تاپ خبر۲۴ : شرکت سامسونگ الکترونیکس به تازگی از یک مجموعه کامل، شامل نرم افزاری جدید در کنار لنزهای دوگانه ایزوسل دوآل (ISOCELL Dual) رونمایی کرد که امکان استفاده از قابلیت‌های پیشرفته‌ای مانند افکت Bokeh و تصویربرداری در نور پایین را برای گوشی‌های پایین رده و میان‌رده فراهم می‌کند. استفاده از این قابلیت‌ها تاکنون محدود […]

تاپ خبر۲۴ : شرکت سامسونگ الکترونیکس به تازگی از یک مجموعه کامل، شامل نرم افزاری جدید در کنار لنزهای دوگانه ایزوسل دوآل (ISOCELL Dual) رونمایی کرد که امکان استفاده از قابلیت‌های پیشرفته‌ای مانند افکت Bokeh و تصویربرداری در نور پایین را برای گوشی‌های پایین رده و میان‌رده فراهم می‌کند.

استفاده از این قابلیت‌ها تاکنون محدود به گوشی‌های پرچمدار بوده است، اما حسگرهای دوگانه ISOCELL و مجموعه الگوریتم‌های نرم‌افزاری که اکنون سامسونگ رونمایی کرده است، امکان استفاده از این قابلیت‌ها در گوشی‌های با قیمت‌های پایین‌تر را هم فراهم می‌کند.
بن کی هور، معاون مدیر بازاریابی سیستم‌های LSI در شرکت سامسونگ می‌گوید «دوربین‌های دوگانه، تجربه‌‌ای جدید و هیجان‌انگیز از عکاسی با گوشی‌های موبایل است. راه‌حل فراگیر سامسونگ برای لنزهای دوگانه ISOCELL باعث می‌شود روند تولید محصول توسط تامین‌کنندگان ما ساده‌تر شده و در نتیجه دوربین‌های دوگانه برای تعداد بیشتری از مشتری‌های ما عرضه شود».
گوشی‌های هوشمند مجهز به دوربین‌های دوگانه دارای دو حسگر تصویر هستند که اطلاعات مختلف نور را دریافت کرده و امکان استفاده از قابلیت‌های جدیدی مانند فوکوس مجدد و تصویربرداری در نور کم را فراهم می‌کنند. دوربین‌های دوگانه با داشتن چنین مزایایی به روندی رو به رشد در گوشی‌های پرچم‌دار تبدیل شده‌اند. اما قرار دادن این دوربین‌های دوگانه در دستگاه‌های معمولی برای تولید‌کنندگان قطعات (OEM) بسیار دشوار است زیرا این کار نیازمند اجرای روش‌های بهینه‌سازی زمان بین OEMها و شرکت‌های تولیدکننده حسگرها و الگوریتم‌های نرم‌افزاری است.
اکنون راه‌حل فراگیر سامسونگ برای دوربین‌های دوگانه می‌تواند این روند را تسهیل کرده و امکان گنجاندن قابلیت‌هایی را در دوربین گوشی‌های میان‌رده فراهم کند که تاکنون تنها در گوشی‌های پرچمدار و مجهز به یک پردازنده مجزا برای تصویر امکان داشت.
شرکت سامسونگ با هدف تسهیل توسعه و کاهش مشکلات روند تولید گوشی‌های هوشمند دارای دوربین دوگانه اولین مجموعه کامل دوربین دوگانه را با سخت‌افزار حسگرهای دوگانه ISOCELL و نرم‌افزار الگوریتم بهینه این حسگرها، عرضه کرده است. به این ترتیب امکان قرار دادن این قابلیت در گوشی‌های پایین و میان‌رده نیز فراهم می‌شود تا کاربران آنها بتوانند از قابلیت‌هایی مانند فوکوس مجدد و تصویربرداری در نور کم استفاده کنند. در این مجموعه الگوریتم فوکوس مجدد سامسونگ با یک جفت حسگر ۱۳ و ۵ مگاپیکسلی عرضه شده است و الگوریتم LLS برای تصویربرداری در نور کم همراه با یک جفت حسگر ۸ مگاپیکسلی عرضه می‌شوند تا بکارگیری آنها توسط OEMها ساده‌تر شود.