تاپ خبر۲۴ :مدیرعامل رایتل در نشست خبری صبح امروز این اپراتور از اعلام آمادگی رایتل برای انجام ترابردپذیری خبر داد. به گزارش تاپ خبر۲۴ ، سید مجید صدری مدیرعامل رایتل درصبح امروزدر نشست خبری که با حضور اصحاب رسانه در محل شرکت خدمات ارتباطی رایتل برگزار شد گفت: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری سال جاری […]

تاپ خبر۲۴ :مدیرعامل رایتل در نشست خبری صبح امروز این اپراتور از اعلام آمادگی رایتل برای انجام ترابردپذیری خبر داد.

به گزارش تاپ خبر۲۴ ، سید مجید صدری مدیرعامل رایتل درصبح امروزدر نشست خبری که با حضور اصحاب رسانه در محل شرکت خدمات ارتباطی رایتل برگزار شد گفت: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری سال جاری سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل است، به همین منظور من و همکارانم در شرکت رایتل تمامی فعالیت­های خود را معطوف به این مساله کرده­ایم و تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا بتوانیم اقدام و عمل را به معنای واقعی در همه امورمان به کار گیریم. به این منظور حدود ۵۰۰۰ قرارداد کلان همکاری با شرکت‌های داخلی منعقد شده است که بسیاری از این شرکت­‌ها، دانش بنیان هستند و رایتل با این قراردادهای همکاری عملا به توسعه این شرکت­‌ها نیز کمک کرده است.
مدیرعامل رایتل ادامه داد: ما همچنین ۱۲ درصد از تجهیزات فعال، ۱۰۰ درصد تجهیزات غیرفعال و ۴۸ درصد از خدمات فنی و مهندسی را از طریق پیمانکاران داخلی تامین کرده­‌ایم و در حوزه مشاوره خدمات مدیریت پیمان نیز ۱۰۰ درصد از توان داخلی استفاده شده است.
مساله مهم دیگری که می­توان به آن اشاره کرد این است که بر اساس تعاملات و پیگیری­‌های انجام شده تاکنون در هزینه­‌های گمرکی و ترخیص حدود ۵۰۰ میلیارد ریال، در هزینه­‌های مربوط به اجازه لینک­‌های ارتباطی از شرکت ارتباطات زیر ساخت حدود ۱۰۰ میلیارد ریال و در هزینه­‌های تبلیغات صدا و سیما، بهره­‌های بانکی و مواردی از این دست ده­‌ها میلیارد ریال صرفه­‌جویی شده است. ضمن اینکه با سرمایه گذاران خارجی مشتاق به سرمایه­گذاری در پروژه رایتل نیز در جهت توسعه توان مالی شرکت مذاکرات و جلسات بسیار خوبی برگزار شده است.
وی در ادامه صحبت های خود گفت: بر اساس آمار موجود میزان رضایت‌مندی مشترکان از خدمات رایتل به طور قابل ملاحظه­‌ای رشد داشته است، به عنوان مثال وضعیت ترافیک مصرفی رایتل در نوروز ۹۵ نسبت به نوروز ۹۴، ۲۰۰ درصد و به نسبت نوروز ۹۳ ، ۱۱۰۰ درصد رشد داشته است. وضعیت مکالمه نوروز ۹۵ نیز نسبت به نوروز ۹۴، ۵۰ درصد و نسبت به نوروز ۹۳ رشد ۹۰۰ درصدی داشته است، وضعیت پیامک نیز در نوروز ۹۵ نسبت به نوروز ۹۴، ۵۰ درصد و نسبت به نوروز ۹۳ رشد ۹۰۰ درصدی داشته است.
همچنین خارج از بحث نوروز در مصرف ترافیک روزانه سال ۹۴ نسبت به سال ۹۳، ۲۰۰ درصد و نسبت به سال ۹۲، ۱۵۰۰ درصد رشد داشته است. البته میزان مصرف ترافیک در سال ۹۵ هم تاکنون نسبت به سال ۹۴، ۲۵۰ درصد دارای رشد بوده است که امیدواریم این روند تا پایان سال نیز ادامه داشته باشد.
صدری در خصوص پوشش شبکه نیز خاطرنشان کرد: در انتهای سال ۹۴ نسبت به انتهای سال ۹۳ به میزان بیش از ۱۰۰ درصد و نسبت به پایان سال ۹۲ به میزان ۲۵۰ درصد رشد داشته­‌ایم و امیدواریم این روند را با سرعت بیشتری ادامه دهیم.
مدیرعامل شرکت رایتل اینگونه ادامه داد: در رابطه با تعداد مشترکین، در سال ۹۴ بیش از ۲ میلیون نفر به مشترکین رایتل اضافه شد و تعداد مشترکین ما در حال حاضر بیش از ۵۰ درصد نسبت به سال ۹۳ رشد داشته است و در مقایسه با سال ۹۲ رشد ۱۵۰۰ درصدی را شاهد بودیم و امیدواریم با توجه به برنامه ریزی­‌های انجام شده و خدماتی که ارایه خواهیم داد این میزان را در پایان سال ۹۵ به میزان قابل توجهی افزایش دهیم.
سید مجید صدری در ادامه صحبت های خود به اهمیت اشتغال­‌زایی پرداخت و گفت یکی از مباحث بسیار مهمی که لازم است همگی در کشور به آن توجه ویژه داشته باشیم بحث اشتغال‌زایی برای جوانان است، رایتل از ابتدای فعالیت خود علاوه بر ایجاد زمینه اشتغال مستقیم برای بیش از ۱۲۰۰ نفر، با رویکرد تکیه بر دانش و توان داخلی، به انعقاد قراردادهای مختلف با شرکت‌ها و پیمانکاران داخلی پرداخته است و از این طریق با ایجاد اشتغال غیر مستقیم نیز برای جوانان متخصص این مرز و بوم، گامی بلند برای اعتلای میهن اسلامی برداشته است.
مدیرعامل رایتل ادامه داد: تاکنون بالغ بر ۳۷ هزار فرصت شغلی توسط رایتل ایجاد شده است که این میزان نسبت به سال ۹۲ که عددی در حدود ۹ هزار نفر بود، ۴ برابر رشد داشته است.
وی گفت: یکی از بحث های مهم پیشرو در حوزه اپراتوری بحث ترابرد پذیری است، رایتل از هنگامی که موضوع ترابردپذیری از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مطرح شد کارگروه فنی ترابردپذیری را در شرکت شکل داد و امروز مفتخرم به اطلاع شما برسانم رایتل اولین اپراتوری است که امور فنی این مهم را انجام داده و آماده میزبانی از مشترکینی است که تمایل به استفاده از خدمات ارتباطی رایتل دارند.
وی خاطرنشان کرد: با فعال شدن ترابردپذیری مشترک می­تواند بنابر نیاز خود، با حفظ شماره تلفن و سیم­کارت از خدمات اپراتور دیگری استفاده کند.
سید مجید صدری در ادامه صحبت های خود گفت: در شرکت رایتل طرح­‌های ویژه­ای در حال برنامه­ریزی است و امیدواریم همراه با آغاز ترابردپذیری شاهد ارایه خدمات با کیفیت و ارزان قیمت به مشترکین خود باشیم.
در ادامه این نشست سید مجید صدری در خصوص برقراری رومینگ رایتل گفت: سرویس رومینگ رایتل تا سال ۹۳ فعال نبود و در سال ۹۴ و ظرف مدت زمان یک سال رومینگ رایتل فعال و در حال حاضر با ۱۸۰ اپراتور دنیا رومینگ رایتل برقرار شده است، همچنین در حال برنامه­ریزی برای ارایه سرویس دیتا به مسافران خارجی و مشترکینی که در سفرهای خارجی خود به اینترنت نیاز دارند هستیم.
صدری در خاتمه صحبت های خود گفت: سال گذشته ۹۸ درصد برنامه ها و اهداف رایتل محقق شد و امیدواریم در سال جدید نیز با حفظ اعتماد مشترکین خود رشد چشمگیری داشته باشیم.