تاپ خبر۲۴:مدیر توسعه بازار مشتقه بورس کالای ایران خبرداد: سامانه اینترنتی ثبت نام آزمونهای شرکت بورس کالای ایران به منظور تسهیل فرایند ثبت نام متقاضیان اخذ مجوز دسترسی به سامانه معاملات برخط راه اندازی شد. به گزارش تاپ خبر۲۴ به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل بورس کالای ایران، پدرام زاد نو عزیزی […]

تاپ خبر۲۴:مدیر توسعه بازار مشتقه بورس کالای ایران خبرداد: سامانه اینترنتی ثبت نام آزمونهای شرکت بورس کالای ایران به منظور تسهیل فرایند ثبت نام متقاضیان اخذ مجوز دسترسی به سامانه معاملات برخط راه اندازی شد.

به گزارش تاپ خبر۲۴ به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل بورس کالای ایران، پدرام زاد نو عزیزی درخصوص مهمترین ویژگی های این سامانه گفت: سامانه ثبت نام آزمونهای شرکت بورس کالای ایران به مشتریان حق انتخاب می دهد تا روز، ساعت و مکان برگزاری آزمون را از میان گزینه هایی که در این سامانه به ثبت رسیده است انتخاب کنند.

وی با اشاره به دیگر خصوصیات این سامانه افزود: این سامانه به صورت سایت اینترنتی و به آدرس reg.ime.co.ir  .طراحی شده و به همین جهت محدودیت جغرافیایی برای مشتریان ندارد و مشتریان می توانند  از هر مکانی پیشرفت کار خود را در این سامانه پیگیری کنند و نیاز به مراجعه حضوری به محل شرکت نیست .

زادنو عزیزی گفت: در صورت احراز هویت مشتری توسط بورس کالا اطلاعات مربوط به وی در این سامانه ثبت شده و پیغام متناسب با پیشرفت کار به وی نمایش داده می شود.

مدیر توسعه بازار مشتقه اظهار کرد: بورس کالای ایران در حال اندیشیدن تدابیری برای برگزاری این آزمونها در شهرهای مختلف است.

وی تاکید کرد: تمام مراحل ایده،  طراحی و اجرای سامانه ثبت نام آزمون متقاضیان اخذ مجوز دسترسی به سامانه معاملات برخط توسط شرکت بورس کالای ایران انجام پذیرفته است.

زادنو عزیزی با اشاره به راه اندازی معاملات برخط آتی در ادامه اظهار کرد: در این راستای و با توجه به تخصصی بودن بازار مشتقه و خاصیت اهرمی این بازار خصوصا در شرایط بحرانی، لازم است مشتریان دانش و اطلاعات کافی در این خصوص را داشته باشند.

وی افزود : پیش از این شرایط افراد متقاضی دسترسی به سامانه معاملات برخط در سه بند ، داشتن حداقل ۱۸ سال سن، حداقل مدرک تحصیلی و شرکت در آزمونهای بورس کالا اعلام شدکه  افرادی که دارای مدرک تحصیلی مرتبط  با این حوزه هستند  از شرکت در این آزمونها معاف می شوند.

وی افزود:  اطلاعات مربوط به مابقی متقاضیان پس از ارائه مدارکشان به کارگزاران دارای مجوز معاملات برخط آتی و پس از احراز هویت آنها توسط کارگزار و تایید مدارک توسط بورس کالا در سامانه ثبت نام آزمونها ثبت می شود.

مدیر توسعه بازار مشتقه گفت: سامانه ثبت نام آزمونهای شرکت بورس کالای ایران علاوه براطلاعات مربوط به زمان و مکان آزمونها، نمایش و تهیه کارت ورود به جلسه امتحان،  امکان پیگیری نتیجه آزمونها را نیز به مشتریان می دهد.

زاد نو عزیزی در پایان افزود: این سامانه قابلیت استفاده برای آزمونهای  مختلف با موضوعات متفاوت در آینده را نیز دارد