تاپ خبر۲۴: طی دو روز گذشته خبری به نقل از معاون فنی و درآمد سازمان تأمین اجتماعی در رسانه‌ها منتشر شد که به مشکلات مربوط به تأمین بارمالی خدمات این سازمان اشاره داشت. این خبر در برخی رسانه‌ها به گونه‌ای بازتاب یافت که گویی تأمین اجتماعی در شرایط بحرانی قرار گرفته است. شرایط تأمین اجتماعی […]

تاپ خبر۲۴: طی دو روز گذشته خبری به نقل از معاون فنی و درآمد سازمان تأمین اجتماعی در رسانه‌ها منتشر شد که به مشکلات مربوط به تأمین بارمالی خدمات این سازمان اشاره داشت.

این خبر در برخی رسانه‌ها به گونه‌ای بازتاب یافت که گویی تأمین اجتماعی در شرایط بحرانی قرار گرفته است.
شرایط تأمین اجتماعی بحرانی نیست
به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، محمدحسن زدا، معاون فنی و درآمد این سازمان به ارائه توضیحاتی در رابطه با این خبر پرداخت و گفت: ارائه خدمات به بیمه شدگان و بازنشستگان تأمین اجتماعی بدون هیچ‌گونه محدودیتی ادامه خواهد یافت و سازمان تأمین اجتماعی به هیچ عنوان در شرایط بحرانی قرار ندارد.
وی با بیان اینکه سازمان تأمین اجتماعی در شرایط بحرانی و با کسری بودجه ۵ هزار میلیارد تومانی تحویل دولت تدبیر و امید شد، اظهار داشت: در سال‌های قبل و به دنبال تغییرات پی در پی مدیریتی و ایجاد مسائل حاشیه‌ای برای سازمان شاهد بروز مشکل در خدمت رسانی به بیمه شدگان بودیم اما در دوره فعلی مدیریت سازمان و در دولت تدبیر و امید تمام تلاش ما بر این است که با درایت و با اعمال مدیریت صحیح و نگاه تخصصی مشکلات را به حداقل برسانیم.
زدا افزود: امروز به لطف تلاش و کوشش بی‌شائبه و مجاهدت خستگی ناپذیر تمامی مدیران و کارکنان سازمان تأمین اجتماعی خدمت رسانی به بیمه شدگان و بازنشستگان عزیز در شرایط مناسب جریان دارد و این سازمان به هیچ عنوان در شرایط بحرانی نیست.
وی ادامه داد: در سال جاری سازمان تأمین اجتماعی ماهیانه بیش از ۴ هزار میلیارد تومان برای خدمت رسانی به جامعه هدف هزینه می‌کند و مجموع هزینه‌های سازمان تأمین اجتماعی بیش از هزینه پرداختی از سوی دولت در رابطه با هدفمندی یارانه‌ها است. سازمان تأمین اجتماعی هرماه این مبلغ را از طریق دریافت حق بیمه وصول و برای ارائه خدمات به جامعه هدف هزینه می‌کند.
معاون فنی و درآمد سازمان تأمین اجتماعی گفت: به بیمه شدگان و مستمری‌بگیران عزیز اطمینان می‌دهیم که خدمات گسترده این سازمان به اقشار گوناگون ملت شریف ایران همچنان روند رو به رشد و توسعه را خواهد پیمود و به لطف خداوند متعال درحال حاضر و در سال‌های آینده نیز جای هیچ گونه نگرانی و ناراحتی وجود نخواهد داشت.
زدا اظهار داشت: رسالت اصلی سازمان تأمین اجتماعی افزایش امنیت اجتماعی و ایجاد اطمینان خاطر در آحاد جامعه است و این سازمان برای ایجاد اطمینان و امید به آینده در بین بیمه شدگان و جامعه شریف تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی بوجود آمده است.
وی افزود: تأمین اجتماعی سازمانی بزرگ است که به نیمی از جمعیت کشور خدمت رسانی می‌کند و با استفاده از ابزارهای قانونی مختلف و همچنین مدیریت صحیح امکان خدمت رسانی مطلوب به جامعه هدف را برای دهه‌های آینده خواهد داشت. بازنشستگان و بیمه شدگان شریف و پرتلاش این سازمان همچنان به استفاده از خدمات سازمان تأمین اجتماعی دلگرم خواهند بود و بدون کمترین مشکل و نگرانی از خدمات متنوع سازمان استفاده می‌کنند.