تاپ خبر۲۴: در یکشنبه شب گذشته دفتر ایسوس مجدد به عنوان نخستین برند حاضر در بازار سخت افزار کشور، به طور رسمی از مادربردهای Z490 خود در طی مراسمی رسمی رو نمایی کرد. با توجه به محدودیت های ناشی از بیماری فراگیر کرونا، دفتر ایسوس، این بار مراسم رونمایی را به صورت زنده از طریق […]

تاپ خبر۲۴: در یکشنبه شب گذشته دفتر ایسوس مجدد به عنوان نخستین برند حاضر در بازار سخت افزار کشور، به طور رسمی از مادربردهای Z490 خود در طی مراسمی رسمی رو نمایی کرد. با توجه به محدودیت های ناشی از بیماری فراگیر کرونا، دفتر ایسوس، این بار مراسم رونمایی را به صورت زنده از طریق سرویس پخش زنده آپارات برای اصحاب رسانه، فروشندگان و طرفداران سخت افزار رونمایی کرد.

ابتدا جناب آقای امیر درودگریان، مدیر توسعه بازاربخش قطعات دفتر ایسوس، به توضیحاتی در زمینه بازار کنونی و شرایط واردات پرداختند. سپس با دادن این نوید که ایسوس مجدداً مانند گذشته به عنوان فعال ترین برند حوزه سخت افزار، همواره در تلاش است تا آخرین محصولات تولید شده و فناوری های روز را همانند سایر کشورهای جهان، همزمان با عرضه جهانی در اختیار هموطنان ایرانی خود قرار دهد. وی در ادامه به توضیحاتی در زمینه سختی واردات، تخصیص ارز و مسائل اینچنینی بحث را ادامه دادند و در انتها نیز به موجود بودن تمامی محصولات بخش قطعات ایسوس با گارانتی اصلی در کشور، تریبون را در اختیار آقای سعید مسلمی قرار دادند.

مدیر روابط عمومی بخش قطعات ایسوس، با معرفی ویژگی های کلیدی جدید ترین محصولات ایسوس بحث را شروع کردند. در ابتدا، نوبت به معرفی قدرتمند ترین مادربردهای سری ROG رسید، وی با معرفی مادربردهای ROG MAXIMUS XII، مباحث فنی مرتبط را برای بینندگان ارائه کردند: “… از ویژگی مادربردهای سریROG MAXIMUS XII، مدار تغذیه دچار تغییرات مجدد شده و ایسوس از مدار تغذیه به اصطلاح تیمی در این سری استفاده کرده است. در کنار آن نیز قطعات به کار گرفته شده، از بهترین های موجود در دنیای الکترونیک بوده تا عملکردی دقیق و بی نقص داشته باشند. خنک سازی نیز در مادربردهای ROG بهتر از پیش به اجرا در آمده است، هیت سینک های حجیم و بزرگ که توسط لوله های حرارتی به جای جای مادربرد اتصال دارند،استفاده از پد های حرارتی جدید که ارتباط قطعات گرماده را با هیت سینک ها به منظور هدایت سریعتر گرما بهبود بخشیده است.

ایسوس برای مادربردهای جدید خود هوشمند سازی را به حد اعلا رسانده است. اورکلاکینگ هوشمند، خنک سازی هوشمند و شبکه هوشمند به صورت حرفه ای تنظیمات مرتبط به هر بخش را برای کاربران به طور خودکار انجام می دهد. با ویژگی Ai Overclocking، مادربرد با ملاک قرار دادن میزان کیفیت تراشه پردازنده و قدرت خنک سازی خنک کننده سیستم، پارامترهای اورکلاکینگ را به بهترین شکل ممکن تنظیم می کند تا سیستم با بالاترین فرکانس و کمترین ولتاژ به طور خودکار اورکلاک شود یا تنظیمات را برای حرفه ای های دنیای اورکلاکینگ ساده تر سازد. ویژگی Ai Cooling نیز با ملاک قرار دادن مکان های گرم سیستم، فن ها را به منظور بهینه بودن سیستم خنک سازی کالیبره کرده و پس از آن بنا به نیاز بخش گرم سیستم، میزان گردش فن ها و پمپ خنک کننده آبی را مدیریت می کند. ویژگی Ai Network نیز، به صورت هوشمند و با در نظر گرفتن نوع کاربری سیستم، ترافیک شبکه را مدیریت کرده و بر حسب اولویت کاربر، بسته های اطلاعات در شبکه را ارسال و دریافت می کند.

در مادربردهای گیمینگ جدید سری Z490 ایسوس، از شبکه بی سیم جدید WiFi 6 و شبکه کابلی ۱۰G و ۲٫۵G استفاده شده تا در هنگام بازی و استریم، گیمرها با مشکلات پهنای باند شبکه مواجه نشوند. وی سپس به توضیحاتی در مورد مادربردهای ROG MAXIMUS XII EXTREME، ROG MAXIMUS XII FORMULA،ROG STRIX Z490-E GAMING پرداخت و پس از آن نوبت به مادربردهای سری TUF GAMING Z490 ایسوس رسید. در این نسل از مادربردهای ایسوس، مدار چاپی شش لایه به همراه ۲ اونس مس اضافه در بین لایه های PCB، علاوه بر دوام بالاتر و عملکرد بهتر قطعات، مادربرد به دلیل مقاومت کمتر مسیرها،خنک تر کار می کند. کارت صوتی حرفه ای، پشتیبانی از حافظه های DDR4 با فرکانس و حجم بالا از دیگر خصیصه های این نسل جدید است. شبکه گیمینگ حرفه ای نیز در این مادربردها به کار گرفته شده تا تقریباً همه نیازهای گیمرها با بودجه ای متوسط برطرف گردد…”

پس از آن نوبت به معرفی سری جدید ProArt ایسوس رسید. مادربرد ProArt Z490-CREATOR 10G ایسوس به منظور استفاده کاربران حرفه ای، طراحان، تصویرسازان و مهندسان طراحی و تولید شده است. این مادربرد به طور ویژه ابزاری بهبود یافته برای این قشر از کاربران تلقی می شود. دو پورت Thunderbolt™ ۳ Type-C، کارت شبکه HYPER 10G LAN، مدار تغذیه ۱۲+۲ DrMOS، و نرم افزار ProArt Creator Hub بهره وری را برای کاربران حرفه ای به حد اعلا با این مادربرد جدید همراه ساخته است. آقای مسلمی پس از توضیحاتی در مورد مادربردهای سری Prime پرداختند و در انتها نیز نوبت به رونمایی رسمی از محصولات جانبی ایسوس در بازار ایران رسید:

“… در حال حاضر ایسوس کاملترین برند سخت افزاری بازار ایران است. مادربرد، کارت گرافیک، مانیتور،انواع درایوهای نور، محصولات شبکه، محصولات رده سرور و ایستگاه کاری از دیرباز به صورت رسمی وارد کشور می شد، اما اکنون محصولات جدید سبد کالای گیمینگ این برند نیز به صورت دائم در کشور توزیع می گردد. هم اکنون تمام مدل های خنک کننده AiO، انواع پاورهای گیمینگ و مدل های جدید کیس های گیمینگ این کمپانی در کشور با گارانتی رسمی موجود است…

کیس گیمینگ جدید ROG STRIX Helios با فرم فاکتور Mid-Tower ATX عرضه شده است. در سه طرف این کیس از شیشه حرارت دیده شده استفاده شده تا ظاهری جذاب تر برای یک سیستم گیمینگ داشته باشد. نورپردازی Aura Sync نیز در این کیس وجود دارد که توسط یک کلید در قسمت پنل جلویی کیس قابل شخصی سازی است. در این کیس جدید امکان استفاده از هر دو حالت افقی و عمودی کارت گرافیک وجود دارد. سه فن ۱۴۰ میلیمتری در قسمت جلوی کیس و یک فن ۱۴۰ میلیمتری دیگر در قسمت پشتی کیس، جریان هوایی ایده آل برای قطعات داخل کیس خلق می کند. اسکلت این کیس از جنس آلیاژ الومینیوم بوده که علاوه بر استحکام بالا، زیبایی خاصی را به این کیس بخشیده است…”

در انتها نیز وی با مرور کلی این رویداد و اعلام رسمی جشنواره فروش مادربردهای سری Z490 ایسوس در ایران، سمینار آنلاین معرفی مادربردهای Z490 ایسوس به پایان رسید.