تاپ خبر۲۴: سیزدهمین جشنواره شعر و داستان جوان سوره در راستای تحقق اهداف والای انقلاب اسلامی و با هدف کشف و پرورش استعدادهای جوان اردبیهشت ۹۴ در استان قزوین برگزار می شود. به گزارش تاپ خبر۲۴ به نقل از پایگاه خبری حوزه هنری، سیزدهمین جشنواره سراسری شعر و داستان جوان سوره در بخش‌های داستان کوتاه […]

تاپ خبر۲۴: سیزدهمین جشنواره شعر و داستان جوان سوره در راستای تحقق اهداف والای انقلاب اسلامی و با هدف کشف و پرورش استعدادهای جوان اردبیهشت ۹۴ در استان قزوین برگزار می شود.
به گزارش تاپ خبر۲۴ به نقل از پایگاه خبری حوزه هنری، سیزدهمین جشنواره سراسری شعر و داستان جوان سوره در بخش‌های داستان کوتاه بزرگسال، داستان کوتاه کودک و نوجوان، شعر کودک و نوجوان، شعر نو (نیمایی و آزاد)، شعر کلاسیک و ترانه و سرود با موضوع آزاد برگزار می شود.
گفتنی است، در شرایط برابر تکنیکی آثاری که حول محورهای «ارزش‌های دینی»، «انقلاب اسلامی و دفاع مقدس»، «خانواده الگوی ایرانی اسلامی» و «بیداری و اخوت اسلامی» است از اولویت انتخاب برخوردارند.
بنا بر این گزارش، هر هنرمند می تواند در بخش شعر حداکثر ۶ اثر و در بخش داستان ۳ اثر را ارائه کند و هر اثر باید به طور مجزا در قالب فایل word و با اندازه قلم ۱۴ و نوع قلم B mitra بر روی لوح فشرده و همراه نسخه چاپی ارسال شود.
برای تسهیل در امر داوری، شاعران و نویسندگان که چندین اثر دارند باید هر اثر خود را در صفحات جدا از هم چاپ و در ۳ نسخه ارسال کنند. صفحات متون نیز باید بدون ذکر نام و مشخصات صاحب اثر ارسال شود.
همچنین درج کد رهگیری و بخش روی صفحات آثار الزامی است و ثبت نام و دریافت کد رهگیری تنها از طریق سایت www.artfest.ir میسر خواهد بود.
حداکثر سن شرکت کنندگان تا زمان برگزاری جشنواره نیز ۳۰ سال تمام تعیین شده است (متولدین ۱۳۶۴/۲/۳۰به بعد).
دبیرخانه جشنواره در صورت صلاحدید، آثار منتخب را با نام صاحب اثر چاپ خواهد کرد و هر فرد می‌تواند هم زمان در همه بخش‌ها شرکت کند و در مجموع ۸۰ نفر از شرکت کنندگان در دو بخش داستان و شعر به مرحله پایانی جشنواره دعوت خواهند شد.
شایان ذکر است، پس از پایان جشنواره آثار ارسالی به شرکت کنندگان عودت داده نمی‌شود و دبیرخانه جشنواره از دریافت آثار ارسال شده بعد از موعد مقرر معذور است.
به کلیه راه یافتگان مرحله پایانی جشنواره در صورت حضور و شرکت در کارگاه‌ها و نشست‌های تخصصی علاوه بر کمک هزینه ایاب و ذهاب مبلغ ۵٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال تعلق خواهد گرفت.
همچنین به نفر برگزیده در بخش داستان کوتاه بزرگسال، داستان کوتاه کودک و نوجوان و شعر کودک و نوجوان و نفرات برگزیده در بخش شعر نو، شعر کلاسیک و ترانه و سرود فرصت انتشار یک مجموعه اثر توسط انتشارات سوره مهر اعطا می‌گردد.

یاد آور می شود، آخرین مهلت ارسال آثار تا۱ اسفند ماه ۱۳۹۳ و زمان برگزاری جشنواره نیز اردیبهشت ۱۳۹۴اعلام شده است و هنرمندان می توانند پس از ثبت نام اینترنتی در جشنواره آثار خود را به نشانی: تهران، خیابان سمیه، نرسیده به خیابان حافظ، حوزه هنری، طبقه همکف، دبیرخانه مرکزی جشنواره‌ها ارسال کنند