تاپ خبر۲۴: ال جی اینوتک راه¬حلی روشنتر و شفافتر برای گوشی تلفن همراه هوشمند ارائه می کند کره جنوبی، شرکت ال¬جی اینوتک، تولیدکننده پیشگام قطعات و مواد جهان، اعلام کرد ماژول دوربین ۱۶ مگا پیکسلی نوآورانه با دیافراگم f/1.8 برای گوشی تلفن همراه ساخته است. این امر به معنای ساخت عریض‌ترین دریچه دیافراگم دوربین برای […]

تاپ خبر۲۴: ال جی اینوتک راه¬حلی روشنتر و شفافتر برای گوشی تلفن همراه هوشمند ارائه می کند
کره جنوبی، شرکت ال¬جی اینوتک، تولیدکننده پیشگام قطعات و مواد جهان، اعلام کرد ماژول دوربین ۱۶ مگا پیکسلی نوآورانه با دیافراگم f/1.8 برای گوشی تلفن همراه ساخته است. این امر به معنای ساخت عریض‌ترین دریچه دیافراگم دوربین برای گوشی‌های تلفن همراه هوشمند محسوب می‌شود. تولید انبوه این ماژول دوربین پیشرفته از این هفته در ال¬جی اینوتک آغاز شده است و برای اولین بار در اواخر این ماه در LG G4 گوشی برای مصرف¬کنندگان ارائه خواهد شد.
طراحی پیشرفته این ماژول دوربین آن را قادر خواهد ساخت تا ۸۰ درصد بیشتر از گوشی تحسین شده LG 3 نور دریافت کند. دریافت نور بیشتر بدان معنیست که در زمان عکاسی از اجسام متحرک در محیط با نور کم تصاویر تار نمی¬شوند. دریچه دیافراگم روی گوشی¬های تلفن همراه هوشمند با چالش پیچیدگی و اندازه مواجه هستند زیرا باید در فضای بسیار کم گوشی¬های هوشمند امروز جایدهی شوند.
افزون بر این، در پاسخ به رشد خیره¬کننده گرفتن عکس¬های سلفی، شرکت ال¬جی اینوتک یک ماژول دوربین جلو ۸ مگاپیکسلی نیز تدارک دیده است که امروزه دوربین جلو با بالاترین رزولوشن محسوب می-شود. فیلتر مادون قرمز این ماژول رزولوشن بالای بسیار نازک از ورود نورهای مادون قرمز به لنز دوربین جلوگیری می¬کند و باعث می¬شود عکس¬های گرفته شده با دروبین جلو طبیعیتر و دقیقتر جلوه کنند. ضخامت این فیلتر ۱۱/۰ میلی¬متری نصف فیلترهای مادون قرمز رایج است.
یونگ¬بئوم لی، مدیر اجرائی ال¬جی اینوتک می¬گوید: “در شرکت ال¬جی اینوتک، ما به طور مداوم به دنبال تولید دوربین¬هایی هستیم که به کاربران این اجازه را بدهد تا لحظات ویژه آنها را ثبت و ذخیره کنند. ما از اینکه فناوریمان را در گوشی تلفن همراه هوشمند پرچمدار بعدی ال¬جی می¬بینیم بسیار هیجان¬زده هستیم زیرا ما معتقدیم که قدرت، دقت و کارائی ماژول دوربین تأثیر عمیقی بر روی مصرف¬کنندگان دارد.”