تاپ خبر۲۴: شاخص سرمایه بانک شهر با توجه به افزایش سرمایه ۴ برابری در جریان مجمع عمومی عادی سالانه و فوق‌العاده، در میان بانک‌های کشور صعود کرد. به گزارش تاپ خبر۲۴ به نقل از روابط‌عمومی بانک شهر، دکتر حسین محمدپورزرندی با اشاره به تحقق افزایش سرمایه این بانک اظهار کرد: نسبت جمع درآمدهای بانک در […]

تاپ خبر۲۴: شاخص سرمایه بانک شهر با توجه به افزایش سرمایه ۴ برابری در جریان مجمع عمومی عادی سالانه و فوق‌العاده، در میان بانک‌های کشور صعود کرد.
به گزارش تاپ خبر۲۴ به نقل از روابط‌عمومی بانک شهر، دکتر حسین محمدپورزرندی با اشاره به تحقق افزایش سرمایه این بانک اظهار کرد: نسبت جمع درآمدهای بانک در سال‌۹۳ به نسبت سال۹۲، رشد ۸۱درصدی داشته است و همچنین در بخش کسب سود خالص نیز بانک شهر به ۷۹درصد رشد دست یافته است.
وی با بیان این که بانک شهر تا کنون در هیچ یک از شاخص‌های موردنظر بانک مرکزی در نقطه قرمز قرار نگرفته است، افزود: سرمایه بانک شهر سال‌ها در رقم ۴هزار میلیارد ریال مانده بود که سال گذشته با رشد حدود دوبرابری به هشت هزار میلیارد ریال رسید و در سال جاری نیز با توجه به مجوزهای بانک مرکزی و سازمان بورس و اوراق بهادار، این سرمایه به رقم ۱۶هزار میلیارد ریال افزایش یافت.
پورزرندی با اشاره به کسب رتبه نخست بانک شهر در بخش جذب سپرده در سال گذشته خاطرنشان کرد: از سال۹۵ با فروش اموال و دارایی‌های این بانک و ارائه تسهیلات ۴ و ۵ساله، سود عملیاتی بانک محقق خواهد شد تا به این ترتیب روند رو به رشد موفقیت‌های بانک ادامه یابد.
مدیرعامل بانک شهر در ادامه تصریح کرد: علی رغم آن ‌که در تیرماه سال گذشته افزایش سرمایه بانک به ۸هزار میلیارد ریال محقق شد، این سرمایه از دی‌ماه همان سال به بانک اختصاص یافت و در مدت چند ماه، بانک شهر موفق به دستیابی به چنین موفقیت‌هایی شد.
وی با تاکید بر اهمیت تداوم افزایش سرمایه گفت: تلاش داریم تا طی دو سال، سرمایه بانک به ۲۰هزار میلیارد ریال افزایش یابد که قطعاً این روند رو به رشد می‌تواند موفقیت‌های آتی بانک را نیز در پی داشته باشد.