تاپ خبر24: سازمان خصوصی‌سازی با عرضه ۲۶ ملک در روزهای ۲۴ و ۲۷ آبان ماه در تابلوی املاک و مستغلات بورس کالای ایران، چراغ عرضه املاک مازاد دولت را روشن می کند.

به گزارش تاپ خبر۲۴ از کالاخبر ، براساس مصوبه مولدسازی دارایی های دولت، این اقدام با هدف کمک به رشد اقتصادی و افزایش بهره وری اموال مازاد دولتی صورت خواهد گرفت. در همین راستا بود که ۲۰ تیر ماه سال جاری از تالار مولدسازی دارایی های دولت در بورس کالای ایران رونمایی شد تا فرآیند عرضه املاک مازاد دولتی در شفاف ترین شیوه ممکن و قابل نظارت و رصد برای همه مردم عملیاتی شود.

وزیر اقتصاد در آیین راه اندازی این تالار، از شناسایی ۱۳۰۰ ملک در دستگاه‌های دولتی به عنوان ملک مازاد خبر داد و مهم ترین هدف و خروجی مولدسازی را افزایش اعتماد اجتماعی مردم و افزایش شفافیت عنوان کرد.

احسان خاندوزی پیش از راه اندازی این تالار اختصاصی گفته بود: برای مولدسازی دارایی دولت از طریق بازار سرمایه، مقدماتی لازم بود به طوری که در طول دو ماه اول امسال جلسات ابتدایی مابین بورس کالا، سازمان بورس و سازمان خصوصی‌سازی برگزار شد تا سامانه‌های دو طرف به هم متصل شوند و آیین‌نامه‌های انتشار و عرضه یکسان شود.

جزییات عرضه های املاک سازمان خصوصی سازی در بورس کالا

براساس اطلاعیه عرضه بورس کالای ایران، سازمان خصوصی سازی قرار است ۲۱ دستگاه آپارتمان مسکونی و ۳ واحد مغازه و تجاری و ۲ دستگاه آپارتمان اداری-انتظامی را در تاریخ‌های ۲۴ و ۲۷ آبان از طریق تالار املاک و مستغلات بورس کالا به فروش برساند.

براساس اطلاعیه عرضه، شرایط پرداخت به شرح زیر است:

مهلت واریز بخش نقدی معادل ۶۰ درصد ارزش معامله این گونه است که در مرحله اول خریدار باید ۱۰ درصد بخش نقدی را طی حداکثر ۱۰ روز کاری پس از انجام معامله به حساب بورس کالا واریز نماید و در مرحله دوم ۹۰ درصد بخش نقدی طی حداکثر ۶۰ روز تقویمی پس از انجام معامله به حساب سازمان خصوصی سازی واریز گردد. مبایعه‌نامه در همین مهلت ۶۰ روزه بین طرفین امضا می‌شود و تا ۶۰ روز تقویمی پس از آن سند در دفترخانه معرفی شده منتقل خواهد شد. جزییات عرضه و نحوه خرید این املاک در اطلاعیه عرضه بورس کالا به آدرس اینجا آمده است.