تاپ خبر۲۴: طی هفته منتهی به اول مردادماه، در حالی افزون بر ۲۹۶ هزار تن انواع کالا به ارزش بیش از ۳ هزار و ۹۸۰ میلیارد ریال در بازارهای فیزیکی و فرعی بورس کالای ایران مورد دادوستد قرار گرفت که به لحاظ حجم و ارزش به ترتیب رشد ۳۶ و ۴۳ درصدی برای گروه فولاد […]

تاپ خبر۲۴: طی هفته منتهی به اول مردادماه، در حالی افزون بر ۲۹۶ هزار تن انواع کالا به ارزش بیش از ۳ هزار و ۹۸۰ میلیارد ریال در بازارهای فیزیکی و فرعی بورس کالای ایران مورد دادوستد قرار گرفت که به لحاظ حجم و ارزش به ترتیب رشد ۳۶ و ۴۳ درصدی برای گروه فولاد ثبت شد.
به گزارش تاپ خبر۲۴ به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شرکت بورس کالای ایران، طی هفته مذکور در تالار محصولات صنعتی و معدنی و در دو بخش داخلی و صادراتی ، ۲۰۴ هزار تن انواع کالا به ارزش بیش از ۲ هزار و ۵۰۵ میلیارد ریال توسط مشتریان، داد و ستد و بدین ترتیب رشد ۶۴ درصدی حجم و ۵ درصدی ارزش برای این تالار ثبت شد.
در تالار محصولات صنعتی و معدنی افزون بر ۱۵۰ هزار تن انواع فولاد، ۵۰ هزار تن سنگ آهن دانه بندی صادراتی، ۳ هزار و ۴۵۰ تن انواع مس، ۱۰۰ تن سولفور مولیبدن و ۲۰۰ تن کک متالورژی به فروش رفت.
همچنین در دو بخش داخلی و صادراتی تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی، بیش از ۸۵ هزار تن انواع کالا به ارزش حدود یکهزار و ۳۶۰ میلیارد ریال به فروش رسید.
در این تالار، افزون بر ۴۶ هزار تن انواع قیر، ۱۷ هزار تن مواد پلیمری، ۱۰ هزار تن وکیوم باتوم، ۱۰ هزار تن مواد شیمیایی، ۳۴۰ تن عایق رطوبتی، یکهزار و ۱۶۰ تن گوگرد و ۸۰ تن گاز آرگون معامله شد.
تالار محصولات کشاورزی نیز در هفته ای که گذشت شاهد داد و ستد ۵ هزار و ۴۳۰ تن شکر، ۴۹۰ تن جو و ۸۰ تن کنجاله بود.