تاپ خبر۲۴:Sony با در نظر گرفتن خواسته‌های مصرف‌کنندگان و قراردادن طراحی منحصربه‌فرد در قلب محصولاتش برندهٔ ۱۵ جایزهٔ طراحی Red Dot شد Sony از ابتدای تأسیس در سال ۱۹۴۶ تاکنون به هدایت بازار محصولات الکترونیکی مصرفی از طریق پیشرفت‌های فناوری ادامه داده و شیوهٔ به‌کارگیری و احساس ما به تکنولوژی را تغییر داده است. مبنای […]

تاپ خبر۲۴:Sony با در نظر گرفتن خواسته‌های مصرف‌کنندگان و قراردادن طراحی منحصربه‌فرد در قلب محصولاتش برندهٔ ۱۵ جایزهٔ طراحی Red Dot شد

Sony از ابتدای تأسیس در سال ۱۹۴۶ تاکنون به هدایت بازار محصولات الکترونیکی مصرفی از طریق پیشرفت‌های فناوری ادامه داده و شیوهٔ به‌کارگیری و احساس ما به تکنولوژی را تغییر داده است. مبنای چنین دستاوردی در تعهد مستمر این شرکت به طراحی زیبا و کاربردی با در نظر داشتن خواسته‌های مصرف‌کنندگان، نهفته است. این امر برای نخستین‌بار در سال ۲۰۰۰ زمانی که Sony جایزهٔ تیم طراحی سال Red Dot را دریافت کرد، به رسمیت شناخته شد. امسال Sony موفقیت دیگری را جشن می‌گیرد چرا که Red Dot با ۱۵ جایزه از طراحی نوآورانهٔ محصولات این شرکت قدردانی کرد.
جوایز :Red Dot طراحی محصول که یکی از معتبرترین جوایز طراحی محصولات است، توسط Design Zentrum Nordrhein Westfalen در اِسِن آلمان اهداء می‌شود. در سال ۲۰۱۵ هیئت داوران ۴۹۲۸ درخواست از ۵۶ کشور دریافت کردند که گواهی بر جایگاه این جوایز در جهان است.

بهترینِ بهترین‌ها
در بین محصولات برندهٔ جایزه، Sony دو جایزهٔ‌ Red Dot برد: جوایز بهترین بهترین‌ها. ۹ معیار داوری استفاده شده، طیفی از معیارها و شاخص‌ها را از درجهٔ نوآوری و معیارهای سخت و نرم طراحی کیفی تا معیارهای شاخص‌های عملکردی و اکولوژیک، در بر می‌گیرد و از این رو طراحی پیشگام، حساب‌شده، زیبا و خوشنودکننده را ارج می‌نهد.
پروژکتور پرتاب لیزر بسیار کوتاه زیبای LSPX-W1S نخستین گام در تحقق مفهوم «Life Space UX» متعلق به Sony است، تجربهٔ کاربری جدیدی که به لطف طراحی شیکی که به‌طور یکپارچه با هر بخشی از خانه‌تان هماهنگ می‌شود، مصرف‌کنندگان را قادر می‌سازد تا از محتوای سرگرمی‌شان در اتاق نشیمن با شیوه‌ای کاملاً جدید و باورنکردنی، لذت ببرند. لنز پرتاب بسیار کوتاه لیزر به شما اجازه می‌دهد پروژکتور را نزدیک دیوارتان قرار دهید و از این طریق پروژکتور LSPX-W1S را قادر می‌سازد تا کل فضا را به پنجره‌ای با اندازهٔ واقعی با تصویر گستردهٔ ۱۴۷ اینچی تغییر دهد که به وضوح ۴ برابر Full HD خود می‌بالد و با این کار فضاهای زندگی را به محیط‌های متحول‌شده تبدیل می‌کند. طراحی شیک و شبیه مبلمان پروژکتور ۴K پرتاب بسیار کوتاه لیزر با فضاهای کنونی زندگی سازگار شده و پرداخت ظریف آلومینیومی‌اش هر اتاق نشیمنی را لوکس و شکیل‌تر می‌نمایاند. این پروژکتور که به‌عنوان قطعه مبلمانی ظریف و زیبا طراحی شده است، نقطهٔ کانونی بی‌همتایی را خلق می‌کند، چه خاموش باشد و چه روشن.
Xperia™ E3 عملکردی سریع و سرگرمی بی‌رقیبی را با ویژگی‌های سرگرم‌کننده ای که به آسانی قابل استفاده هستند، ارائه می‌کند. Xperia E3 که از همان طراحی وسبک زیبای تلفن‌های هوشمند پرچم‌دار سری Z3 بهره می‌برد، به زیبایی صنعتگری شده و به محض بیرون آوردن آن از بسته زیبای‌اش را به رخ می‌کشد. E3 که هم نازک و هم سبک است به‌گونه‌ای طراحی شده است تا استفاده از آن تنها با یک‌دست آسان باشد و از این رو برای زندگی در حال حرکت ایده‌ال است. Xperia E3 همچنین نمایشگر ۴٫۵ اینچی بزرگ را با دوربین پشتی ۵ مگاپیکسلی به همراه برنامه‌های دوربین Xperia و HDR برای عکس و باتری قدرتمند با ماندگاری طولانی با حالت Battery STAMINA برای سرگرم نگه‌داشتن شما به مدت طولانی‌تر، تلفیق می‌کند.
برندگان جایزهٔ Red Dot
در سال ۲۰۱۵‏،‏ Sony موفق به دریافت ۱۳ جایزهٔ طراحی محصول برای مدل‌های گوناگونی شامل گروه‌های مختلف محصولات این شرکت قدرتمند فناوری، شد.
برندگانی مانند سری BRAVIA X9500B،‏ سری Xperia Z3، ‏NW-ZX2 Walkman‏ و همچنین دوربین DSC-RX100M3 Cyber-shot نشانگر طراحی کاربردی و با سلیقه‌ایست که جریان فناوری را در محیط‌های زندگی مصرف‌کنندگان یکپارچه می‌کند. این محصولات در کنار SRS-X99 بر ترکیبی بین عملکرد فناوری وطراحی ساده‌گرایانه و باوقار تمرکز می‌کنند که ارزش‌افزوده‌ای بی‌نقص را به مصرف‌کنندگان ارائه می‌دهند.

Sony همچنین به دلیل نیروی نوآوری‌اش در بخش پزشکی برندهٔ جایزه شد. نمایشگر قابل نصب بر روی سر HMS-3000MT توانسته است از طریق افزایش راحتی برای پزشکان در جایی که بیشترین نیاز را به آن دارند یعنی در حین جراحی، خستگی آن‌ها را کاهش دهد.

این طیف گستردهٔ جوایز محصولات نشانگر تعهد Sony به طراحی مشتری-محور در تمام فرآیندها و هویت این شرکت است.
Red Dot: بهترین بهترین‌ها
LSPX-W1S
Xperia™ E3
Red Dot
سریBRAVIA™ X9500B
سریBRAVIA™ X9000C
NW-ZX2
SRS-X99
DSC-RX100M3
HMS-3000MT
Xperia Z3
Xperia Z3 Tablet Compact
Xperia Z3 Compact
Xperia T2 Ultra
Xperia M2 Aqua
SmartBand Talk، SmartWatch 3
SSE-TN1

برای اطلاعات بیشتر دربارهٔ حضور Sony در جوایز Red Dot لطفاً به نشانی اینترنتی زیر مراجعه کنید:
http://www.sony.net/SonyInfo/design/works/awards/rd_design_2015.html?s_tc=sd_rd2015e_pr