تاپ خبر24: در معاملات هفته گذشته بازار فیزیکی بورس کالای ایران 3 میلیون و 205 هزار و 651 تن انواع محصول به ارزش 45.7 هزار میلیارد تومان دادوستد شد. که نسبت به هفته گذشته به ترتیب رشد 3 و 32 درصدی را در حجم و ارزش معاملات تجربه کرد.

به لحاظ حجم سیمان، فولاد، سنگ‌آهن سنگین‌وزن‌های تالار صنعتی و معدنی و وکیوم باتوم، مواد پلیمری نیز سنگین‌وزن‌های تالار پتروشیمی و فرآورده‌های نفتی بودند.

به گزارش تاپ خبر۲۴ از روابط‌عمومی بورس کالای ایران، تالار محصولات صنعتی و معدنی شاهد معامله ۲ میلیون و ۶۴۲ هزار و ۶۰۵ تن انواع کالا به ارزش ۳۳٫۸ هزار میلیارد تومان در هفته گذشته بود.

در این تالار یک میلیون و ۲۰۳ هزار و ۳۲۵ تن سیمان، ۸۰۵ هزار و ۵۹ تن فولاد، ۴۵۸ هزار تن سنگ آهن، ۷۴ هزار  تن آهن اسفنجی،۱۱ هزار و ۵۷۵ تن آلومینیوم، ۷ هزار و ۹۳۸ تن مس، یک هزار و ۴۴۰ تن روی، ۲۵۰ تن کنسانتره مولیبدن، ۱۸ تن کنسانتره و ۲۰ دستگاه کامیون کشنده فتون معامله شد.

از طرفی در دو بخش داخلی و صادراتی تالار فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی ۵۵۳ هزار و ۲۸۲ تن انواع کالا و محصول به ارزش ۱۱٫۱ هزار میلیارد تومان به فروش رسید.

در تالار فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی ۱۹۷ هزار و ۸۰۹ تن قیر، ۱۴۴ هزار تن وکیوم باتوم، ۱۲۱ هزار و ۳۶۳ تن مواد پلیمری، ۴۶ هزار و ۱۹ تن مواد شیمیایی، ۲۱ هزار و ۷۰۰ تن لوب کات، ۴ هزار و ۶۹۰ تن روغن، ۱۷ هزار و ۴۰۰ تن گوگرد و ۳۰۰ تن گازها و خوراک ها معامله شد.

در تالار کشاورزی نیز یک تن و ۹۰۰ کیلوگرم زعفران به ارزش ۱۶۵ میلیارد تومن مورد معامله قرار گرفت

بازار فرعی نیز شاهد معامله ۹ هزار و ۷۶۲ تن انواع کالا و محصول به ارزش ۴۸۳ میلیارد تومان بود.