تاپ خبر۲۴: روز چهارشنبه ۳۱ تیرماه، تالار صادراتی بورس کالای ایران میزبان عرضه ۵۰ هزار تن سنگ آهن دانه بندی و ۲۵۰۰ تن قیر و ۱۰۰ تن عایق رطوبتی است. به گزارش تاپ خبر۲۴ به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل بورس کالای ایران، مجتمع سنگ آهن فلات مرکزی ایران ۵۰ هزار تن […]

تاپ خبر۲۴: روز چهارشنبه ۳۱ تیرماه، تالار صادراتی بورس کالای ایران میزبان عرضه ۵۰ هزار تن سنگ آهن دانه بندی و ۲۵۰۰ تن قیر و ۱۰۰ تن عایق رطوبتی است.
به گزارش تاپ خبر۲۴ به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل بورس کالای ایران، مجتمع سنگ آهن فلات مرکزی ایران ۵۰ هزار تن سنگ آهن دانه بندی را به قیمت پایه ۲۱ دلار در هر تن راهی تالار صادراتی می کند.
بر اساس این گزارش، شرکت تولیدی بشکه و قیرصنعتی دژپا نیز یکهزار تن قیر ۶۰۷۰ و یکهزار تن قیر ۸۵۱۰۰ را به قیمت پایه ۳۳۵ دلار در هر تن در تالار صادراتی عرضه می کند.
این گزارش حاکی است، ۵۰۰ تن قیر ۶۰۷۰ شرکت پترو پالایش سهند گستر تبریز و ۱۰۰ تن عایق رطوبتی شرکت تولیدی و صنعتی الیاف سازان شمال نیز در این تالار عرضه می شود.
روز چهارشنبه همچنین در بخش داخلی تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی ، ۸۲ هزار و ۷۷۷ تن انواع کالا در گروه های قیر، مواد پلیمری و مواد شیمیایی عرضه می شود.
همچنین، تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران شاهد عرضه ۸۰ هزار تن سبد میلگرد و تیرآهن و ۵۹۴ تن تیرآهن طول کوتاه سایز ۱۲ شرکت ذوب آهن اصفهان در گروه فولاد، ۲۰۰ تن کک متالورژی شرکت کک سازی زرند در گروه کک و ۸۰۰ تن شمش هزار پوندی ۹۹٫۷ شرکت ایرالکو است.
این گزارش نشان می دهد، ۱۱ هزار و ۷۰۰ تن کالا در تالار محصولات کشاورزی بورس کالای ایران عرضه می شود که در صورت وجود تقاضا این میزان تا ۴۳ هزار و ۴۰۰ تن نیز قابل افزایش است. بر این اساس، ۲هزار و ۱۰۰ تن ذرت دانه ای از استانهای قزوین و خوزستان، ۴ هزار تن گندم دوروم استانهای فارس، خوزستان، کهگیلویه و بویر احمد و کرمان، ۳ هزار و ۸۰۰ تن شکر سفید کارخانه های قند امیر کبیر، شیروان، شاهرود، فریمان، تربت جام، نیشابور وشیرین و یکهزار و ۸۰۰ تن برنج وارداتی از کشورهای هندوستان، تایلند، آرژانتین و اروگوئه در تالار محصولات کشاورزی بورس کالای ایران عرضه می شود که در صورت وجود تقاضا ۳۱ هزار و ۷۰۰ تن دیگر بر میزان شکر سفید و برنج وارداتی عرضه شده افزوده می شود.
علاوه بر این، بازار فرعی بورس کالای ایران نیز در این روز عرضه ۸۵ تن ضایعات فلزی شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران را به قیمت ۶۸۰۰ ریال تجربه می کند.