پنج شنبه, ۲۲ آذر ۱۳۹۷

طی هفته منتهی به 15 مردادماه صورت گرفت؛

رشد معاملات محصولات فولادی در بورس کالای ایران

رشد معاملات محصولات فولادی در بورس کالای ایران

تاپ خبر۲۴: طی هفته منتهی به ۱۵ مردادماه، در حالی بیش از ۵۵۱ هزار تن انواع کالا به ارزش حدود ۶۸۰۰ میلیارد ریال در بازارهای فیزیکی و فرعی بورس کالای ایران مورد دادوستد قرار گرفت که گروه فولاد به لحاظ حجم و ارزش به ترتیب رشد ۲۷ و ۱۷ درصدی را تجربه کرد.
به گزارش تاپ خبر۲۴ به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شرکت بورس کالای ایران، در این هفته و در تالار داخلی و صادراتی محصولات صنعتی و معدنی، ۲۷۸ هزار و ۱۰۸ تن انواع کالا به ارزش بیش از ۳۱۲۵ میلیارد ریال معامله شد.
در این تالار، ۱۶۸ هزار و ۲۲۹ تن انواع مقاطع فولادی، ۱۰۰ هزار تن سنگ آهن، ۴۴۵۰ تن انواع مس، ۱۰۰ تن کنسانتره مولیبدن، ۵۰۲۰ تن آلومینیوم، ۱۰۰ تن کک و ۹ تن کنسانتره فلزات گرانبها خریداری شد.
همچنین در دو بخش داخلی و صادراتی تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی، ۲۴۰ هزار و ۸۰۵ تن انواع کالا به ارزش بیش از ۳۳۹۸ میلیارد ریال به فروش رسید. در این تالار، ۱۳۱ هزار و ۳۷۳ تن انواع قیر، ۳۵ هزار و ۷۷۹ تن مواد پلیمری، ۳۷ هزار و ۱۴۰ تن وکیوم باتوم، ۱۹ هزار تن لوب کات، ۱۴ هزار و ۷۸۳ تن مواد شیمیایی، ۷۹۰ تن عایق رطوبتی، ۱۰۱۰ تن گوگرد، ۹۰۰ تن سلاپس واکس و ۳۰ تن گاز آرگون معامله شد.
طی هفته مذکور در تالار محصولات کشاورزی نیز، ۳۴۶۰ تن شکرسفید و ۲۸ هزار تن ذرت به فروش رسید.

نوشته شده توسط سايت خبري تحليلي تاپ خبر 24 در جمعه, ۱۶ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۰۸ ب.ظ

دیدگاه