تاپ خبر۲۴:سئول – کره – ۲۱ اکتبر ۲۰۱۳ – سامسونگ اعلام کرد که به عنوان نخستین شرکت در کره موفق به دریافت گواهی ایزو ۵۰۰۰۱ شده است. تمامی کسب‌وکارهای خارجی و داخلی این شرکت آن هم فقط بعد از گذشت دو سال از معرفی این استاندارد موفق به دریافت این گواهی شده‌اند. ایزو ۵۰۰۰۱ یک […]

تاپ خبر۲۴:سئول – کره – ۲۱ اکتبر ۲۰۱۳ – سامسونگ اعلام کرد که به عنوان نخستین شرکت در کره موفق به دریافت گواهی ایزو ۵۰۰۰۱ شده است. تمامی کسب‌وکارهای خارجی و داخلی این شرکت آن هم فقط بعد از گذشت دو سال از معرفی این استاندارد موفق به دریافت این گواهی شده‌اند. ایزو ۵۰۰۰۱ یک استاندارد بین‌المللی است که سامسونگ به دلیل التزامش در زمینه ساخت محصولات کم‌مصرف و همچنین کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای دریافت کرده است. گفتنی است که سامسونگ از سال ۲۰۰۸ تاکنون توانسته در تمامی بخش‌های کسب‌وکار خود تا ۵۷ درصد میزان انتشار گازهای گلخانه‌ای خود را کاهش دهد.
کیم هائنجیل (Kim Haengil)، رییس مرکز محیط زیست و ایمنی سامسونگ در اینباره گفت:‌ “گواهینامه ایزو ۵۰۰۰۱ نشان‌دهنده تعهد ما در راستای کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای در تمامی بخش‌های شرکت است. ما افتخار می‌کنیم که نخستین شرکت در کره هستیم که موفق به دریافت این گواهینامه آن هم در یک زمان کوتاه شده‌ایم. ما همچنان این سیاست‌ها را ادامه می‌دهیم تا در زمینه کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای و مدیریت انرژی در جهان پیشگام شویم”.
ایزو ۵۰۰۰۱ توسط سازمان بین‌المللی استانداردسازی مطرح شده و از ماه ژوئن ۲۰۱۱ حالت اجرایی به خود گرفته است. این ایزو در واقع یک سیستم مدیریت انرژی در سطح جهانی است که مراحل و فرآیند برنامه‌ریزی تا اجرا و عملکرد کاهش انرژی را دربرمی‌گیرد.
مقر سامسونگ در شهر “گامی” در کره جنوبی اولین بخش از سامسونگ است که در ماه ژوئیه ۲۰۱۱ و بقیه شش کسب‌وکار دیگر این شرکت در ژوئیه ۲۰۱۲ موفق به دریافت این گواهینامه شده‌اند.
سامسونگ قصد دارد که با شناسایی و آدرس‌دهی سیستماتیک عوامل اتلاف انرژی، میزان انتشار گازهای گلخانه‌ای خود را نیز کاهش دهد. این شرکت همچنان سیاست‌های اجرایی خود را نه تنها برای مدیریت انتشار کربن، بلکه برای کاهش آن ادامه خواهد داد.