تاپ خبر۲۴: روز شنبه ۱۸ دی ماه تالار معاملات بورس کالای ایران شاهد عرضه ۶۰ هزار تن گندم خوراکی جهت صادرات آرد و مشتقات مربوطه به بازارهای جهانی است. به گزارش تاپ خبر۲۴ از روابط عمومی و امور بین الملل بورس کالای ایران در این روز شرکت بازرگانی دولتی ایران نسبت به عرضه ۶۰ هزار […]

تاپ خبر۲۴: روز شنبه ۱۸ دی ماه تالار معاملات بورس کالای ایران شاهد عرضه ۶۰ هزار تن گندم خوراکی جهت صادرات آرد و مشتقات مربوطه به بازارهای جهانی است.

به گزارش تاپ خبر۲۴ از روابط عمومی و امور بین الملل بورس کالای ایران در این روز شرکت بازرگانی دولتی ایران نسبت به عرضه ۶۰ هزار تن گندم خوراکی به قیمت پایه ۷۱۰۰ ریال در تالار داخلی بورس کالای ایران اقدام می نماید که خریداران پس از خرید این گندم و تبدیل آن به آرد و مشتقات مربوطه می توانند محصول نهایی را به بازارهای جهانی صادر کنند.
بر اساس این گزارش، گندم خوراکی تولید شده در استان های ایلام و خراسان رضوی هر کدام به میزان ۲۰ هزار تن و گندم خوراکی تولید شده در استان سیستان وبلوچستان به میزان ۲۰ هزار تن به قیمت پایه ۷۱۰۰ ریال عرضه می شود. لازم به ذکر است ضرایب و مشخصات فنی مطابق آنالیز اعلامی از سوی عرضه کننده در سایت بورس کالای ایران اعلام شده است و طبق اطلاعیه عرضه منتشره ، خریداران می بایست مابه التفاوت قیمت پایه و ۱۱۰% قیمت خرید تضمینی گندم خوراکی سال ۹۵ (قیمت خرید تضمینی گندم سال۹۵، ۱۲۷۰۵ریال می باشد)را طی یک فقره ضمانتنامه بانکی به ذینفعی شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران (جهت ارایه اظهار نامه صادراتی) ارایه کنند. ضمن آنکه ارایه LC داخلی بلامانع بوده و در صورت گشایش اعتبار اسنادی مدت دار سقف آن دوماهه و با هزینه مالی ۲% ماهیانه می باشد .
عرضه ۲۳ هزار تن گندم جهت مصارف کارخانجات آرد داخل کشور
شایان ذکر است طی روز شنبه علاوه بر عرضه های ذکر شده، شرکت بازرگانی دولتی نسبت به عرضه ۲۳ هزار تن گندم خوراکی جهت مصارف کارخانجات آرد به منظور تامین نیاز واحد خبازی آزاد پز،نان های صنعتی حجیم ونیمه حجیم وصنوف و صنایع غیر نان از قبیل صنعت ماکارونی بیسکوییت کیک و کلوچه و شیرینی پزی و نشاسته سازی اقدام می کند. قیمت پایه گندم خوراکی عرضه شده تولیدی استان های خوزستان، آذربایجان غربی، همدان، کرمانشاه و استان مرکزی هر کیلو ۹۰۳۰ ریال و گندم خوراکی استان ایلام هر کیلو ۹۳۹۳ ریال تعیین شده است.