تاپ خبر۲۴: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی صبح امروز در دیدار مدیرعامل، معاونین و جمعی از مدیران سازمان تأمین اجتماعی که به مناسبت هفته تأمین اجتماعی گرد هم آمده بودند، با اشاره به گزارش مدیرعامل این سازمان، خاطر نشان کرد: تقریباً سازمان تأمین اجتماعی به اهداف ترسیم شده خود دست یافته است. رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام […]

تاپ خبر۲۴: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی صبح امروز در دیدار مدیرعامل، معاونین و جمعی از مدیران سازمان تأمین اجتماعی که به مناسبت هفته تأمین اجتماعی گرد هم آمده بودند، با اشاره به گزارش مدیرعامل این سازمان، خاطر نشان کرد: تقریباً سازمان تأمین اجتماعی به اهداف ترسیم شده خود دست یافته است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به سوابق کارهایی که برای گسترش کمّی و کیفی تأمین اجتماعی در سراسر کشور انجام شده، گفت: یکی از انسانی‌ترین و اسلامی‌ترین کارها توجه به نیازمندان و تلاش برای رفع نیازهای آنهاست.

به گزارش تاپ خبر۲۴ به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی به نقل از روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی بخش مهمی از کارهای سازمان تأمین اجتماعی را خدمت به بیماران و خانواده‌های آنها دانست و با تأکید بر ضرورت تأمین رضایت آنها، گفت: خداپسندانه‌ترین کار یک انسان کمک به دردمندان است.

ایشان سرکار داشتن با کارگران را که زحمتکش‌ترین اقشار جامعه هستند، ویژگی سازمان تأمین اجتماعی توصیف کرد و گفت: هرکس در طول زندگی حق بیمه‌ای پرداخت کرده، برای بهره‌برداری از مواهب آن در زمان بازنشستگی حساب باز کرده و نباید حق هیچ انسانی پایمال شود.
ایشان با ابزار خرسندی از نقد کردن منابع غیر قابل رویت سازمان تأمین اجتماعی، گفت: اموال سازمان از مصادیق روشن حق‌الناس است و جای تعجب است که کسانی دست در جیب این سازمان کردند و از حق کارگران جامعه برداشتند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، حفاظت از اموال سازمان تأمین اجتماعی را وظیفه هر مسؤولی دانست و گفت: هر کسی که در این مسیر تلاش می‌کند، مطمئن باشد که توجه خداوند را به عنوان اجر و ثواب کارهای خویش خواهد داشت.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با تشریح اوضاع اقتصادی کشور و مشکلات دولت، گفت: امیدواریم حق مردم ایران در مذاکرات تثبیت شود و دنیا بفهمد که ایران اهل مذاکره است و با تهدید نمی‌توانند به اهداف خود برسند.

ایشان با اشاره به مذاکرات هسته‌ای به تلاش تیم دیپلماسی ایران اشاره کرد و گفت: آسان نیست که با بزرگان دیپلماتیک ۶ کشور دنیا بحث کرد، که خدا را شکر فرزندان ایران از مدت‌ها قبل مشغول این کار هستند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با ارائه تحلیلی از چرایی و چگونگی مخالفان داخلی و بعضی از کشورها و رژیم‌های جعلی، گفت: خیلی سخت نیست که بعضی‌ها چشم خود را می‌ببندند و دهان خود را باز می‌کنند و حرف‌های تخریبی می‌گویند.
آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با تشریح اوضاع سیاسی و امنیتی ایران در منطقه و کمک جمهوری اسلامی ایران به همسایگان در جهت تقویت امنیت، گفت: در این شرایط شاهدیم انسان‌هایی که در زمان مبارزه، با بیان این جمله که جواب خون‌های جوانان را چه کسی می‌دهد، مبارزه را تخطئه می‌کردند، الان آنچنان میدان‌دار شده‌اند که انگار از آسمان آمدند و ولایت دیگر آورده‌اند، حال آنکه در زمان مبارزه، خود را ولایتیون و مبارزه را تلاش برای برافراشتن پرچم ضلالت می‌دانند.

در ابتدای این مراسم، آقای دکتر سیدتقی نوربخش، مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی به ارائه گزارشی از فعالیت‌های سازمان تأمین اجتماعی در سال ۹۳ و رویکردهای این سازمان پرداخت و آقای دکتر عباس کبریایی‌زاده رئیس هیأت مدیره سازمان تأمین اجتماعی نیز گزارشی از برنامه‌های آتی این سازمان از جمله اجرای طرح نسخه الکترونیک برای بیماران خاص در شش ماه دوم سال به صورت پایلوت ارائه کرد.