تاپ خبر۲۴: وزیر امور اقتصادی و دارایی در جلسه ستاد راهبری پروژه های اولویت دار اقتصاد مقاومتی در وزارت اقتصاد، با تاکید بر اهمیت طرح جامع مالیاتی بر اجرایی شدن آن تا پایان سال جاری تاکید کرد. به گزارش تاپ خبر۲۴ از شبکه اخبار اقتصادی و دارایی(شادا) علی طیب نیا، وزیر امور اقتصادی و دارایی […]

تاپ خبر۲۴: وزیر امور اقتصادی و دارایی در جلسه ستاد راهبری پروژه های اولویت دار اقتصاد مقاومتی در وزارت اقتصاد، با تاکید بر اهمیت طرح جامع مالیاتی بر اجرایی شدن آن تا پایان سال جاری تاکید کرد.

به گزارش تاپ خبر۲۴ از شبکه اخبار اقتصادی و دارایی(شادا) علی طیب نیا، وزیر امور اقتصادی و دارایی در جمع اعضای ستاد راهبری پروژه های اولویت دار اقتصاد مقاومتی گفت: بدون تردید باید بگوییم که طرح جامع مالیاتی مهمترین طرح اقتصادی دو دهه اخیر کشور است که اجرای آن می تواند منشاء تحولات اساسی در اقتصاد ملی ما باشد.

طیب نیا افزود: یکی از مولفه های اصلی اقتصاد مقاومتی، کاهش وابستگی به نفت است، موضوعی که همواره طی دهه های اخیر از سوی صاحب نظران و مسؤلین به عنوان یک دغدغه جدی مطرح بوده است و از مهمترین طرح هایی است که در چهارچوب سیاست های اقتصاد مقاومتی ابلاغی از سوی رهبر معظم انقلاب در دستور کار دولت قرار گرفته است.

وزیر اقتصاد در ادامه گفت: در جلسه اخیر ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی نیز که با حضور معاون اول رییس جمهور برگزار شد ایشان ضمن ابراز رضایت از روند پیشرفت پروژه، بر اولویت دار و مهم بودن طرح جامع مالیاتی تاکید مضاعف داشتند
طیب نیا در ادامه تاکید کرد: این طرح یک طرح پویاست و مجریان آن باید توجه داشته باشند که طراحی و اجرای آن باید به گونه ای باشد که درجه تمکین مودیان مالیاتی را با رضایتمندی بالا ببرد و همچنین زمینه تحقق عدالت در مالیات ستانی و ارتقاء رضایت عمومی را در پی داشته باشد.

وزیر اقتصاد با اشاره به گزارش ارایه شده در این جلسه گفت: براساس گزارشی که ارایه شده می توان با اطمینان گفت که روند پیشرفت پروژه رضایت بخش است اما باز هم نیاز به کار جهادی و تلاش مجاهدت گونه داریم تا به وعده ای که به مردم داده ایم بتوانیم عمل کرده و انشاالله تا پایان سال جاری شاهد استقرار این طرح در نظام مالیاتی کشور باشیم.

وی همچنین افزود: یقین داشته باشید که تحقق این هدف و استقرار کامل طرح جامع مالیاتی باقیات صالحاتی برای همه دست اندرکاران این طرح خواهد بود، زیرا اجرای آن سبب تحقق عدالت مالیاتی، حراست از بیت المال، شفافیت اقتصادی و رعایت هرچه بیشتر حقوق مردم خواهد شد .

وی در پایان به عملکرد مناسب سازمان امور مالیاتی در ۶ ماهه سال جاری اشاره کرد و بیان داشت: خوشبختانه سازمان امور مالیاتی در ۶ ماهه اول سال جاری عملکرد خوبی داشته و امسال ضمن افزایش درآمدهای مالیاتی شاهد کاهش قابل ملاحظه نارضایتی مودیان نیز بوده ایم که جای خرسندی دارد.