تاپ خبر۲۴ : طی هفته منتهی به ۱۲ بهمن ماه، در حالی که حدود ۵۵۳ هزار و ۱۷۰ تن انواع کالا به ارزش بیش از ۱۲ هزار و ۵۰۵ میلیارد ریال در بورس کالای ایران مورد دادوستد قرار گرفت که حجم و ارزش معاملات به ترتیب رشد ۱۲ و ۵ درصدی را نسبت به هفته […]

تاپ خبر۲۴ : طی هفته منتهی به ۱۲ بهمن ماه، در حالی که حدود ۵۵۳ هزار و ۱۷۰ تن انواع کالا به ارزش بیش از ۱۲ هزار و ۵۰۵ میلیارد ریال در بورس کالای ایران مورد دادوستد قرار گرفت که حجم و ارزش معاملات به ترتیب رشد ۱۲ و ۵ درصدی را نسبت به هفته ما قبل آن تجربه کرد.

به گزارش تاپ خبر۲۴ از روابط عمومی و امور بین الملل شرکت بورس کالای ایران، طی هفته اخیر، در تالار محصولات صنعتی و معدنی، ۱۹۴ هزار و ۷۶۷ تن انواع کالا به ارزش ۵ هزار و ۸۴۳ میلیارد ریال معامله شد.

در این تالار، ۱۸۸ هزار و ۶۶۵ تن فولاد، ۳ هزار و ۱۹۰ تن مس، یک هزار و ۶۶۰ تن آلومینیوم، یک هزار تن سیمان، ۱۲ تن کنسانتره فلزات گرانبها، ۱۹۰ تن کنسانتره مولیبدن، ۵۰ تن شمش روی و ۱۰ کیلوگرم شمش طلا از سوی مشتریان خریداری شد.

همچنین در هفته معاملاتی مذکور در دو بخش داخلی و صادراتی تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی، ۲۸۳ هزار و ۸۳۰ تن انواع کالا به ارزش ۵ هزار و ۷۸۵ میلیارد ریال به فروش رسید.

در این تالار، ۱۲۷ هزار و ۷۴۰ تن قیر، ۴۸ هزار و ۸۵۵ تن مواد پلیمری، ۶۰ هزار و ۵۱۰ تن وکیوم باتوم، ۱۳ هزار تن لوب کات، ۱۹ هزار و ۲۳۷ تن مواد شیمیایی، ۱۲ هزار و ۶۱۰ تن گوگرد، یک هزار و ۵۱۰ تن عایق رطوبتی و همچنین ۳۶۸ تن روغن خریداری شد.

تالار محصولات کشاورزی بورس کالای ایران نیز طی هفته مذکور، شاهد معامله ۷۰ هزار و ۲۹۱ تن انواع کالا به ارزش بیش از ۷۲۲ میلیارد ریال بود؛ در این تالار داد و ستد ۴۵ هزار و ۳۰۰ تن گندم، ۱۵۰ تن شکر، ۴ هزار تن روغن خام و ۲۰ هزار و ۸۴۱ تن ذرت مشاهده شد.

بازار فرعی بورس کالای ایران نیز در هفته گذشته شاهد معامله ۴ هزار تن روغن پالم و ۲۸۲ تن نخ پلی استر گریدWP و B و A بود.