تاپ خبر۲۴:مدیر عامل بانک ملی ایران در رأس هیأتی از مسئولان ارشد این بانک طی سفر یک روزه به شهر قم ، در بیت چند نفر از مراجع عظام تقلید حضور یافت و با ایشان دیدار و گفتگو کرد. دکتر عبدالناصر همتی در ابتدای سفر خود با حضور در بیت آیت اله موسوی اردبیلی با […]

تاپ خبر۲۴:مدیر عامل بانک ملی ایران در رأس هیأتی از مسئولان ارشد این بانک طی سفر یک روزه به شهر قم ، در بیت چند نفر از مراجع عظام تقلید حضور یافت و با ایشان دیدار و گفتگو کرد.

دکتر عبدالناصر همتی در ابتدای سفر خود با حضور در بیت آیت اله موسوی اردبیلی با ابراز خرسندی از دیدار ایشان و تبریک ولادت امام حسین (ع) ، برای ایشان آرزوی سلامتی و طول عمر کرد و در ادامه با ارائه گزارشی از عملکرد بانک ملی ایران طی سه سال اخیر، موقعیت فعلی این بانک را مطلوب ارزیابی کرد.
وی ابراز داشت : بانک ملی ایران به عنوان بزرگترین بانک کشور با تمام توان در خدمت مردم و رشد و توسعه اقتصادی کشور بویژه در شرایط پسا تحریم است و سیاست های خود را در سال ۹۵ بر مبنای اقتصاد مقاومتی اجرا خواهد کرد.
آیت اله موسوی اردبیلی نیز پس از استماع گزارش مدیر عامل بانک ملی ایران ، ضمن قدردانی از تلاش های انجام گرفته برای مسئولان این بانک آرزوی توفیق کرد.
در ادامه این سفر ، دکتر همتی و هیأت همراه با حضور در بیت آیت اله علوی گرگانی با ایشان دیدار و گفتگو کرد.
وی در این دیدار با ارائه گزارشی از وضعیت بانک ها در حال حاضر گفت: ۸۷ درصد تأمین منابع مالی کشور توسط سیستم بانکی انجام می شود و لذا انتظار بالایی از نظام بانکی برای رفع مشکلات کشور وجود دارد.
دکتر همتی با اشاره به محدودیت های نظام بانکی نظیر حجم بالای بدهی های دولت و بدهکاران به بانکها ابراز داشت: بانک ها در سال جاری براساس منویات مقام معظم رهبری در زمینه اقتصاد مقاومتی ، سیاست های خود را براساس رشد و توسعه تولید ملی تنظیم کرده اند.
وی گفت: بانک ملی ایران نیز به عنوان بزرگترین بانک کشور تسهیلات خود را در سه زمینه رشد تولید ملی، توسعه صادرات و افزایش اشتغال پرداخت خواهد کرد.
آیت اله علوی گرگانی نیز در این دیدار با تقدیر از مسئولان بانک ملی ایران و آرزوی توفیق برای آن ها در انجام امور ابراز داشت: حضور مسئولان نظام مقدس جمهوری اسلامی در بیت علما و مراجع ، یکی از افتخارات نظام محسوب می شود و انشاء اله با راهنمایی های مراجع و تلاش مسئولان مشکلات جامعه نیز رفع گردد .
ایشان گفت: مسئولان باید برای رفع مشکلات مردم به سهم خود تلاش کنند و براساس تدبیر مقام معظم رهبری در نام گذاری سال جاری اگر تولید داخلی رونق گیرد ، بخش بزرگی از مشکلات کشور رفع می گردد.
آیت اله علوی گرگانی افزود: انشاء اله با همت بانک ها بویژه بانک ملی ایران، وضعیت اقتصادی کشور بهبود یابد.
در بخش دیگری از این سفر مدیر عامل بانک ملی ایران و هیأت همراه با آیت اله وحید خراسانی دیدار و گفتگو کرد.
دکتر همتی در این دیدار با تبریک روز میلاد امام حسین (ع) و روز پاسدار به این مرجع عالیقدر گفت: این سفر و دیدار با مراجع عظام و علما به منظور ارائه گزارش عملکرد و تبیین شرایط سیستم بانکی و کسب رهنمود از آیات عظام انجام گرفته است.
وی افزود: تمام سیستم بانکی با تعهد و تلاش در حال ارائه خدمات به جامعه است و همه در تلاش هستند تا مشکلات کشور و مردم رفع گردد.
دکتر همتی اضافه کرد: نظام بانکی طی سال های گذشته دچار مشکلات زیادی نظیر تنگناها و فشارهای ناشی از تحریم ، مطالبات معوق، تسهیلات تکلیفی و … بود به طوری که حجم بدهی های دولت و بدهکاران به سیستم بانکی در حال حاضر بیش از ۲۰۰ هزار میلیارد تومان است و این حجم بدهی نظام بانکی را در جهت ارائه خدمات بیشتر با محدودیت روبه رو می کند .
وی گفت : دولت آقای دکتر روحانی تمام تلاش خود را داشته تا وضعیت نظام بانکی با توجه به نقش مهم آن در کشور ، بهبود یابد و بانک ها بتوانند با تمام توان روند توسعه کشور را تسریع کنند.
آیت اله وحید خراسانی در این دیدار ضمن تقدیر از مسئولان بانک ملی ایران گفت : هیچ کاری در دنیا و آخرت بهتر از گشودن گره از کار درماندگان نیست. انشاءاله توفیقات شما در خدمت به خلق روز به روز بیشتر شود و نکته مهم این است که شما به همت خود می توانید مشکلات مردم را حل کنید .
ایشان گفت : روایت معتبر است که اگر کسی به گرفتاری قرض دهد، ۱۹ برابر صدقه در راه خدا افضل است چون صدقه منت می گذارد اما قرض بر می گردد و منت نمی گذارد .
این مرجع عالیقدر تقلید همچنین توصیه کرد : هر روز به هر میزان که می توانید قرآن بخوانید و آن را به امام زمان (عج) هدیه کنید که این عمل ، شما را با آن حضرت مأنوس می کند و هر مشکلی به دست ایشان حل می شود.
ایشان ابراز داشت: انشاءاله در مدت مسئولیت ، گره از کار و مشکلات مردم باز کنید و رابطه خود با خداوند را مستحکم تر کنید.