهوری درباره استقرار میز خدمت است و این کار مطابق با برنامه تعیین شده از ابتدای تیر ماه اجرایی می شود.
وی با بیان اینکه راهبرد کلی سازمان تأمین اجتماعی کاهش مراجعات و گسترش خدمات غیر حضوری است که از ۴ سال گذشته با جدیت دنبال می شود، افزود: راه اندازی میزخدمت گام بسیار مهمی در اجرای راهبرد کلی سازمان تأمین اجتماعی است.
دکتر نوربخش ادامه داد: با راه اندازی میز خدمت تمرکز خدمات واحد های اجرایی سازمان تأمین اجتماعی در یک باجه با استفاده از فن آوری اطلاعات قابل انجام است که این کار مرحله بسیار مهمی در استفاده از خدمات الکترونیکی محسوب می شود و زمینه ساز غیرحضوری شدن خدمات نیز خواهد بود.
وی با بیان اینکه راهبردهای ریاست جمهوری موتور محرکی برای تحقق اهداف سازمان تأمین اجتماعی خواهد بود، افزود: بخشنامه مربوط به راه اندازی میز خدمت صادر شده است و از ابتدای تیرماه شاهد اجرایی شدن این برنامه خواهیم بود.
دکتر نوربخش تأکید کرد: این مدل ارائه خدمات در تمامی شعب اجرا می شود و این سیاست دولت است و مدیران سازمان تأمین اجتماعی نیز اهتمام ویژه ای نسبت به این موضوع دارند.
وی با تأکید بر لزوم بازنگری در روش های سنتی فعالیت واحدهای اجرایی سازمان تأمین اجتماعی گفت: اجرای این طرح قطعا منجر به ارتقاء خدمات خواهد بود و ما باید این راه را طی کنیم و در روشهای سنتی فعالیت ها بارنگری کنیم.
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی همچنین در این جلسه با اشاره به نزدیک شدن به اتمام مهلت اجرای قانون بخشودگی جرائم کارفرمایان، گفت: مدیران و کارکنان واحدهای بیمه ای سازمان در سراسر کشور از تمامی اختیارات قانونی خود برای استفاده حداکثری کارفرمایان از این قانون استفاده کنند.
دکتر نوربخش افزود: طی ماه های اخیر اطلاع رسانی گسترده ای برای استفاده کارفرمایان از قانون بخشودگی جرائم صورت گرفته است تا تمامی کارفرمایان دارای بدهی معوق از تسهیلات درنظر گرفته شده استفاده کنند و با پرداخت و یا تعیین تکلیف اصل بدهی از بخشودگی جرائم بهره مند شوند.
دکتر محمدرضا جعفریان مشاور عالی اجرایی و معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی نیز در این جلسه گفت: این موضوع از چند سال قبل در سازمان شروع شده و ظرفیت بزرگی برای خدمات به مردم وجود دارد. با ابلاغ بخشنامه رییس جمهور نیز امکان توسعه این بخش خدمات سازمان فراهم شده است.
وی افزود: میز خدمت مرحله گذار سازمان تأمین اجتماعی به خدمات غیر حضوری محسوب می شود و نقطه هدف ما توسعه خدمات غیرحضوری است.
محمدحسن زدا، معاون بیمه ای سازمان تأمین اجتماعی نیز در این جلسه اظهار داشت: قانون بخشودگی جرائم فرصت ارزشمندی برای کارفرمایان فراهم کرده است و از زمان شروع اجرای این قانون شاهد استقبال خوبی از سوی کارفرمایان هستیم.
وی درباره راه اندازی میز خدمت در واحدهای اجرایی سازمان تأمین اجتماعی نیز گفت: وظیفه سازمانی ماست که برای پیشبرد این طرح تلاش کنیم و این موضوع در شعب با جدیت دنبال می شود.
قائم موهبتی، معاون امور استان ها سازمان تأمین اجتماعی نیز در این جلسه گفت: با توجه به تأکیدات ریاست محترم جمهوری و بخشنامه صادر شده از سوی مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی، راه اندازی میز خدمت در واحدهای اجرایی سازمان تأمین اجتماعی با جدیت درحال انجام است.
وی افزود: از سالهای قبل نیز طرح های ارائه خدمات نوین در شعب و سامانه ارتباط با مشتریان (CRM) در سازمان تأمین اجتماعی به اجرا درآمده است و تجربیات بدست آمده از این دو طرح در راه اندازی میزخدمت بسیار راهگشا خواهد بود.
تاج الدین، معاون حقوقی و امور مجلس سازمان تأمین اجتماعی نیز در این جلسه گفت: قانون بخشودگی جرائم فرصت بسیار خوبی برای کارفرمایان فراهم کرده است که با پرداخت اصل بدهی خود و یا تقسیط آن از پرداخت جریمه های متعلقه معاف شوند.
وی با بیان اینکه اجرای این قانون با استقبال نمایندگان مجلس شورای اسلامی مواجه شده است، گفت: بررسی های ما نشان دهنده استفاده کارفرمایان دارای بدهی معوق در سراسر کشور از این قانون است و امیدواریم در فرصت باقی مانده تمامی کارفرمایان مشمول این قانون بتوانند از مزایای مقرر بهره مند شوند.
در ادامه این جلسه مدیران بیمه ای و درمانی سازمان تأمین اجتماعی از استان های مختلف و از طریق سامانه ویدئو کنفرانس به بیان دیدگاه ها و نقطه نظرات خود درباره استقرار میزخدمت پرداختند