تاپ خبر۲۴: مدیر عامل بانک سپه از محصول کارت خرید سپه برای نخستین بار در نظام بانکی کشور رونمایی کرد. به گزارش تاپ خبر۲۴ از بانک سپه؛ محمدکاظم چقازردی در آیین رونمایی از این محصول جدید در جمع تعدادی از تولیدکنندگان داخلی گفت: این بانک در راستای تامین مالی مشتریان به عنوان یکی از مهمترین […]

تاپ خبر۲۴: مدیر عامل بانک سپه از محصول کارت خرید سپه برای نخستین بار در نظام بانکی کشور رونمایی کرد.

به گزارش تاپ خبر۲۴ از بانک سپه؛ محمدکاظم چقازردی در آیین رونمایی از این محصول جدید در جمع تعدادی از تولیدکنندگان داخلی گفت: این بانک در راستای تامین مالی مشتریان به عنوان یکی از مهمترین وظایف خود، کارت خرید سپه را عرضه کرده و این کارت علاوه بر امکان تامین مالی خرد مشتریان، زمینه حصول اطمینان از مصرف صحیح تسهیلات، بهبود نقش واسطه گری بانک به ویژه برای تولیدکنندگان بزرگ در سیستم بانکی کشور را مهیا می کند.
وی تصریح کرد: دارندگان کارت خرید سپه می‌توانند با مراجعه به فروشگاههای طرف قرارداد بانک تا سقف ۱۰۰ میلیون ریال طی یک ماه، اقدام به خرید محصولات شرکت های تراز اول داخلی با اولویت فروشندگان لوازم خانگی کنند.
حمایت از تولید ملی
مدیر عامل بانک سپه با بیان اینکه کارت خرید سپه در راستای اجرا و تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی و در “سال اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل” ارائه می شود، تصریح کرد: این کارت برای حمایت عملی از تولید ملی، کاهش قیمت تمام شده محصولات از طریق کاهش واسطه ها، بازاریابی مویرگی برای تولیدکنندگان و همچنین تکیه بر توانمندی‌های داخلی از طریق ایجاد همبستگی بین بانک‌ها و تولیدکنندگان در وهله اول در اختیار کارکنان شاغل و بازنشسته سازمان‌ها و نهادهایی که با بانک تعامل داشته و قرارداد منعقد می‌کنند، قرار خواهد گرفت.
گامی در جهت تحقق شعار دولت تدبیر و امید
چقازردی اظهار داشت: بانک سپه در راستای کمک به رونق اقتصادی اقدام به عرضه محصولات جدید بانکی کرده است.
وی با اشاره به پیشگامی بانک سپه در ارائه خدمات نوین گفت: این بانک در ادوار مختلف متناسب با نیازهای مشتریان خود خدمات بانکی متنوعی عرضه کرده و کارت خرید سپه هم در سالجاری با این رویکرد به مشتریان ارائه می‌شود.
تحریک حوزه های عرضه و تقاضا
چقازردی تصریح کرد: بانک سپه برای کمک به رونق اقتصادی کشور اقدام به عرضه کارت خرید سپه کرده تا با تحریک حوزه های عرضه و تقاضا امکان افزایش میزان تولید کالا و خدمات و سوق دادن نقدینگی به تولید کنندگان و فروشندگان عمده را فراهم کند.
چقازردی اظهار داشت: دو قشر مهم و لازم برای رونق اقتصادی کشور یعنی عرضه کنندگان کالا و خدمات و هم چنین تقاضا کنندگان کالا و خدمات توسط یک بانک بزرگ و معتبر دولتی کنار هم قرار گرفته و کارت خرید سپه عملیاتی می‌شود.
مدیر عامل بانک سپه با بیان اینکه بانک سپه طرح ها و خدمات بانکی جامع و کامل به مشتریان ارائه می دهد، ابراز امیدواری کرد، سایر بانکهای کشور نیز با ارایه طرح های مشابه به رونق اقتصادی کشور کمک کنند.
مزیت کارت خرید سپه برای مشتریان
وی درخصوص مزایای کارت خرید سپه برای مشتریان اظهار داشت: امکان خرید اقساطی کالا و خدمات تا سقف ۱۰۰ میلیون ریال با نرخ سود پایین و تسویه اقساط آن بدون نیاز به حضور در شعبه از مزایای این کارت است.
چقازردی در مورد مزیت های کارت خرید سپه برای تولیدکنندگان یادآور شد: افزایش میزان فروش، مدیریت نقدینگی، تبلیغ برند خود از طریق بانک، کاهش ریسک عدم وصول بدهی در فروش های اقساطی و همچنین بالا رفتن میزان سودآوری از محل حذف واسطه ها از مزیت های کارت خرید سپه برای تولیدکنندگان است.
نرخ سود کارت خرید سپه ۱۶ درصد
رئیس هیات مدیره بانک سپه مدت بازپرداخت اقساط کارت خرید سپه را ۲۴ ماه و نرخ سود آن را ۱۶ درصد اعلام و خاطر نشان کرد: مهلت یک ماهه استفاده از این کارت برای یک ماه دیگر قابل تمدید بوده و دارندگان آن تنها از طریق استفاده از پایانه های فروشگاهی نصب شده بانک سپه در فروشگاههای طرف قرارداد قادر به خرید با کارت خرید سپه خواهند بود.
چقازردی یادآور شد: کارت خرید سپه پس از مراجعه مشتری به شعبه و اعتبارسنجی وی با انعقاد قرارداد در قالب عقد مرابحه و سپردن تضامین به صورت آنی صادر و در اختیار مشتری قرار می گیرد.
وی اظهار داشت: بانک سپه با انجام تعامل با تولیدکنندگان درخصوص نصب پایانه های فروش خاص و راه اندازی کامل طرح، در نیمه دوم خرداد ماه اقدام به ارائه خدمات به مشتریان از این بستر نوین اعتباری خواهد کرد.
پشتیبانی از مشتریان در شرایط مختلف
وی اظهار داشت: بانک سپه از لحاظ فرهنگ اعتباری و ارزی با تکیه بر کارشناسان با دانش و مجرب خود جزو بانک های حرفه ای، خوشنام و پاکدست بوده و نقش اثرگذاری در اقتصاد کشور دارد.
رئیس هیات مدیره بانک سپه یکی از ویژگی های خاص بانک سپه را پشتیبانی از مشتریان در شرایط مختلف دانست و افزود: این بانک در سخت ترین دوران، با تامین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی در کنار مشتریان خود قرار داشته است.
محصولات جدید حوزه ارزی در راه است
رئیس هیات مدیره بانک سپه به سابقه این بانک در حوزه فعالیت های ارزی اشاره کرد و گفت: این بانک با اخذ مجوز فعالیت مجدد برای شعب خارجی خود و تجهیز آنها آماده ارائه خدمات مختلف بانکی در این حوزه بوده و محصولات جدیدی در این زمینه ارائه خواهد کرد.
مدیر عامل بانک سپه خاطرنشان کرد: به دلیل مسائلی نظیر تنگنای اعتباری، میزان مطالبات معوق غیرجاری، کمبود نقدینگی بدلیل پایین بودن قدرت خرید مردم و انباشت کالا در انبارها و فعالیت زیر ظرفیت واحدهای تولیدی کشور طی چند سال اخیر، زنجیره ارزش و افزایش تولید در اقتصاد کشور کند شده که با تدابیر اقتصادی دولت محترم تدبیر و امید و حضور موثر بانکها، ان شاءالله در سال جاری شاهد رونق در بخش تولید و عرضه محصول و ایجاد تقاضا برای خرید آنها، خواهیم بود.
وی خاطر نشان کرد: در وهله اول این محصول به سازمانها و نهادهایی ارائه خواهد شد که با بانک تعامل دارند و با انعقاد قراردادهای فی مابین، کارکنان شاغل و بازنشسته این سازمان ها می توانند از مزایای کارت خرید سپه استفاده کنند.
شایان ذکر است فهرست و آدرس کامل فروشگاههای طرف قرارداد بانک در وب سایت بانک طراحی و متعاقباً قرار داده خواهد شد.