تاپ خبر۲۴:رییس تیم مذاکراتی ایران با ۱+۵ تاکید کرد که برای رسیدن به توافق به اراده سیاسی بستگی دارد. به گزارش تاپ خبر۲۴ به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران پس از مذاکرات دو جانبه با کاترین اشتون در جمع خبرنگاران گفت: صحبت‌های خوبی داشتیم و از این پس دیگر […]

تاپ خبر۲۴:رییس تیم مذاکراتی ایران با ۱+۵ تاکید کرد که برای رسیدن به توافق به اراده سیاسی بستگی دارد.

به گزارش تاپ خبر۲۴ به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران پس از مذاکرات دو جانبه با کاترین اشتون در جمع خبرنگاران گفت: صحبت‌های خوبی داشتیم و از این پس دیگر به اراده سیاسی نیاز است تا به نتیجه برسیم.

او به سوالات دیگر خبرنگاران پاسخ نداد و در حالی که به نظر مریض احوال می‌آمد و به آرامی صحبت می‌کرد نمایندگی ایران در وین را به سمت هتل کوبورگ ترک کرد.

کاترین اشتون نماینده ۱+۵ در مذاکرات با ایران نیز بدون پاسخ به سوال خبرنگاران محل دیدار را ترک کرد.

مذاکرات دو جانبه ظریف و اشتون پس از حدود سه ساعت پایان یافت.

هم‌چنین سید عباس عراقچی، معاون وزیر خارجه ایران با اشاره به مذاکرات دو جانبه ظریف با اشتون در جمع خبرنگاران گفت: ایران پیشنهادها و ایده‌های زیادی را همواره برای رسیدن به نتیجه ارایه کرده است و اگر بخواهد رفع نگرانی شود این ایده‌ها کفایت می‌کند.

به گزارش ایسنا، هم‌چنین یک منبع نزدیک به هیات مذاکره کننده ایران گفت که مذاکرات دو جانبه میان هیات‌های ایران و ۱+۵ عصر روز سه‌شنبه در هتل کوبورگ انجام می‌شود.

پیش از این برخی منابع غربی اعلام کرده بودند که عصر روز سه‌شنبه نشست عمومی ایران و ۱+۵ انجام می‌شود.

مذاکرات کارشناسی میان هیات‌های ایران و ۱+۵ از صبح امروز آغاز شده است.