تاپ خبر۲۴: وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی وقتی معنا پیدا می کند که مردم گشایش های ناشی از آن را در زندگی خود حس کنند تاکید کرد؛ در برنامه ریزی ها و اقدامات برای پیشبرد اهداف اقتصاد مقاومتی گره گشایی از مشکلات و حل مسائل تولید باید در اولویت قرار […]

تاپ خبر۲۴: وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی وقتی معنا پیدا می کند که مردم گشایش های ناشی از آن را در زندگی خود حس کنند تاکید کرد؛

در برنامه ریزی ها و اقدامات برای پیشبرد اهداف اقتصاد مقاومتی گره گشایی از مشکلات و حل مسائل تولید باید در اولویت قرار گیرد.
به گزارش تاپ خبر۲۴ از شادا ، علی طیب نیا، وزیر امور اقتصادی و دارایی در جلسه هماهنگی سفر به استان سمنان به عنوان جانشین رییس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی آن استان که با حضور معاونین و مدیران ارشد وزارت اقتصاد و مسئولین استان سمنان در محل این وزارتخانه برگزار شد گفت: نگاه مابه اقتصاد مقاومتی یک نگاه دستوری و تکلیف اداری نیست بلکه مجموعه دولت به عنوان یک باور و رهیافت برای رشد تثبیت شده و توسعه همه جانبه کشور بدان می نگرند.

وزیر اقتصاد افزود: در سال جاری از ابتداء همه تلاش ها و هدفگذاری ما در چهارچوب سیاستهای اقتصاد مقاومتی این بوده است که بتوانیم حداقل به رشد ۵ درصدی وعده داده شده برسیم نباید اجازه دهیم هیچ موضوع دیگری ما را از این مهم غافل کند.

طیب نیا در ادامه گفت: سفر به استان سمنان با هدف بررسی روند پیشرفت پروژه های اقتصاد مقاومتی در آن استان و بررسی مشکلات و موانع احتمالی در مسیر اجرای پروژه های تعیین شده و تسهیل راهکاری اجرایی و عاجل انجام خواهد شد، به گونه ای که سرعت اجری پروژه ها را شتاب بخشد.

وی با تاکید بر این که این سفرها نباید صرفا به برگزاری جلسه و تثبیت محدود شود بیان داشت: انتظار براین است که براساس مسئله شناسی که شده و گره هایی که شناسایی شده بتوانیم گره گشایی کرده و در عمل و صحنه عملیات مشکلات را حل کنیم .

وزیر اقتصاد افزود: پیوستگی در پیگیری ها و استمرار در رصد مسائل و مشکلات برنامه های اقتصاد مقاومتی این استان درخواست مشخصی است که من از همکاران خودم و سایر دستگاههایی که در پروژه های مربوط به استان سمنان ماموریتی برعهده آنها گذاشته شده دارم.

برپایه این گزارش در ابتدای این جلسه معاونین و مدیران وزارت اقتصاد و مدیر کل امور اقتصادی و دارایی سمنان گزارشی از آخرین وضعیت پیشرفت پروژه های اقتصاد مقاومتی در آن استان ارائه کرده و برنامه های پیش بینی شده به منظور سفر وزیر اقتصاد را تشریح کردند.

گفتنی است وزیر امور اقتصادی و دارایی به عنوان جانشین رییس ستاد اقتصاد مقاومتی در استان سمنان، سه شنبه هفته جاری به منظور بازدید و نظارت بر روند پیشرفت پروژه های اقتصاد مقاومتی آن استان، دیدار با مقامات محلی و شرکت در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی به سمنان سفر خواهد کرد.