تاپ خبر۲۴: ایسوس در نمایشگاه کامپیوتکس ۲۰۱۶ در غرفه های تخصصی خود، چندین راهکار جالب برای لذت از سبک زندگی مدرن را ارائه کرده که با هم به بررسی دو مورد از آنها می پردازیم: به سبک خودتان بسازید: پروژه چاپ سه بعدی ایسوس ایسوس به تازگی گامی جدید برای شخصی سازی و طراحی مادربورد […]

تاپ خبر۲۴: ایسوس در نمایشگاه کامپیوتکس ۲۰۱۶ در غرفه های تخصصی خود، چندین راهکار جالب برای لذت از سبک زندگی مدرن را ارائه کرده که با هم به بررسی دو مورد از آنها می پردازیم:

به سبک خودتان بسازید: پروژه چاپ سه بعدی ایسوس

ایسوس به تازگی گامی جدید برای شخصی سازی و طراحی مادربورد و کارت گرافیک به کمک چاپگرهای سه بعدی، برداشته است. با توجه به علاقه وافر گیمرها و PC Modder ها به تغییرات ظاهر کل سیستم، ایسوس در سری جدید خود با طراحی ماژولار بخش هایی از قطعات اصلی، آزادی عمل بیشتری را برای کاربران فراهم کرده است.

در نمایشگاه کامپیوتکس ۲۰۱۶، ایسوس به منظور آشنایی بیشتر بازدیدکنندگان از این ویژگی، برخی از مادربوردهای خود را توسط طرح هایی با چاپ سه بعدی دیزاین و ویرایش کرده بود. در صورتی که تمایل به استفاده از طرح ها یا اشتراک طرح سه بعدی خود با دیگران دارید در انجمن اختصاصی ROG ایسوس به آدرس زیر رفته و طرح خود را به اشتراک بگذارید:

http://rog.asus.com/forum/forumdisplay.php?288-3D-Printing

ارتباط نور و رنگ با ویژگی Aura RGB

ایسوس در کارت های گرافیک سری ROG STRIX و مادربوردهای جدید خود، به کمک فناوری Aura RGB امکان افزودن طیف نور در بازه کامل RGB را فراهم آورده است. شخصی سازی نورپردازی به سادگی توسط یک نرم افزار انجام می گیرد و کاربر می تواند میلیونها رنگ را برای بخش های مختلف مادربورد و کارت گرافیک انتخاب کند. همچنین ۶ جلوه مختلف نیز قابل تعریف است تا درخشش نور LED به سلیقه و شرایط کاربر در درسترس باشد.

ایسوس راهکاری خلاقانه برای کم کردن هزینه نورپردازی به کیس اضافه کرده است. یک هدر RGB برای اتصال نوار RGB LED به مادربورد اضافه شده تا کاربر با هزینه ای ناچیز کیس خود را زیبا تر کند. حالت های رنگی این هدر نیز توسط نرم افزار قابل برنامه ریزی است و کاربر می تواند نورافشانی کیس را با دیگر قطعات همسان کند.

SmartHome ایسوس

ایسوس در کامپیوتکس ۲۰۱۶ راهکار “ASUS SmartHome” را ارائه کرد که بازه وسیعی از راهکارهای به کارگرفته شده در خانه هوشمند را شامل می شود و کاربر می تواند توسط “ASUS SmartHome Gateway” تعداد بیشماری از لوازم خانگی را توسط یک نرم افزار کاربرپسند در تلفن همراه مدیریت کند. طراحی SmartHome Gateway ایسوس بر اساس امنیت بالا و مصرف بهینه انرژی در محیط زندگی است و کاربر می تواند به تمامی ویژگی های یک خانه هوشمند که توسط دستگاه های قابل پشتیبانی در SmartHome Gateway نظیر دانگل های هوشمند لوازم خانگی، قفل درب هوشمند، سنسور های باز/بسته درب ها، سنسور های حرکتی و آژیر هشدار و ترکیبی از سنسورهای حسی مانند دما و رطوبت را مدیریت کند.

دانگل هوشمند لوازم خانگی ایسوس با استاندارد انجمن صنایع انرژی هوشمند تایوان (TaiSEIA) سازگار است. این دانگل با سیگنال های بی سیمZigbee® به کاربران امکان کنترل همه جانبه لوازم منزل نظیر سیستم تهویه مطبوع، سیستم رطوبت ساز، یخچال فریز و ماشین های شوینده را توسط با رابط SmartHome Gateway ایسوس، می دهد. همچنین دستگاه های سازگار با این سیستم می توانند با سنسورهای SmartHome Gateway ارتباط برقرار کرده و مدیریت شوند.

قفل هوشمند درب با ویژگی اختصاصی جلوگیری از ورود افراد غیرمجاز، طراحی شده اند و به سنسور زاویه باز حرکتی به همراه آژیر هشدار مجهز هستند و قادر به شناسایی جزئی ترین حرکت در جلوی درها به همراه هشدار و اقدام به قفل درها هستند.

برای حفاظت از محیط زیست و صرفه جویی در مصرف انرژی، سنسورهای حسی/حرارتی به کاربر امکان مشاهده کامل از شرایط دما و رطوبت خانه را می دهد و بر اساس اطلاعات دقیق بهترین تصمیم ها را برای کنترل لوازم گرمایی/برودتی اتخاذ می کند.