تاپ خبر۲۴:وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با شناخت درست از مسائل اقتصادی کشور تا پایان سال سوم فعالیت دولت، تورم را کنترل و به نقطه مطلوب خواهیم رساند. علی ربیعی صبح پنجشنبه در نشست تخصصی با تولیدکنندگان شهرستان بوئین زهرا که در کارخانه آریان فولاد این شهرستان برگزار شد، اظهارداشت: در شرایط تورم […]

تاپ خبر۲۴:وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با شناخت درست از مسائل اقتصادی کشور تا پایان سال سوم فعالیت دولت، تورم را کنترل و به نقطه مطلوب خواهیم رساند.

علی ربیعی صبح پنجشنبه در نشست تخصصی با تولیدکنندگان شهرستان بوئین زهرا که در کارخانه آریان فولاد این شهرستان برگزار شد، اظهارداشت: در شرایط تورم و رکود فعلی که با بهره وری پائین و بیکاری ۱۳ درصد دولت را تحویل گرفته‌ایم و با سختی‌های متعددی مواجهیم که قانون کار و نرخ بیکاری که به موجی تبدیل شده باید بتوانیم ضمن بالا بردن بهره وری مسائل اجتماعی و رفاهی کارگران را نیز حل کنیم.

وی افزود: بسته‌ای از مشکلات پیش روی دولت است اما با فهم درست از مسائل در مسیر اصولی حرکت خواهیم کرد و دیگر اجازه نمی‌دهیم ثروتی که مستقیما به دست مردم داده شد و یا به سمت مسکن رفت و ناپایداری شغلی و تورم ایجاد کرد بدین صورت ادامه پیدا کند بلکه با رعایت قانون تلاش می‌کنیم درست عمل کنیم.

ربیعی تصریح کرد: دولت، دولت آزمون و خطا نیست بلکه با ورود افراد با تجربه شناسایی مشکلات در حوزه‌های مختلف آغاز شده و همه در جریان مشکلات شما کارگران و کرفرمایان هستیم و با درک درست از وضعیت شما در حال برنامه ریزی برای کنترل تورم و کاهش آن در کشور هستیم.

تورم در سه سال به نقطه قابل قبولی خواهد رسید
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: تورم را در سال سوم دولت به یک نقطه قابل قبول خواهیم رساند و تلاش می‌کنیم کارخانه‌ها با ظرفیت کامل تولید کنند و با تثبیت نرخ ارز گشایش در LC مشکلات تولید را حل کنند.

وی عنوان کرد: اگر هدفمندی یارانه ها در مسیر درست صورت می گرفت و سهم ۵۰ درصدی هم داده می شد امروز مشکلات اینگونه نداشتیم زیرا با اصلاح حاملهای انرژی قرار بود تولید راه بیفتد نه اینکه متوقف شود لذا در این بخش هر اتفاقی بیفتد باید قانونی باشد.

ربیعی یادآورشد: از ادارات کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواسته ایم تا گزارش کاملی از وضعیت خود تهیه کرده و به وزارتخانه ارسال کنند تا ضمن بررسی منطقی و اصولی آنها برای حل این مشکلات اقدام کنیم.

وی اظهارداشت: از فروش شرکت های تولیدی نیز باید گزارش کاملی تهیه شود تا بتوانیم ضمن بررسی این موضوع آسیب‌ها را شناسایی کنیم.

گام اول/ افزایش اشتغال و ظرفیت کامل تولیدی

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: گام اول ما افزایش اشتغال و بهره برداری از ظرفیت‌های کامل تولیدی است و امروز اشتغال یک شعار انتخاباتی برای دولت نیست بلکه یک آرمان است و این مهم با توسعه در فضای کسب و کار محقق خواهد شد.

وی بیان کرد: از کانونهای کارفرمایی و کارگری درخواست می کنیم فعالتر برخورد کرده و دیدگاه های کارشناسی خود را به وزارتخانه منتقل کنند تا در نشست های تخصصی این مسائل مورد بررسی دقیق قرار گیرد.

ربیعی خطاب به تولیدکنندگان افزود: مطمئن باشید مسائل را فهمیده و درک کرده ایم و با فهم درست از مسائل و جهت گیری منطقی اعتبارات و امکانات دولتی را برای بهبود فضای کسب و کار و اشتغال بکار خواهیم گرفت.

در حاشیه این مراسم هنگام ورود وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در عزیمت به کارخانه بر اثر ترافیک جاده یک دستگاه کامیون حامل مواد نفتی با دو دستگاه سمند و پژو پارس برخورد کرد و در این حادثه دو نفر مجروح شدند که این حادثه موجب تاثر وزیر شد.