چهارشنبه, ۱۸ تیر ۱۳۹۹

به منظور تامین سرمایه در گردش پتروشیمی ایلام صورت می گیرد؛

عرضه اولیه اوراق سلف موازی پلی اتیلن سنگین فیلم در بورس کالا

عرضه اولیه اوراق سلف موازی پلی اتیلن سنگین فیلم در بورس کالا

تاپ خبر۲۴: پتروشیمی ایلام در روز شنبه ۱۱ خرداد ماه به منظور تامین مالی ۲۰۰۰ میلیارد ریالی، اقدام به انتشار اوراق سلف موازی استاندارد پلی اتیلن سنگین فیلم۷۰۰۰ F در بورس کالای ایران می کند.

به گزارش تاپ خبر۲۴ از «کالاخبر»، براساس اعلام مدیریت توسعه بازار مشتقه بورس کالا، عرضه اولیه اوراق سلف موازی استاندارد پلی اتیلن سنگین فیلم۷۰۰۰ F شرکت پتروشیمی ایلام ، در نماد «عیلام۳» به تعداد ۱۹،۴۰۵،۷۹۰ قرارداد و با قیمت ۱۰۳،۰۶۲ ریال در هر قرارداد یک کیلوگرمی از طریق شرکت کارگزاری تامین سرمایه نوین در روز شنبه ۱۱ خردادماه از ساعت ۱۰ لغایت ۱۰:۳۰ انجام خواهد شد و معاملات ثانویه آن نیز از تاریخ ۱۲ خرداد لغایت ۱۱ آذر ۹۹ ادامه خواهد داشت.

عرضه این اوراق به روش گشایش بوده و دامنه نوسان قیمت در عرضه اولیه مثبت و منفی ۳ درصد خواهد بود.حجم عرضه اولیه نیز حدودا ۲۱ هزار و ۴۴۸ تن (به شرط آنکه ارزش اوراق از ۲ هزار میلیارد ریال بیشتر نباشد) تعیین شده است.

در صورتی که در پایان مدت عرضه اولیه، بخشی از اوراق پذیره نویسی نشود، متعهد پذیره نویسی مکلف به خرید اوراق باقیمانده به قیمت تعیین شده در بازار است. همچنین در صورتی که در پایان مدت عرضه اولیه، هیچ بخشی از پذیره نویسی اوراق صورت نگیرد، متعهد پذیره نویسی مکلف به خرید اوراق به قیمت پایه خواهد بود.

براساس اطلاعیه عرضه، قیمت خرید بازارگردان در معاملات ثانویه برابر است با بازارگردانی به روش قیمت بازار با دامنه مظنه ۲ درصد؛ همچنین بازدهی این اوراق در سررسید در دو حالت قابل تبیین است. درصورتیکه دارندگان اوراق نسبت به اعمال اختیار فروش خود به قیمت « ۱۲۷.۷۵ درصد قیمت پایه در عرضه اولیه» اقدام کنند ، این اوراق در سررسید برای سرمایه گذاران بازدهی ۱۸ ماهه حداقل ۲۷.۷۵ درصدی خواهد داشت. اما درصورتیکه شرکت پتروشیمی ایلام نسبت به اعمال اختیار خرید خود به قیمت «۱۲۸.۵ درصد قیمت پایه در عرضه اولیه » اقدام کند، بازدهی ۱۸ ماهه اوراق سلف در سررسید حداکثر ۲۸.۵ درصد خواهد بود.

بر اساس اطلاعیه عرضه، زمان سررسید اوراق ۱۸ ماه پس از عرضه اولیه بوده و دوره تحویل حداکثر یک ماه پس از سررسید اوراق است.

نوشته شده توسط سايت خبري تحليلي تاپ خبر 24 در چهارشنبه, ۰۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۷ ب.ظ

دیدگاه