تاپ خبر۲۴:طی مراسمی در نمایشگاه ایران تلکام۲۰۱۳ از سرویس «وایمو» رونمایی شد. صبح روز یکشنبه ۷ مهرماه طی مراسمی که در سالن اختصاصی همراه اول در نمایشگاه ایران تلکام۲۰۱۳ با حضور خبرنگاران برگزار شد، از اولین شبکه اینترنت بی سیم محلی در ایران «وایمو» رونمایی شد. این سرویس به صورت مشترک که توسط «همراه اول» […]

تاپ خبر۲۴:طی مراسمی در نمایشگاه ایران تلکام۲۰۱۳ از سرویس «وایمو» رونمایی شد.

صبح روز یکشنبه ۷ مهرماه طی مراسمی که در سالن اختصاصی همراه اول در نمایشگاه ایران تلکام۲۰۱۳ با حضور خبرنگاران برگزار شد، از اولین شبکه اینترنت بی سیم محلی در ایران «وایمو» رونمایی شد.

این سرویس به صورت مشترک که توسط «همراه اول» و «مبین نت» ارائه می شود خدمات باند وسیع را از طریق wifi به هموطنان عرضه می کند.

بر اساس این گزارش در مراسم رونمایی از سرویس وایمو که مدیران عامل دو شرکت «همراه اول» و «مبین نت» حضور داشتند، مهندس صدوقی مدیرعامل اپراتور اول ضمن اعلام دلایل ارائه چنین سرویسی گفت: وقتی همراه اول دولتی بود اجازه ورود به اپراتوری وایمکس داده نشد. پس از خصوصی شدن ۴۰ درصد از سهام مدیریتی مبین نت خریداری شد که هم اکنون سهم غالب بازار وایمکس کشور را در اختیار دارد، وی افزود: با توجه به اینکه دغدغه باند وسیع در حال هفت ساله شدن است، همکاران ما در مبین نت پیشنهاد همکاری در غالب پروژه وایمو را دادند شاید بخشی از خلاء عدم ارائه نسل سوم تلفن همراه از این طریق جبران شود.

در ادامه مهندس اصفهانی مدیرعامل شرکت مبین نت نیز در تشریح سرویس وایمو گفت: امروزه ارائه خدمات باند وسیع از طریق wifi بسیار رایج است و ما بیش از یکسال است که روی این پروژه کار می کنیم.

اصفهانی افزود: قرار است سیستم بیلینگ وایمو متمرکز و ثبت نام فقط یکبار صورت بگیرد. هموطنان می توانند از طریق           تلفن همراه، لپ تاب و تب لت از این سرویس استفاده کنند. چون از تکنولوژی wifi استفاده می شود مشترک برای استفاده نیازی به مودم و دستگاه های اضافی ندارد.

وی از راه اندازی ۵۰۰ نقطه در تهران برای ارائه این سرویس خبر داد و گفت: در حال افزایش این نقاط و همچنین توسعه این شبکه در شهرهای بزرگ هستیم.

وی گفت: مشترکین همراه اول، مشترکین مبین نت و در ادامه کاربران عادی می توانند از سرویس وایمو استفاده کنند. کاربران همراه اول از سه طریق «ارسال عدد ۳ به ۸۹۶۹»، «تماس با مرکز اطلاع رسانی ۹۹۹۰» و «شماره گیری کد دستوری #۲۱۲*۱۱۱*» برای استفاده از وایمو ثبت نام کنند.

اصفهانی در پایان سخنان خود سطح امنیتی سرویس وایمو را مطلوب دانست و گفت: اگر سطح امنیتی وایمو از سایر           دسترسی ها به باند وسیع بیشتر نباشد کمتر نیست.