تاپ خبر۲۴:رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در نشست خبری امروز خود که با حضور جمعی از خبرنگاران برگزار شد، از راه اندازی بورس آتی ارز در بورس کالای ایران خبر داد. به گزارش تاپ خبر۲۴ به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل بورس کالای ایران، دکتر محمد فطانت در نشست خبری روز […]

تاپ خبر۲۴:رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در نشست خبری امروز خود که با حضور جمعی از خبرنگاران برگزار شد، از راه اندازی بورس آتی ارز در بورس کالای ایران خبر داد.
به گزارش تاپ خبر۲۴ به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل بورس کالای ایران، دکتر محمد فطانت در نشست خبری روز یکشنبه ۱۱ مرداد، به راه اندازی آتی ارز در بورس کالا اشاره کرد و گفت: معاملات آتی ارز بحثی است که مدت ها است روی آن بررسی های لازم انجام شده است تا این که با ایجاد شرایط تک نرخی شدن ارز، این بازار با مشارکت بانک مرکزی، سیستم بانکی و صرافی ها در بورس کالای ایران راه اندازی شود.
وی با اشاره به اینکه بورس کالا شرایط و الزامات راه اندازی بازار آتی از جمله نرم افزار، دستور العمل ها و روش ها را دارا می باشد، گفت: در حال حاضر نیز با مقامات سیستم بانکی در حال تحلیل ایجاد این بازار در بورس کالا هستیم و مزایای آن در حال بررسی همه جانبه است.