دوشنبه, ۲۷ خرداد ۱۳۹۸

طی هفته گذشته رقم خورد؛

رشد ۴۶ درصدی حجم معاملات در بورس کالای ایران

رشد ۴۶ درصدی حجم معاملات در بورس کالای ایران

تاپ خبر۲۴ : در هفته منتهی به ۲۰ دی ماه، ۴۰۳ هزار و ۶۶۳ تن انواع کالا به ارزش بیش از ۱۶ هزار میلیارد ریال در بورس کالای ایران مورد دادوستد قرار گرفت که نسبت به هفته ما قبل به ترتیب رشد ۴۶ و ۲۶ درصدی را در حجم و ارزش معاملات تجربه کرد.

به گزارش تاپ خبر۲۴ به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شرکت بورس کالای ایران، طی هفته اخیر، در تالار محصولات صنعتی و معدنی، ۱۹۴ هزار و ۳۱۹ تن انواع کالا به ارزش ۷ هزار و ۶۴۴ میلیارد ریال معامله شد.
در این تالار ۱۸۸ هزار و ۴۱۰ تن فولاد، ۲ هزار و ۲۸۰ تن مس، ۳ هزار و ۵۰۰ تن آلومینیوم، یک کیلوگرم شمش طلا، ۹ تن کنسانتره فلزات گرانبها و ۱۲۰ تن کنسانتره مولیبدن از سوی مشتریان خریداری شد.
همچنین در هفته معاملاتی مذکور در دو بخش داخلی و صادراتی تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی، ۲۰۶ هزار و ۶۰۸ تن انواع کالا به ارزش بیش از ۸هزار میلیارد ریال به فروش رسید.
در این تالار ۷۷ هزار و ۷۲۵ تن وکیوم باتوم، ۵۲ هزار و ۴۹۷ تن قیر، ۴۷ هزار و ۹۶۰ تن مواد پلیمری، ۲۲ هزار و ۱۰۸ تن مواد شیمیایی، ۶ هزار و ۳۷۰ تن گوگرد، ۱۴۰ تن آرگون و۲۵۰ تن عایق رطوبتی معامله شد.
تالار محصولات کشاورزی بورس کالای ایران نیز طی هفته مذکور، شاهد معامله ۲ هزار و ۲۹۴ تن ذرت دانه ای در قالب گواهی سپرده کالایی بود.
همچنین ۴۴۲ تن کالا به ارزش ۴۸ میلیون ریال در بازار فرعی بورس کالای ایران به فروش رسید.

نوشته شده توسط سايت خبري تحليلي تاپ خبر 24 در شنبه, ۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۸ ق.ظ

دیدگاه