دوشنبه, ۲۷ خرداد ۱۳۹۸

چقازردی تأکید کرد:

رشد همزمان منابع و اعطای تسهیلات بانک سپه/ تأثیرگذاری بانک سپه در رونق اقتصادی کشور

رشد همزمان منابع و اعطای تسهیلات بانک سپه/ تأثیرگذاری بانک سپه در رونق اقتصادی کشور

تاپ خبر۲۴: مدیرعامل بانک سپه ضمن اشاره به رشد همزمان منابع سپرده ای و اعطای تسهیلات و همچنین بهبود اکثر شاخص های این بانک طی سال گذشته و پنج ماهه نخست سالجاری،گفت:

بانک سپه به واسطه موفقیت در جذب منابع و ترزیق آن به بخش های مختلف اقتصادی،نقش تأثیرگذاری در رونق اقتصادی کشور داشته است.
به گزارش تاپ خبر۲۴ از بانک سپه، محمدکاظم چقازردی به مناسبت هفته دولت و بانکداری اسلامی،افزود:از مجموع منابع جذب شده بانک سپه تا پایان مرداد ماه سالجاری حدود ۶۰ درصد آن در قالب تسهیلات به بخش های مولد اختصاص یافته است.
وی ادامه داد:سوق دادن میزان تسهیلات اعطایی بانک سپه به بخش های مولد در ۵ ماهه نخست سالجاری نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن حدود ۲۰ درصد رشد داشته است.

* رشد ۳۴ درصدی منابع بانک سپه
مدیرعامل بانک از رشد ۳۴ درصدی منابع بانک سپه طی چهار ماهه نخست سالجاری نسبت به مدت مشابه سال ۹۵،خبر داد و گفت:مانده منابع بانک سپه در پایان مرداد ماه سالجاری به ۷۴۶ هزار میلیارد ریال رسیده است.

* نقش آفرینی بانک سپه در عرصه کلان اقتصادی / رشد ۱۷ درصدی پرداخت تسهیلات
چقازردی ضمن تأکید بر همراهی بانک سپه با اهداف اقتصاد مقاومتی و سیاست های اقتصادی دولت تدبیر و امید، تصریح کرد:مانده تسهیلات اعطای بخش های مختلف اقتصادی در پایان مرداد ماه سالجاری با ۱۷ درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۴۳۳ هزار میلیارد ریال رسیده است.
وی افزود: از مجموع تسهیلات پرداختی توسط بانک سپه ۱۲۱ هزار و ۶۵۰ میلیارد ریال به بخش صنعت و معدن،۲۷ هزار و ۴۴۵ میلیارد ریال به بخش کشاورزی و ۱۲۶ هزار و ۱۶۰ میلیارد ریال به بخش خدمات اختصاص یافت.
رئیس هیأت مدیره بانک سپه خاطرنشان کرد: پرداخت تسهیلات به بخش های صنعت و معدن، کشاورزی و خدمات طی چهار ماهه نخست سالجاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از آن به ترتیب ۵،۳۴و۱۱ درصد رشد نشان می دهد.
وی در خصوص پرداخت تسهیلات به بخش بازرگانی گفت: مانده تسهیلات پرداختی بانک سپه به این بخش در پایان مرداد ماه سالجاری به ۴۵ هزار و ۷۸۰ میلیارد ریال رسید که نسبت به مدت مشابه سال ۹۵، حدود ۱۶ درصد رشد داشته است.

* توجه به رفع نیازهای مردم و انجام مسئوولیت های اجتماعی / رتبه بالای بانک سپه در اجرای طرح ضربتی وام ازدواج
رئیس هیأت مدیره بانک سپه با بیان اینکه تعداد وام ازدواج پرداختی این بانک در طرح ضربتی از مرز ۳۱ هزار فقره گذشت اظهار داشت:با توجه به میزان پرداختی وام نسبت به سهمیه تعیین شده، در اجرای طرح ضربتی وام ازدواج بین پنج بانک تجاری بسیار موفق عمل کرده است.
وی افزود:شعب استانهای خراسان رضوی، تهران، فارس، خوزستان، مازندران، آذربایجان شرقی، اصفهان، لرستان، گیلان و کرمانشاه با پرداخت بیشترین تعداد وام ازدواج به ترتیب رتبه های اول تا دهم را در طرح ضربتی به خود اختصاص دادند.

* در ایجاد اشتغال برای محرومین دومین بانک کشور هستیم
رئیس هیأت مدیره بانک سپه گفت: با پرداخت ۲ هزار و ۱۳۲ میلیارد تومان تسهیلات به خانواده های تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) طی سال های ۹۲ تا ۹۵ بانک سپه به خودکفایی بیش از ۱۸ هزار خانوار محروم کشور کمک کرد.
وی با بیان اینکه بانک سپه در درصد تسهیلات پرداختی نسبت به سهم تکلیفی به محرومین، دومین بانک کشوراست، اظهار داشت: این بانک ۱۰۰۰ میلیارد ریال از منابع داخلی خود در سالجاری را برای ایجاد شغل پایدار و گره گشایی از مشکلات خانواده های تحت پوشش کمیته امام خمینی (ره) اختصاص داده است.
چقازردی گفت: پس از اجرایی شدن برجام از اوایل بهمن ماه سال ۹۴، ارتباط سوئیفتی با ۱۰۷ بانک برقرار و ۵۵ حساب مربوط به بانک سپه نزد ۲۸ بانک خارجی افتتاح یا فعال شده است.

* تجهیز کامل شعب خارج از کشور برای ارائه خدمات بهتر در عرصه بین المللی
وی با اشاره به تجهیز شعب خارجی بانک سپه بعد از رفع تحریم های بین المللی، خاطر نشان کرد: این بانک برای کمک به تسریع و تسهیل صادرات غیر نفتی و واردات مواد اولیه و ماشین آلات برای رونق تولید داخلی گسترش ارتباط با بانک های خارجی را به طور جدی دنبال می کند.

* برنامه بانک سپه برای افتتاح شعب چین، کره جنوبی و عراق
رئیس هیأت مدیره بانک سپه ادامه داد:براساس پیش بینی های صورت گرفته درخصوص احتمال افزایش حجم مبادلات تجاری، اقدامات اولیه برای گشایش شعبه بانک سپه در کشورهای کره جنوبی، چین و عراق انجام شده و با مساعدت نهادهای مرتبط داخلی و محلی به زودی شاهد فعالیت شعب نخستین بانک ایرانی در این کشورها خواهیم بود.

* فعالیت شعب خارجی بانک سپه مطابق استانداردها و مقررات بین المللی
مدیرعامل بانک سپه درخصوص انطباق شعب خارج از کشور این بانک با قوانین و مقررات بین المللی و محلی، اظهار داشت: بانک سپه در شعب خارجی خود برای مطابقت فعالیت های خود با مقررات محلی کشور میزبان و پایش کلیه فعالیت ها و عملکرد این شعب با آخرین قوانین و مقررات و استانداردهای بین المللی نظیر مبارزه با پولشویی،واحدی به نام تطبیق راه اندازی کرده است.
وی یادآور شد:۵۷۵ فقره سند در حوزه فعالیت ارزی به ارزش ۵۵۶ میلیون یورو طی پنج ماهه نخست سالجاری در شعب خارج از کشور بانک سپه ثبت شده است.

* رشد ۱۳۴ درصدی فعالیت های ارزی
رئیس هیأت مدیره بانک سپه از رشد ۱۳۴ درصدی فعالیت های ارزی بانک سپه طی چهار ماهه نخست سالجاری نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن خبر داد و افزود: رقم فعالیت های ارزی این بانک در چهار ماهه اول سالجاری به ۵ میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار رسید.
وی گفت: در همین مدت ۶۱ میلیون دلار ضمانت نامه ارزی توسط بانک سپه صادر شد.

* افزایش ۳۲ درصدی پایانه های فروشگاهی بانک سپه
رئیس هیأت مدیره بانک سپه به توسعه خدمات الکترونیکی این بانک طی دو سال اخیر اشاره کرد و افزود: طی سالهای اخیر این بانک توسعه خدمات الکترونیکی را به صورت جدی دنبال کرده و به واسطه اعتماد عمومی و تلاش کارکنان تعداد پایانه های فروشگاهی تا پایان مرداد ماه سال جاری با ۳۲ درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن به ۳۳۱ هزار دستگاه رسیده است.
وی در خصوص دستگاه های خودپرداز این بانک گفت: بانک سپه در حال حاضر با ۳ هزار و ۷۶۹ دستگاه خودپرداز در سراسر کشور به خدمات رسانی مشغول است.
چقازردی گفت: تعداد دستگاه های خود پرداز بانک سپه طی چهار ماهه نخست سالجاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۲۴ درصد رشد داشت.

* کمک به دولت در اجرای طرحهای ملی نقشه راه بانک سپه
چقازردی تصریح کرد: بانک سپه در کنار دولت دوازدهم همچون سالهای گذشته مصمم است تا علاوه بر توجه و کمک به تحقق اهداف کلان اقتصادی، رفع نیاز های خرد مردم را نیز مدنظر قرار داده و برای حل آن تمام تلاش خود را معطوف کند.
رئیس هیأت مدیره بانک سپه یادآورشد: بانک سپه همواره در اجرای قوانین پولی کشور پیشتاز بوده و به عنوان بانکی تأثیرگذار و منضبط اجرا کننده سیاستهای کلان بانک مرکزی است.

نوشته شده توسط سايت خبري تحليلي تاپ خبر 24 در یکشنبه, ۱۹ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۲:۱۵ ب.ظ

دیدگاه