یکشنبه, ۲۵ آذر ۱۳۹۷

ره آورد اولین سفر استانی وزیر اقتصاد؛

رونمایی و بهره برداری از ۹۴۴ طرح اقتصادی به ارزش ۲۳۶۱ میلیارد ریال در اصفهان

رونمایی و بهره برداری از ۹۴۴ طرح اقتصادی به ارزش ۲۳۶۱ میلیارد ریال در اصفهان

تاپ خبر۲۴ : در جریان سفر وزیر امور اقتصادی و دارایی به استان اصفهان از ۹۴۴ طرح حوزه کشاورزی، هشت پروژه شرکت برق منطقه ای اصفهان و ۶۳۳ پروژه مخابراتی، در مجموع با اعتباری معادل ۲۳۶۱ میلیارد ریال رونمایی شد.

به گزارش تاپ خبر۲۴ از شبکه اخبار اقتصادی و دارایی (شادا)، در جریان سفر مسعود کرباسیان به استان اصفهان به مناسبت هفته دولت با حضور استاندار اصفهان، ۳۰۳ پروژه ی بخش کشاورزی استان در شهرستان شاهین شهر و میمه، با سرمایه گذاری ۱۶۱۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

این پروژه ها مجموعا ضمن ایجاد ۹۹۳ فرصت شغلی جدید زمینه تثبیت اشتغال ۱۷۴۳ نفر را در این شهرستان فراهم ساخته است.

این گزارش حاکی است، کرباسیان طی سفر دو روزه خود به استان اصفهان، در آئین بهره برداری از ۸ پروژه بزرگ شرکت برق منطقه اصفهان با اعتباری بالغ بر ۵۳۰ میلیارد ریال شرکت کرد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی طی سخنانی در مراسم بهره برداری از این پروژه ها، تولید و اشتغال را موضوعی محوری برای دولت خواند که بخشی از پیش نیازهای آن مانند تامین مالی، از وظایف محوری وزارت اقتصاد محسوب می شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در زمینه سرمایه گذاری خارجی پس از برجام اتفاقات خوبی رخ داده است، گفت: در این خصوص اصفهان توان بالقوه بالایی دارد.

وزیر اقتصاد افزود: هر چند اکنون دو پروژه خصوصی در اصفهان با موضوع نیروگاه خورشیدی با مشارکت سرمایه گذار خارجی در دست اقدام است ولی ظرفیت این استان در زمینه جذب سرمایه گذاری خارجی بسیار بیشتر از این است.

بنا براین گزارش، همچنین در سفر وزیر اقتصاد به اصفهان از ۶۳۳ طرح و پروژه مخابراتی با اعتباری بالغ بر ۲۲۱ میلیارد ریال بهره برداری گردید.

نوشته شده توسط سايت خبري تحليلي تاپ خبر 24 در جمعه, ۱۰ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۲:۵۹ ب.ظ

دیدگاه