تاپ خبر۲۴: دکتر عبدالناصر همتی مدیر عامل بانک ملی ایران در نشست خبری امروز خود درجمع خبرنگاران ضمن بیان مطلب فوق تأکید کرد: بانک ملی ایران ظرف چند هفته اخیر ۶۶۰ پیام سوئیفتی مبادله کرده و با بیش از چهل بانک خارجی در کشورهای مختلف روابط کارگزاری برقرار کرده است. رئیس هیأت مدیره بانک ملی […]

تاپ خبر۲۴: دکتر عبدالناصر همتی مدیر عامل بانک ملی ایران در نشست خبری امروز خود درجمع خبرنگاران ضمن بیان مطلب فوق تأکید کرد:

بانک ملی ایران ظرف چند هفته اخیر ۶۶۰ پیام سوئیفتی مبادله کرده و با بیش از چهل بانک خارجی در کشورهای مختلف روابط کارگزاری برقرار کرده است.
رئیس هیأت مدیره بانک ملی ایران با اشاره به دشواری های مالی و تنگناهای اقتصادی سال گذشته و تلاش های صورت گرفته توسط دولت تدبیر و امید گوشه هایی از اقدامات بانک ملی ایران را بیان کرده و افزود: بانک ملی ایران با عملکرد خوب خود توانسته است با موفقیت در خدمت مردم عزیز باشد و این ذهنیت را بار دیگر در مردم زنده نماید که این بانک، بانک مادر بوده و می تواند الگوی مناسبی برای سایر بانک ها باشد و امیدوارم که با وجود تمام سختی ها، تا آنجا که توان داریم خدمات خوبی به مردم ارئه کنیم و امیدوارم که سال ۹۵، سال خوبی برای دولت، کشور و بانک ملی ایران باشد.
مدیر عامل بانک ملی ایران افزود: در بحث معوقات به رکورد خیلی خوبی دست یافته ایم به گونه ای که NPL (نسبت معوقات به مصارف) را به هشت درصد رسانده ایم. این درحالی است که این نسبت در سیستم بانکی به طور متوسط حدود ۱۴ تا ۱۵ درصد است. نسبت ۲ر۸ درصد برای بانک ملی ایران عدد بسیار خوبی است و تمام تلاش ما این است که این نسبت را حفظ کنیم.
دکتر همتی همچنین اظهار داشت: بدهی دولت به بانک ملی ایران به ۲۰ هزار میلیارد تومان رسیده است که امیدوارم با پرداخت این مبلغ به افزایش توان بانک ملی ایران در جهت پیشرفت بانک و کشور کمک شود.
مدیر عامل بانک در ادامه افزود: افزایش سرمایه بانک ملی ایران نیز از موضوعات بسیار مهمی است که لازم است توسط دولت و قانون گذاران مورد توجه ویژه قرار گیرد.
وی در ادامه به نصویب نشدن تبصره های ۱۹ و ۲۰ لایحه بودجه در کمیسیون تلفیق مجلس اشاره کرده و تأیید آنها توسط مجلس را برای بانک ها حیاتی دانست.
دکتر همتی در بخش دیگری از سخنان خود، میزان تسهیلات اعطایی در سال ۹۴ را بالغ بر ۴۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان و میزان تسهیلات قرض الحسنه را یک هزار و ۳۳۰ میلیارد تومان اعلام کرد.
وی همچنین به موضوع تعیین نرخ سود سپرده ها اشاره کرده و گفت: توانسته ایم نرخ سود را تا ۱۸ درصد پایین بیاوریم که با توجه به نرخ تورم می تواند حتی پایین تر هم بیاید زیرا معتقدم که برای شکوفایی اقتصاد و راه اندازی تولید باید نرخ تسهیلات منطقی باشد.
دکتر همتی مدیر عامل و رئیس هیأت مدیره بانک ملی ایران در ابتدای سخنان خود از تعامل مثبت خبرنگاران و سایر کارکنان مطبوعات، خبرگزاری ها و سایت های خبری با بانک ملی ایران طی سال گذشته قدردانی وتشکر کرده و در محیطی کاملا صمیمی و دوستانه به پرسش های آنان پاسخ گفت.