چهارشنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۷

مدیر عامل شرکت نفت ایرانول در ایلام اعلام کرد :

رکورد شکنی ایرانول در تولید، فروش، صادرات و سود دهی در سه سال اخیر

رکورد شکنی ایرانول در تولید، فروش، صادرات و سود دهی در سه سال اخیر

مدیرعامل شرکت نفت ایرانول در ایلام از رکورد شکنی ایرانول در تولید، فروش، صادرات و سوددهی طی سالهای ۹۳ تا ۹۵ خبر داد .

مدیر عامل شرکت نفت ایرانول در ایلام اعلام کرد :
به گزارش روابط عمومی و تبلیغات شرکت نفت ایرانول، مهندس عیسی اسحاقی در هفته دولت در مراسم تقدیر از اتوسرویس های برتر استان ایلام ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر گزارشی از عملکرد این شرکت در سه سال اخیر تاکنون ارائه و گفت: از زمانی که در شرکت نفت ایرانول مسوولیت پذیرفته ام (۹۳ تاکنون) رکورد تولید، فروش مبلغی و مقداری ، صادرات و سوددهی شرکت نفت ایرانول را از اول تاسیس ایرانول تاکنون شکسته شده است .

وی اظهار داشت: مقدار فروش شرکت نفت ایرانول از ۵۱۸ هزار تن سال ۹۲ به ۶۱۳ هزار تن در سال ۹۴، مقدار فروش صادراتی از ۲۴۴ هزارتن سال ۹۲ به ۳۱۸ هزار تن در سال ۹۴ ، مقدار تولید از ۵۱۵ هزار تن سال ۹۲ به ۶۱۴ هزار تن در سال ۹۴ و مقدار سود از ۲۴۰ میلیارد تومان سال ۹۲ به ۲۷۰ میلیارد تومان افزایش یافته است .

وی تصریح کرد: در سال گذشته علیرغم کاهش شدید قیمت نفت به زیر ۲۳ دلار شاهد موفقیت های ایرانول بودیم.

مهندس اسحاقی با اشاره به پروژه های در دست اجرا گفت: بیش از ۵۰ پروژه در شرکت نفت ایرانول طی سال گذشته و امسال به بهره برداری رسیده و یا می رسد .

وی پایانه صادراتی ایرانول در بندر امام با ظرفیت مخازن ۲۵ هزار تنی را یکی از مهمترین این پروژه ها دانست و گفت: این پروژه هم اکنون حدود ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و انشاءالله امسال به بهره برداری می رسد و با بهره برداری از این پروژه که بازگشت سرمایه آن حدود سه سال است ظرفیت نگهداری محصولات صادراتی به بیش از سه برابر افزایش می یابد و در زمان هایی که قیمت محصولات با کاهش مواجه می شود یا در حال افزایش تدریجی است می توان نگهداری و با قیمت مناسبتر به بازارهای جهانی عرضه کرد .

مدیرعامل شرکت نفت ایرانول از ترخیص چهار فیلتر این شرکت در سال گذشته پس از ماهها بلاتکلیفی خبر داد و گفت: برای واحد موم زدائی این چهار فیلتر نصب و فاز اول آن سال آینده و فاز بعد ۹۶ به بهره برداری می رسد که با بهره برداری از این پروژه روغن موجود در اسلک وکس تولیدی به زیر ۳ درصد کاهش وکیفیت اسلک وکس بهتر می شود و سالانه حدود ۱۱ میلیون لیتر روغن پایه به روغن پایه ایرانول اضافه می شود که سود مناسبی هم از ناحیه فروش اسلک وکس با کیفیت و هم از ناحیه ۱۱ میلیون لیتر روغن پایه نصیب ایرانول می شود.

مدیرعامل ایرانول استقلال یوتیلیتی پالایشگاه های آبادان و تهران را از دیگر پروژه های این شرکت ذکر کرد و گفت: با راه اندازی یوتیلیتی این دو پالایشگاه علاوه بر استقلال ، هزینه های سر بار شرکت کاهش چشمگیری خواهد داشت .

وی انجام سه اورهال ( تعمیرات اساسی) هایدروفینیشینگ و PDATAR پس از ۱۷ سال و واحد فورفورال پس از ۹ سال را از اقدامات مهم در سال ۹۴ و ۹۵ ذکر کرد و گفت: با این تعمیرات اساسی علاوه بر افزایش ظرفیت ، افزایش کیفیت محصولات تولیدی را نیز در پی داشت.

مهندس اسحاقی تعیین تکلیف کارخانه حشره پر کنی را پس از ۱۰ سال از دیگر اقدامات مهم در سال ۹۴ ذکر کرد و گفت: با این کار علاوه بر حل و فصل یک پرونده حقوقی حدود ۱۸ هزار مترمربع انبار به فضای انبار ایرانول افزوده و ظرفیت ذخیره محصولات فینیش پروداکت (محصول نهایی) با اتمام قفسه بندی در شهریورماه جاری و بهره برداری از سوله ساخته شده در خرداد ماه از ۱۵ روز به حدود سه ماه افزایش می یابد و دیگر در زمان های پیک فروش با مشکل کمبود محصول مواجه نخواهیم شد .

وی به بازسازی پالایشگاه و بلندینگ آبادان اشاره و گفت: با بازسازی و بهره برداری از فاز یک بریم پی او دی پس از ۳۵ سال تولید روغن در آبادان در سوم خرداد (سالروز آزادسازی خرمشهر) آغاز و با بهره برداری از فاز دوم در ۵ مهر ( سالروز شکست حصر آبادان) آماده تولید اکثر محصولات به خصوص محصولات صادراتی و روغن دریایی خواهد شد.

وی تاکید کرد: بعد از ۱۲ سال با افتتاح کارگاه تعمیرات کلیه کیوسک های واحدهای تعمیرات فضای باز پالایشگاه جمع آوری و در کارگاه مستقر شدند که هم از نظر ایمنی و هم انگیزه کارکنان بسیار تاثیرگذار است .

مهندس اسحاقی تصریح کرد: پروژه کولینگ تاور (برج خنک کننده) آبادان نیز طی ماه آینده پس از چهار سال بلاتکلیفی به بهره برداری می رسد.

وی راه اندازی رستوران و آزمایشگاه و بازسازی پالایشگاه آبادان در سال جاری را از دیگر طرح های سه ماهه اول دانست که به بهره برداری رسیده است.

وی به تولید روغن تترا در اردیبهشت (نخستین روغن موتور با پایه بیولوژیک) اشاره کرد و گفت: از تترا به دلیل کاهش مصرف بنزین، کاهش آلودگی هوا، افزایش طول عمر موتور استقبال خوبی شد و در صدد تولید محصولات جدید در نیمه دوم سال جاری هستیم تا براساس درخواست مشتریان و بازار محصولات جدید تولید و عرضه کنیم .

مدیرعامل ایرانول گفت: در سه سال گذشته ایرانول نه تنها پیشرفت بلکه جهش خوبی در تولید ، فروش ، صادرات و … داشته و با توجه به توسعه نیروی انسانی و توسعه همه جانبه و حل مشکلات گذشته درصدد هستیم تا ایرانول را به شرکتی پیشرو در صنعت روانکاران معرفی کنیم .

مدیرعامل ایرانول در ادامه ایلام را یکی از استانهای موفق دانست که ایرانول سهم بازار بالایی در آن دارد و خطاب به اتوسرویس کاران گفت: شما از نظر من همه برتر و شایسته تقدیر هستید و از این که به تولید داخلی بها می دهید به خود ببالید و استقبال شما از محصولات ایرانول مسوولیت ما را در ارائه محصولات با کیفیت و خدمات بهتر سخت تر می کند .

همچنین در این مراسم مهندس عظیمی پور مدیر فروش و صادرات گزارشی از وضعیت بازار و سیاست های فروش ایرانول اعلام کرد و صحبت آزادفر عامل فروش ایرانول در ایلام نیز گزارشی از وضعیت فروش استان ایلام ارائه کرد.

در پایان این مراسم مهندس اسحاقی از اتوسرویس های برتر استان ایلام و صحبت آزادفر عامل این استان با اهدای لوح تقدیر و هدایا تشکر کرد .

اسامی اتوسرویس های برتر استان ایلام به شرح زیر می باشد : آقایان حیدر شکری، نور علی محمدزاده، حسین تبت، رضا دلفانی، حسین حیدری، محمود مرادی، سعید آزاده، پرویز حیدری فر، جعفر فلاحی، سالار بهمنی زاده، بهزاد فاضلی، ایوب درگاهی ، سبزعلی ویسی، صبری خدایاری و علی چناری.

نوشته شده توسط سايت خبري تحليلي تاپ خبر 24 در شنبه, ۰۶ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱:۳۵ ب.ظ

دیدگاه