تاپ خبر۲۴: به‌ عنوان سازمانی که همواره دغدغه‌ اثرگذاری مثبت در جامعه را دارد، ال‌جی به‌خوبی با مسئولیت‌های اجتماعی خود آشناست و برای تحقق‌ آن‌ها تلاش می‌کند؛ یکی از جدیدترین اقدامات این شرکت کره‌ای نیز ایجاد بستری مناسب برای دسترسی همه افراد جامعه به محصولات و خدمات ال‌جی است.

به گزارش تاپ خبر۲۴، به‌ عنوان سازمانی که همواره دغدغه‌ اثرگذاری مثبت در جامعه را دارد، ال‌جی به‌خوبی با مسئولیت‌های اجتماعی خود آشناست و برای تحقق‌ آن‌ها تلاش می‌کند؛ یکی از جدیدترین اقدامات این شرکت کره‌ای نیز ایجاد بستری مناسب برای دسترسی همه افراد جامعه به محصولات و خدمات ال‌جی است. برای این منظور نیز گروهی برای مشاوره با حضور کارشناسان و افراد توان یاب، تشکیل داده تا با همفکری هم راه‌های دسترسی به لوازم‌خانگی ال‌جی را برای طیف گسترده‌ای از افراد جامعه هموار سازند.

 

 

 

 

به‌عنوان یکی از پایه‌های اصلی مشارکت اجتماعی، ال‌جی سرمایه‌گذاری کلانی روی نسل‌های آینده، با طراحی برنامه‌های اختصاصی برای کمک و پشتیبانی رهبران آینده انجام داده تا نقاط قوت، توانائی‌ها و مهارت‌هایشان را در دنیای واقعی تقویت کند.

از سال ۲۰۱۱ میلادی ال‌جی میزبان برنامه «چالش اطلاعات فناوری بین‌المللی برای جوانان دارای معلولیت» (GITC) بوده است. این برنامه در واقع محفلی برای جوانان توان‌یاب است تا بتوانند از مهارت‌های IT خود در محیط کار واقعی استفاده کنند.

 

 

 

 

اولین جلسه از این برنامه به‌طور کامل به‌صورت آنلاین برگزار شد. هدف از این کار نیز این بود تا جوانان بیشتری از سراسر جهان امکان حضور در این برنامه‌ی چالشی را داشته باشند. شرکت‌کنندگان می‌توانستند با هر نوع وسیله‌ ارتباطی اعم از لپ‌تاپ و کامپیوتر گرفته تا موبایل و تبلت در این برنامه‌ آنلاین حضور داشته باشند.

در ماه ژوئن (تیرماه) نزدیک به ۵۰۰ نفر از ۱۴ کشور جهان به‌صورت آنلاین گرد هم جمع شدند تا در مرحله‌ مقدماتی به رقابت با یکدیگر بپردازند. از این تعداد حدود ۸۰ نفر موفق شدند به مرحله‌ پایانی در ماه اکتبر (مهر) برسند.

داوطلبین در یک چالش چهار مرحله‌ای برای نمایش برتری مهارت‌های کامپیوتری خود باهم رقابت می‌کردند. این چهار مرحله شامل جست‌وجوی عکس و متن پیشرفته (eLifeMap)، پاور پوینت و اکسل مایکروسافت (eTool)، تولید و ویرایش محتوای ویدئویی (eContent) و کدنویسی و برنامه‌نویسی (eCreative) بود.

 

 

 

 

همچنین به‌منظور برطرف کردن شکاف اطلاعات دیجیتالی در چهارمین انقلاب صنعتی، ال‌جی قرار است در ماه نوامبر (آبان) میزبان انجمن مجازی نوآوری و فراگیری نیز باشد. شرکت‌ کنندگان شامل نمایندگانی از وزارت بهداشت و رفاه کره جنوبی و سازمان غیردولتی بین‌المللی Save the  Children  هستند. این افراد برای همفکری و بررسی مسائل و چالش‌های پیش‌روی افراد توان یاب در کشورهای با درآمد کم و متوسط گرد هم می‌آیند تا راه‌های دسترسی به فرصت‌های اقتصادی این افراد را موردبررسی قرار دهند.

ال‌جی امیدوار است با کمک به جوانان توان یاب و کشف و شکوفایی استعدادهای بالقوه‌ی آن‌ها و همچنین با کمک به کسب مهارت‌های تخصصی جدید، داوطلبین چالش GITC احساس کنند که یک‌قدم به زندگی رؤیایی خود نزدیک‌تر شده‌اند.