پنج شنبه, ۰۲ فروردین ۱۳۹۷

طی دومین هفته دی ماه رقم خورد؛

رشد ۱۹ درصدی ارزش معاملات در بورس کالای ایران

رشد ۱۹ درصدی ارزش معاملات در بورس کالای ایران

تاپ خبر۲۴ : طی هفته منتهی به ۱۴ دی ماه، در حالی که حدود ۴۴۳ هزار و ۶۷۳ تن انواع کالا به ارزش بیش از ۱۰ هزار و ۵۲۴ میلیارد ریال در بورس کالای ایران مورد دادوستد قرار گرفت، حجم و ارزش معاملات به ترتیب رشد ۸ درصدی و ۱۹ درصدی را تجربه کرد.

به گزارش تاپ خبر۲۴ از روابط عمومی و امور بین الملل شرکت بورس کالای ایران، طی هفته اخیر، در تالار محصولات صنعتی و معدنی، ۱۳۳ هزار و ۸۲ تن انواع کالا به ارزش ۴ هزار و ۵۰۷ میلیارد ریال معامله شد.

در این تالار، ۱۲۵ هزار و ۶۰ تن فولاد، ۵ هزار و ۵۵۰ تن مس، ۱۶۰ تن کنسانتره مولیبدن، ۱۲ تن کنسانتره فلزات گرانبها و همچنین ۲ هزار و ۳۰۰ تن آلومینیوم از سوی مشتریان خریداری شد.

همچنین در هفته معاملاتی مذکور در دو بخش داخلی و صادراتی تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی، ۲۱۵ هزار و ۸۶۱ تن انواع کالا به ارزش ۵ هزار و ۴۸ میلیارد ریال به فروش رسید.

در این تالار، ۳۷ هزار و ۲۷۴ تن قیر، ۶۳ هزار و ۶۲۳ تن مواد پلیمری، ۷۴ هزار و ۳۷۵ تن وکیوم باتوم، ۱۸ هزار و ۵۰۰ تن لوب کات، ۱۷ هزار و ۳۴۸ تن مواد شیمیایی، ۴ هزار و ۲۰۰ تن گوگرد، ۳۶۰ تن عایق رطوبتی، ۱۶۱ تن روغن پارافین وکس سنگین و همچنین ۲۰ تن آرگون خریداری شد.

تالار محصولات کشاورزی بورس کالای ایران هم طی هفته مذکور، شاهد معامله ۹۴ هزار و ۷۱ تن انواع کالا به ارزش بیش از ۹۳۸ میلیارد ریال بود؛ در این تالار داد و ستد ۷۴ هزار و ۸۰۰ تن گندم، ۱۷۰ هزار قطعه جوجه یک روزه، ۱۶ هزار و ۳۲۶ تن ذرت، ۲ هزار و ۷۰۰ تن روغن خام و ۷۵ تن شکر مشاهده شد.

لازم به ذکر است در هفته ای که گذشت و در بازار فرعی بورس کالای ایران ۱۰۰ تن روغن پالم و ۵۵۹ تن نخ پلی استر دادوستد شد.

نوشته شده توسط سايت خبري تحليلي تاپ خبر 24 در شنبه, ۱۶ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲:۰۲ ب.ظ

دیدگاه